Skocz do zawartości

Coronawirus a kwestia płatności


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zjechałam z jednego miejsca w Niemczech do innej rodziny, a zatrudniająca mnie agencja do tej pory nie zapłaciła mi części pieniędzy za poprzednią sztelę. Po moim mailu, z informacją o zerwaniu umowy z agencją zadzwoniono do mnie z zapewnieniem, że jeszcze tego dnia wpłacą brakującą kwotę - było to 11 marca i do dzisiaj nie otrzymałam pieniędzy. Wysłałam więc kolejnego maila o moim wyjeździe ( mam w Niemczech rodzinę i mogę tam znaleźć coś nowego). Czy sądzicie, że firmy mogą wykorzystywać obecną sytuację, żeby nie płacić za pracę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, elle8888 napisał:

W piątek znajomy przelał mi pieniądze i dzisiaj już są na koncie. Firma nie zapłaciła mi za pracę, a ja jestem u nich na drugiej szteli.... Głupia ja... .

Zgłoś firmie jeszcze raz ten problem i tyle , inaczej tego nie wyjaśnisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fizjopflege napisał:

Zgłoś firmie jeszcze raz ten problem i tyle , inaczej tego nie wyjaśnisz

 

Jeśli upłynął termin płatności musi wysłać wezwanie do zapłaty. Po 2 tygodniach wezwanie ostateczne, po następnych dwóch wypełnić pozew i złożyć w sądzie  rejonowym. Te wezwania, umowę  oraz potwierdzenia doreczenia listów poleconych dołączyć  do pozwu jako dowody. To wszystko w dwóch egzemplarzach. Do tego opłata sądowa.

Potem sąd wydaje nakaz zapłaty, z tym do komornika i on ściąga dług i koszty.

Taka jest droga prawna.

Albo.zwyczajnie się dogadać.

Nie wiemy jak.dlugo kolezanka współpracuje i czy zdarzały się firmie poslizgi. 

Edytowane przez hawana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi. Tak, strona prawna jest nieunikniona, jednak teraz wszystko trochę się opóźni - poczta Polska nie przyjmuje przesyłek z Niemiec (być może trzeba działać przez e-sądy).

29 minut temu, hawana napisał:

 

Jeśli upłynął termin płatności musi wysłać wezwanie do zapłaty. Po 2 tygodniach wezwanie ostateczne, po następnych dwóch wypełnić pozew i złożyć w sądzie  rejonowym. Te wezwania, umowę  oraz potwierdzenia doreczenia listów poleconych dołączyć  do pozwu jako dowody. To wszystko w dwóch egzemplarzach. Do tego opłata sądowa.

Potem sąd wydaje nakaz zapłaty, z tym do komornika i on ściąga dług i koszty.

Taka jest droga prawna.

Albo.zwyczajnie się dogadać.

Nie wiemy jak.dlugo kolezanka współpracuje i czy zdarzały się firmie poslizgi. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@foczka63  w wątku " Koronawirus aktualnosci" Lachu wkleił link do wyszukiwarki. Można sprawdzić jak to wygląda :zainfekowania , wyzdrowienia i zgony na całym swiecie . 

Na podium najwyżej nadal Chiny.

Niemcy( w tej chwili) 8084 zainfekowanych, w tym 812 nowych i 20 zgonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, elle8888 napisał:

Rodzina interweniowała, pieniądze otrzymałam. Pozdrawiam i dziękuję.

A widzisz:):)Ani chybi wkq...a dostali ,bo oni zwylek płąca w terminie ,albo i przed a Ciebie firma chciała wykiwać i zonk,ha ha ha  A dobrze im tak!A Ty przemyśl tę sytuację i ew.zmianę firmy.Bo jak zrobiła tak raz ,to będą następne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 16.03.2020 at 20:18, elle8888 napisał:

Dziękuję za podpowiedzi. Tak, strona prawna jest nieunikniona, jednak teraz wszystko trochę się opóźni - poczta Polska nie przyjmuje przesyłek z Niemiec (być może trzeba działać przez e-sądy).

 

Możesz ich poinformować o wpisaniu do krd...masz prawo dochodzić swoich praw...możesz to zrobić zdalnie...myślę że jak krd do nich zadzwoni i poinformuje o wysłaniu wezwania oraz o wpisie i to zrobia przelew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lucinda napisał:

Możesz ich poinformować o wpisaniu do krd...masz prawo dochodzić swoich praw...możesz to zrobić zdalnie...myślę że jak krd do nich zadzwoni i poinformuje o wysłaniu wezwania oraz o wpisie i to zrobia przelew

Pieniądze już mam , po interwencji rodziny. Dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...