Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, Heidi napisał:

Witam. 

Przepadłam w filmotece

 

Obowiązkowy Materiał - do obejrzenia dla każdego opiekuna

W ramach odpoczynku ( wspomniano w filmie ze zdrowie opiekuna jest tez bardzo ważne ) opiekunom polecam Jogę przy muzyce relaksacyjnej. Nie taką agresywną, jak niektórzy trenerzy preferują ( odstraszając trochę )  ale spokojną.
Agnieszka Maciąg ma takie fajne warsztaty, elementy dla ciała i ducha - polecam ( tak jak i mi kiedyś polecano) 

Dan Gibson - jest świetny do tego

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 7.09.2021 at 16:55, Funny napisał:

Witam pięknym popołudniem :)Jak to bywa na urlopie czasem leci szybko, ale czas na muzykę tez musi się znaleśćTo jak narkotyk kurcze.....Mocząc stopy w jeziorze ,patrząc na jego drugi brzeg taki mnie zauroczył ten kawałek i muzycznie i tanecznie  ...słów nie znajdę na ten moment by opisać jak odbieram ten obraz i dzwieki ... może jak liść niesiony wiatrem~albo człowiek rzucany przez los to tu to tam ..spokojny to znów  zawirowany...samotny lub trzymany za rękę wierzący...ufajacy,smutny czy pełen nadzieji.   Zresztą sami sobie zinterpretujcie.Pozdrawiam    

 

Piękne  

Spokojnego urlopu życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Waldi napisał:

Obowiązkowy Materiał - do obejrzenia dla każdego opiekuna

W ramach odpoczynku ( wspomniano w filmie ze zdrowie opiekuna jest tez bardzo ważne ) opiekunom polecam Jogę przy muzyce relaksacyjnej. Nie taką agresywną, jak niektórzy trenerzy preferują ( odstraszając trochę )  ale spokojną.
Agnieszka Maciąg ma takie fajne warsztaty, elementy dla ciała i ducha - polecam ( tak jak i mi kiedyś polecano) 

Dan Gibson - jest świetny do tego

 

Muza świetna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja się przywitam i o zdrowie pytam  

Dzień dobry☀  miłego dnia i dużo słonka życzę

Cały czas mnie nurtuje  temat "szczypawek" u opiekunów, podobno nie będą obowiązkowe dla OP z powodu braku... nie szczypawek tylko OP (opiekunów) 

Czy ktoś coś w tym temacie wie?  

Smacznej kawusi życzę i dobrego humorku

 

IMG-20210906-WA0004.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Wenusia napisał:

No to i ja się przywitam i o zdrowie pytam  

Dzień dobry☀  miłego dnia i dużo słonka życzę

Cały czas mnie nurtuje  temat "szczypawek" u opiekunów, podobno nie będą obowiązkowe dla OP z powodu braku... nie szczypawek tylko OP (opiekunów) 

Czy ktoś coś w tym temacie wie?  

Smacznej kawusi życzę i dobrego humorku

 

IMG-20210906-WA0004.jpg

Co do fotki - bardzie tekstu pod nią nie zgadzam się 9F6A02CC-6974-4287-B8A3-CFEB0761AE04.thumb.jpeg.a52e6f69e0bda69a5068e04ca39323d5.jpeg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wenusia napisał:

No to i ja się przywitam i o zdrowie pytam  

Dzień dobry☀  miłego dnia i dużo słonka życzę

Cały czas mnie nurtuje  temat "szczypawek" u opiekunów, podobno nie będą obowiązkowe dla OP z powodu braku... nie szczypawek tylko OP (opiekunów) 

Czy ktoś coś w tym temacie wie?  

Smacznej kawusi życzę i dobrego humorku

 

IMG-20210906-WA0004.jpg

To trzeba złotego sparowac z funtem, tam dla odmiany nsc wszystkich jest  Elisabeth. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wenusia napisał:

Cały czas mnie nurtuje  temat "szczypawek" u opiekunów, podobno nie będą obowiązkowe

Nigdy nie będą obowiązkowe - moje zdanie. A czy braknie … nie sadze. Chcą wprowadzić w PL płatne szczepienia - to słyszałem … ale żeby brakło ? 
W magazynach fundacji Gates jest bardzo dużo zapasów szczepionek - w sumie nie wiadomo na co. Czy zwalczanie chorób czy tez  tworzenie nowych mutacji, których w naturalnych warunkach nie ma. 
Zostało im po zerwaniu programów rządowych szczepień w Afryce…Indiach i Azji cytat…” W rzeczywistości do 2018 r. 70% globalnych przypadków polio pochodziło od szczepów szczepionkowych, a nie mutacji naturalnych. One wcześniej nie istniały!

CDC ma duży interes finansowy w rozpowszechnianiu nietestowanych szczepionek w społeczeństwie, a WHO jest jeszcze bardziej niż CDC pod kontrolą Big Pharmy.

Organizacja jest skorumpowana w niewyobrażalnym stopniu. „WHO jest marionetką przemysłu farmaceutycznego” – powiedział Robert F. Kennedy Jr.”


A z drugiej strony :
Brakuje czesci do wszystkiego - w zw. z ograniczeniem produkcji i dostaw wszystkiego, ograniczenie produkcji paliw i pochodnych produktów … sztuczne napędzanie koniunktury na wydawanie większych sum ( oszczędności ) na znacznie mniejszą ilość oferowanych towarów ( znaczny wzrost cen wszystkiego na całym świecie) 

Wyciągnąć  od ludzi kasę - ujawnić źródła / policzyć - zakupy on line /przekonywać ze to wina pandemii… Kiedyś na wydruku z konta napisane było : „transakcja kartą i suma” . Teraz na takim samym wydruku historii konta piszą :”  spożywcze, chemia gospodarcza gdzie  i suma „

Banku od wielu lat nie zmieniałem - co się zmieniło ? Tak po cichutku. Pod zasłoną pandemii.

A to jest po prostu  cichy zamach na wolność,

Pewnie tez na Chińską gospodarkę, która zdominowała świat i opanowała konsumpcyjnie… Dolar jako produkt przestawał  mieć znaczenie / długi poszczególnych krajów u Chińczyków przekraczają wartość terytoriom niektórych krajów. Ot co?

Taki taki żart - bogatych i skorumpowanych przez nich polityków No np. przecież  przez maseczki można mówić do kamer nawet kilka kolejnych lat - czemu nie? Za takie pieniądze  

Osobiscie ? Przyjąłem ? Bez przekonania - pod presją rodziny. Jestem zdrowy : pewnie mnie nie zabije ta szczypawka.  Może nie tak od razu

Przpraszam - to powinno trafić do innego tematu political- fiction albo COVIDnews, albo „odkrywamy zakryte”

Milego dnia - carpe diem   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry po południu. W związku z powyższymi rozważaniami bardzo się cieszę , że pracuję w Szwajcarii. Nikt tu nikogo naciska i dobrze, bo nie ulegam presjom nawet jeśli w perpektywie są jakieś korzysci czy ułatwienia. Zaszczepiłam się przeciw covidowi z własnej woli. Teorii spiskowych nie czytam-z powodu posiadanej wiedzy nie jestem w stanie w nie uwierzyć. Zarobić chce każdy-niezależnie od sprzedawanego produktu. Rynek pracy to też handel :) .

Pozdrawiam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim po dłuższym czasie :)  Straciłem to konto, a właściwie to po prostu nie mogłem się zalogować bo zapomniałem hasła. Hasło się odnalazło dopiero jak robiłem porządki w papierach na jednej kartce.

Ja się nie zaszczepiłem, nie, że jestem jakimś antyszczepionkowcem ale chce się zaszczepić czymś co będzie dobrze sprawdzone. Nie wiadomo jakie to będzie miało ewentualne skutki długofalowe, choć oby żadnych nie miało :)

Miłego dzionka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wam.

O szczepieniach już  tyle zostało napisane,  że mnie temat nie rusza. Własne przekonania i manipulacje z zewnątrz. Jak ze wszystkim innym. Życie i jego wybory.

 

Ja inną beczkę prochu tu wykulnę. 

Mieliście kiedykolwiek przypadek , że sprzęt elektryczny sam Wam się włączył ?

Jakie szczęście,  że ja dziś wcześniej wstałam niż zwykle. Wchodzę do kuchni, a tam smród zwęglonego plastiku.  Mikser  chodził na sucho,nie wiadomo jak długo.  Szczęście,  że to nie był czajnik.  

Nigdy nie wierzyłam w bajki, że coś samo....., a jednak.  

Moja nauczka  taka,  że zbędne wtyczki w gniazdku już nie będą. Moje życiowe wybory  nie miałby  sensu gdybym to ja była dziś zwęglona . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...