Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Heidi a wracając do puszek. Kiedyś byłam na zastępstwie gdzie pani gotować nie umiała a jej mąż przyzwyczajony był do puszkowego posiłku lub knajpy.  Zaczęłam powoli od Przemycania do puszkowego żarcia trochę egzotycznych przypraw i świeżych warzyw.  Dodałam desery z owoców. I powoli powoli podopieczni przekonali się że normalne jedzenie nie musi być  nudne i trudne w przygotowaniu. Starałam się gotować prosto.  Po 4tyg wróciła stała opuekunka i dostałam burę, że jej prace utrudnilam. I pewnie miała rację.... Przeprosilam o powiedziałam że nie jestem kotem bym puszkowo jadła. Ale skoro ona tak lubi to pewnie podopieczni znów się przyzwyczaja, to byli bardzo mili i spokojni ludzie.   Jestem zdania że każdy układa pracę pod siebie. Nie jestem za byciem nadgorliwą nie myje okien co miesiąc i nie sprzątam piwnic. Ale przyzwoite jedzonko należy się  zarówno mnie jak i moim podopiecznym. 

  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@elf jak dojadę to opiszę jak trafiłam :)

Takie zlecenie jak Ty masz też jest super fajne, szczególnie o tej porze roku. Zawsze coś się dzieje i dni mijają szybciej (tak mi się wydaje). Nie ma też tej monotonia, która na dłuższą metę jest męcząca :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@elf niektórzy idą na łatwiznę w temacie jedzenia. Ja do nich nie należę. Lubię gotować, ale lubię też mieć takich podopiecznych, którzy jak to się mówi jedzą wszystko, żeby za bardzo się nie gimnastykować :)

Kiedyś przyjechałam na zlecenie i zmienniczka powiedziała mi, że dziadek nie lubi wychodzić z domu, ciężko go namówić na spacer nawet po domu a dom miał olbrzymi więc można było trochę w kółko pochodzić. Następnego dnia nawet nie zdążyłam po śniadaniu posprzątać a dziadek już czekał ubrany i gotowy do wyjścia  :)

@Heidi już nie takie rzeczy jadła więc mam nadzieję, że sobie da radę. Ona krzywdy sobie nie da zrobić bo to żarłok i na dodatek mlekopij :szydera:

Cały czas zastanawia mnie jedno. Dlaczego Ci nasi podopieczni w stosunku do jednych opiekunów zachowują się całkiem inaczej niż w stosunku do innych. Ja często tak mam, że to co mówią zmiennicy nijak się ma do tego co jest przy mnie. Muszę się wtedy zarzekać na wszystkie świętości, że naprawdę tak jest bo mi nie wierzą :smutek:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry kochani :kawa: poranna  kawusia  wypita, zaraz zupkę  podam Pdp i fruu  na wolne popołudnie przy pysznej kawce w Main Taunus Zentrum w miłym towarzystwie i tyle mnie zobaczą aż do kolacji :hura:

Spokojnego weekendu życzę  i miłej pracy :dobrze:

 

IMG-20200613-WA0001.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wobec powyższego wpisu chciałabym prosić, żeby nie reklamować wyrobów czekoladopodobnych bo mam nadzieję, że tu nikt takowymi zainteresowany nie jest (ja nie jestem) :d

Ja zdecydowanie wolę czekoladę i to najlepiej z tej najwyższej półki jakościowej (marki nie podam bo to za reklamę może być uznane) 

Nasuwa mi się tylko jeden wniosek  albo reklamodawca słabiutki w swoim fachu albo wyrób kiepskiej jakości musi być bo zainteresowania brak :oklaski:

 

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już przerwa więc zapraszam na kawkę:kawa: na mój taras, zmieścimy się wszyscy. Wczoraj zrobilam 15 km rowerem,może to i nie za dużo ale uwierzcie mi w jedną stronę było z górki ,więc wiatr we włosach i pomyslalam sobie super, niestety powrotną droga musiała być pod górkę:szydera: to tylko 7.5 km ale poczułam w nogach:szydera:nogach.Dzis zamierzam wieczorem zrobić powtórkę z rozrywki .Więc do kawki zaserwowalam sobie ciacho:szydera:

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Niezapominajka 67 napisał:

Wobec powyższego wpisu chciałabym prosić, żeby nie reklamować wyrobów czekoladopodobnych bo mam nadzieję, że tu nikt takowymi zainteresowany nie jest (ja nie jestem) :d

Ja zdecydowanie wolę czekoladę i to najlepiej z tej najwyższej półki jakościowej (marki nie podam bo to za reklamę może być uznane) 

Nasuwa mi się tylko jeden wniosek  albo reklamodawca słabiutki w swoim fachu albo wyrób kiepskiej jakości musi być bo zainteresowania brak :oklaski:

 

Kochana to Ty masz jak ja:szydera: żadnych wyrobów jakichś tam podobnych:trele: tylko i wyłącznie górna półka, a ponieważ nie należę do niskich osób ,wiec sięgam wysoko:szydera:

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kleopatra napisał:

Kochana to Ty masz jak ja:szydera: żadnych wyrobów jakichś tam podobnych:trele: tylko i wyłącznie górna półka, a ponieważ nie należę do niskich osób ,wiec sięgam wysoko:szydera:

To masz jak ja :oklaski:

Jak już sięgne to biorę całymi garściami :oklaski:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kleopatra napisał:

Teraz już przerwa więc zapraszam na kawkę:kawa: na mój taras, zmieścimy się wszyscy. Wczoraj zrobilam 15 km rowerem,może to i nie za dużo ale uwierzcie mi w jedną stronę było z górki ,więc wiatr we włosach i pomyslalam sobie super, niestety powrotną droga musiała być pod górkę:szydera: to tylko 7.5 km ale poczułam w nogach:szydera:nogach.Dzis zamierzam wieczorem zrobić powtórkę z rozrywki .Więc do kawki zaserwowalam sobie ciacho:szydera:

Dziękuję za zaproszenie. Może kiedyś, kto to wie? :oklaski:

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Niezapominajka 67 ..... Jestem baranem (znak zodiaku dodam). Chodź może nie tylko znak.... Faktycznie lubie jak coś się dzieje. Przyjechalam tutaj tylko na którą chwilę by Corone przeczekać po Szwajcarii i wsiaklam na dobre.   Piękne miejsce dom pod lasem ale blisko miasta.... Obok tylko pola bo to pola podopiecznych którzy to dzierzawią więc żadnii rolnicy. Las za domem prywatny więc nawet w czasie Corony mogli nas w czubek nosa pocałować.  Podopieczny mobilny o jasnym umyśle ciekawy świata, jego żona bardzo pomocna (śniadanko codziennie mam naszykowane). Sprzątaczka przychodzi Pan ogrodnik też. Jedno co jest wymagane to dobry humor i dobra umiejętność prowadzenia pojazdów mechanicznych.  Życzę wszystkim opiekunom takich miejsc.  I nie chodzi o to że podopieczni samodzieli a raczej o atmosferę. Tu nas szanują rozumieja że mamy prawo czuć zmęczenie i czasem mieć kiepski Humor.   I jesteśmy traktowani jak cześć rodziny. Teraz np dzieci zabierają rodzicow nad morze. Miałam wybór czy jechać z nimi czy zostać tutaj i mieć 4dni wolnego. Wybrałam wyjazd.  Abym czuła się jak na wakacjach zamówili mi pokój w innym pensjonacie bym wieczory i noce wolne miała.  Nie musieli a jednak pomyśleli otym. No jic rozpisałem się. A tu pora na basem.. Już podopieczny ogarnął swoje ciuchy i stoi z torebka i czeka na hasło jedziemy...

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno mnie zastanawia, intuicja podopiecznych. Zawsze jak mam jakieś problemy, spadek formy albo po prostu jestem zmęczona oni bezbłędnie wyczuwają, że cos jest nie tak :szok:

Próbuje to oczywiście sprytnie ukryć i nie dać po sobie poznać :dobrze:

A tu zaraz pytanie Co się stało? albo coś się stało? i nawet jak wykręcam się odpowiedzią, że wszystko w porządku to oni drążą temat, że od razu po mnie widac , że jestem jakaś inna :smutek:

@elf super, że tak trafiłaś :oklaski:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już po :kawa: i po :lody: ale jakby ktoś miał ochotę to zapraszam :oklaski:

Spakowana już jestem. Wyjazd mam o 5 rano więc jeszcze zdążę się wyspać :oklaski:

Żar się z nieba leje. Ciekawe jaka pogoda jutro będzie? Moze troszeczke się ochłodzi??? 

Będziemy podróżowali od granicy tylko w 4 osoby plus kierowca to trochę więcej powietrza będzie do oddychania i podróż w miarę wygodna. :oklaski:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Niezapominajka 67 napisał:

Ja już po :kawa: i po :lody: ale jakby ktoś miał ochotę to zapraszam :oklaski:

Spakowana już jestem. Wyjazd mam o 5 rano więc jeszcze zdążę się wyspać :oklaski:

Żar się z nieba leje. Ciekawe jaka pogoda jutro będzie? Moze troszeczke się ochłodzi??? 

Będziemy podróżowali od granicy tylko w 4 osoby plus kierowca to trochę więcej powietrza będzie do oddychania i podróż w miarę wygodna. :oklaski:

Na lody zawsze jestem chętna:trele:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upał niemilosierny chyba burza będzie. Na basenie... Ledwo się nam wcisnąć dało tyle ludzi. Ratownik tylko darł jape by zachować odstęp a i tak nic się nie dało zrobić.  Zaraz pewnie będzie lało bo już chmury nadciagają. Poczestowalam się wasza kawusią.....dobre duchy zawsze w cenie.  Gdyby mi się chciało to mogłabym  pojechać na rower... Ale na dziś dosyć tego sportu. Co ja koń wyścigowy jestem czy jak. Pozdrawiam robaczki.  Niezapominajce67 życzę spokojnej drogi i oczywiście szerokości... jak to my zmotoryzowani mówimy. Aaaa i samych pozytywnych doświadczeń w nowym miejscu. 

Edytowane przez elf
Od cholery błędów
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, FrauMiau napisał:

@KasiaPerla czy Ty to Ty? Widzę Cię na dole.

Nie...., to tylko ja @Heidi:d. Byłam na dole, ale nie aż tak całkiem.

Kochani jestem w nowym miejscu, Da się żyć. Ptaki śpewają jak wszędzie i trawa zielona też jest . Ogród zadbany, dom zamykany.  PoP nerwowa po odjeżdzie byłej opiekunki. Ja mówię, że jestem zmęczona po podróży i idę spać. Jutro zaczniemy się chemizować . Jak na razie pierwsze wrażenie pozytywne. Co dalej , czas pokaże . 

@Niezapominajka 67 życzę udanej podróży. Może pojedzie Flixbusem jak ja, Jestem zaskoczona komfortem jazdy. Ludzi wewnątrz niewielu, a już nie wspomnę o taniźnie przejazdu. Chyba zacznę wykorzystywać ten "Zielony" pojazd na przyszłość. Jak się da oczywiście, bo nie wszędzie dojeżdża. 

@Niezapominajka 67 ma swietny humor. Tak trzymać.

@elftrzymaj Pop rękami i nogami jak tam tak  świetnie jest. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...