Skocz do zawartości

Paniusie pochowane w domach mówią nam, że nie ma się czego bać!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O to coś nowego .Od kiedy pomoc domowa i siła robocza  , jest przez niemiecki system ochrony zdrowia , ,uznawana za opiekunke  ? Coś się zmieniło ostatnio ?.Wszyscy wiemy o tym ,że my mamy umowę z polską firmą a rodzina niemiecka z niemiecką agencja .I są to dwie różne umowy .A my zobowiązani jesteśmy,  do przestrzegania prawa  kraju , w którym pracujemy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszyscy mamy,ja mam umowę z moją podopieczną.

Jestem jako pomoc domowa ale w gospodarstwie osoby niepełnosprawnej.To chyba jednak nie to samo co byłabym Haushalthilfe u osoby zdrowej?

Policja by mogła uznać że osoby zdrowe poradzą sobie same na czas epidemii.I mnie nie wpuścić , uznając że moja pomoc nie jest niezbędna.

W przypadku osoby niepełnosprawnej moja pomoc jest konieczna.I myślę że na kwarantannę też nikt mnie nie skieruje.

Teraz jest jest tak że to od indywidualnej decyzji Gesundheitsamtu zależy czy będzie kwarantanna itd.W każdym razie jeśli firma zapewnia, że opiekunka nie podlega kwarantannie to jest to zapewnienie bardzo na wyrost.Bo firma nie ma kompetencji decydowania o tym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 22.04.2020 at 12:46, FrauMiau napisał:

Marta są i oferują. Na własne oczy takiej umowy nie widziałam, ale listę takich ofert znajdziesz i na naszym forum https://opiekunkaradzi.pl/search/?type=&tags=umowa o pracę

Gdzieś ty tam wyczytał że firma oferuje umowę o pracę.Jak byk w ogłoszeniu że umowa zlecenie.

Jak firma może oferować umowę o pracę,to niemożliwe.W czasie gdy  jesteś w Polsce( bo pracujesz 2/2 miesiące) , to też ci za dwa miesiące w Polsce wypłacają pełne wynagrodzenie?

No bo w przypadku umowy o pracę tak by musieli robić.

Edytowane przez Marta B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Marta B napisał:

Jak firma może oferować umowę o pracę,to niemożliwe

Marto może poszukaj trochę a nie wołaj i nie mów że coś jest niemożliwe. Agencje oszukują w tagach zaraz to napiszę do moderacji. Ale inne ok np

Co jest niemożliwe?? 

legalne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę a co za tym idzie prawo do płatnego urlopu i pełen pakiet socjalny,

Odprowadzamy cały pakiet składek  do ZUS-u od średniej krajowej, zgodnie z wymogami prawa (4263 złotych),

 a tu masz umowa o pracę niemiecką


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minut temu, Marta B napisał:

Nie wszyscy mamy,ja mam umowę z moją podopieczną.

Jestem jako pomoc domowa ale w gospodarstwie osoby niepełnosprawnej.To chyba jednak nie to samo co byłabym Haushalthilfe u osoby zdrowej?

Policja by mogła uznać że osoby zdrowe poradzą sobie same na czas epidemii.I mnie nie wpuścić , uznając że moja pomoc nie jest niezbędna.

W przypadku osoby niepełnosprawnej moja pomoc jest konieczna.I myślę że na kwarantannę też nikt mnie nie skieruje.

Teraz jest jest tak że to od indywidualnej decyzji Gesundheitsamtu zależy czy będzie kwarantanna itd.W każdym razie jeśli firma zapewnia, że opiekunka nie podlega kwarantannie to jest to zapewnienie bardzo na wyrost.Bo firma nie ma kompetencji decydowania o tym.

 

Jest  to trochę skomplikowane i niejasne .Niemccy seniorzy potrzebują pomocy a Niemcy nie mogą w pełni , tej pomocy zapewnić .W domach pomocy nie ma za wiele miejsc a miejsca w  szpitalach i klinikach są zarezerwowane , dla ewentualnych  , chorych na koronawirusa .Więc na pracowników ze wschodu  ( bez względu na kalifikacje i uprawnienia ) patrzy się chyba  z przymrużeniem oka . Mam na myśli kwarantanne. Ważne że seniorzy są zadbani i zaopiekowani  .I wszyscy są zadowoleni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...