Skocz do zawartości

Nie chcę jechać przez koronawirusa


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Marta B napisał:

Czyli kierowcy aut osobowych ,zwykłych,prywatnych kierowani do kwarantanny,a kierowcy busów przewożący pasażerów- nie.

Przecież to byłaby kolejna dyskryminacja i kolejny bezsens.

Ja tego nie wymyśliłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Basiaim napisał:

Kur*** też korzystam z windy :( 

O siebie boję się jakoś mniej, bardziej że "podaruję" syfa np. mojemu tacie 

A my o teściową, niech to jasny szlag. Mamy wizytę u onkologa z nią na 24 marca, czort wie czy dojdzie do skutku... Ona ma 5 w skali Bi Rads. Rzydać mi się chce na tym "urlopie" od tych "dobrych nowin" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Marta B napisał:

Ale to już mówili wcześniej, że jeśli idzie człowiek chory a ty potem tą samą drogą,to możesz się zarazić,choć tego człowieka już nie ma,już go nie widzisz.

Cholerstwo lata w powietrzu

Do zakażenia dochodzi drogą kropelkową, na wolnym powietrzu to jest mało prawdopodobne. Chyba, że ktoś Ci w twarz charknie. Podkreślał, o tych małych pomieszczeniach, duże pomieszczenia zależnie od ilości ludzi, stąd te ograniczenia o spędach ludzkich, centrach handlowych itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłam na stronie gov.pl

"Czy można wyjechać z Polski?

Tak. Polskę będzie można opuścić  transportem kołowym na przejściach granicznych. Ograniczenia dotyczą wjeżdżania do kraju."

Czyli wychodzi na to ,ze przynajmniej na dzień dzisiejszy/jutrzejszy granica dla wyjeżdzających nie ejst zamknięta.Nic już z tego nie kumam:(

*******

"Kogo z przyjeżdzających do kraju nie obowiązuje kwarantanna?

Obowiązkowa kwarantanna nie obowiązuje:

osób z obszarów przygranicznych, które mieszkają w Polsce, ale pracują na co dzień w kraju sąsiednim i które przekraczają granicę regularnie;

cudzoziemców, którzy mieszkają w kraju sąsiednim, ale pracują w Polsce i przekraczają granicę regularnie;

zawodowych kierowców transportu towarowego i osobowego wykonujących swoje obowiązki."

Przyznam,że nie rozumiem dlaczego kierowcy mają być zwolnieni z kwarantanny ???Nie ma ryzyka zarażenia,czy ki uj? Chciałąbym znać logiczne uzasadnienie tej decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, violka napisał:

Skoro sobie lata , to w takim markecie też :(

Bardziej się osadza, stąd te zalecenia, żeby nie latać jak na sranie po sklepach, higiena i jeszcze raz higiena po powrocie, unikanie niepotrzebnego dotykania klamek, i żadnego grzebania w zębach i oczkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, LACH napisał:

Miałem właśnie drapnąć pod postem o wizycie teściowej, że się za Was pomodlę i wszystko się ułoży. Serio serio. 

A ja jutro mam być u PO Teściowej, aż boję się jak zareaguje jak jej powiem, że Marta na razie nie wraca,

Fajne są miny ludzi jak patrzą jak podchodzę do samochodu o kulach, otwieram drzwi, wkładam kule, potem wsiadam i odjeżdżam. Jutro będę jechał drugi raz od wypadku, wczoraj zrobiłem sobie krótką, testową przejażdżkę za kierownicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do busów to może być tak że jeden będzie zbierał ludzi w Pl i podwoził do granicy a drugi będzie rozwoził po Niemczech.W ten sposób kierowca z drugiego busa uniknie kwarantanny bo nie będzie przekraczał granicy,będzie tylko krążył po Niemczech.

Wiem wiem kombinuję jak łysy koń pod górkę.ha ha

Idę spać, może jutro już nie będzie wirusa? 

Dziwnym trafem z Chin jakoś tak nagle się wyprowadził,już ludzie wychodzą i jeżdżą do pracy normalnie.

Wszystko to daje mi do myślenia .Czy kiedykolwiek dowiemy się prawdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, foczka63 napisał:

znalazłam na stronie gov.pl

"Czy można wyjechać z Polski?

Tak. Polskę będzie można opuścić  transportem kołowym na przejściach granicznych. Ograniczenia dotyczą wjeżdżania do kraju."

Czyli wychodzi na to ,ze przynajmniej na dzień dzisiejszy/jutrzejszy granica dla wyjeżdzających nie ejst zamknięta.Nic już z tego nie kumam:(

*******

"Kogo z przyjeżdzających do kraju nie obowiązuje kwarantanna?

Obowiązkowa kwarantanna nie obowiązuje:

osób z obszarów przygranicznych, które mieszkają w Polsce, ale pracują na co dzień w kraju sąsiednim i które przekraczają granicę regularnie;

cudzoziemców, którzy mieszkają w kraju sąsiednim, ale pracują w Polsce i przekraczają granicę regularnie;

zawodowych kierowców transportu towarowego i osobowego wykonujących swoje obowiązki."

Przyznam,że nie rozumiem dlaczego kierowcy mają być zwolnieni z kwarantanny ???Nie ma ryzyka zarażenia,czy ki uj? Chciałąbym znać logiczne uzasadnienie tej decyzji.

No to sami sobie zaprzeczają, bo pieprzyli co innego. Gupia nie jezdem i rozumiem co do mnie mówią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Afryka napisał:
4 minuty temu, Darekr napisał:

A ja jutro mam być u PO Teściowej, aż boję się jak zareaguje jak jej powiem, że Marta na razie nie wraca,

Fajne są miny ludzi jak patrzą jak podchodzę do samochodu o kulach, otwieram drzwi, wkładam kule, potem wsiadam i odjeżdżam. Jutro będę jechał drugi raz od wypadku, wczoraj zrobiłem sobie krótką, testową przejażdżkę za kierownicą.

 

Ok.

Za twoje zrosty też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Marta B napisał:

Co do busów to może być tak że jeden będzie zbierał ludzi w Pl i podwoził do granicy a drugi będzie rozwoził po Niemczech.W ten sposób kierowca z drugiego busa uniknie kwarantanny bo nie będzie przekraczał granicy,będzie tylko krążył po Niemczech.

Wiem wiem kombinuję jak łysy koń pod górkę.ha ha

Idę spać, może jutro już nie będzie wirusa? 

Dziwnym trafem z Chin jakoś tak nagle się wyprowadził,już ludzie wychodzą i jeżdżą do pracy normalnie.

Wszystko to daje mi do myślenia .Czy kiedykolwiek dowiemy się prawdy?

No nie tak szybko, bo tak naprawdę był tam od listopada, tylko to ukrywano, a to daje prawie 5 miesięcy jak zaczął wyhamowywać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@foczka63 właśnie to ze strony gov cytowałam wcześniej.

Też "zgupłam", bo informacje sprzeczne.

Na Fb widzę, że co rusz firmy odwołują wyjazdy. Paranoja.

Teraz tylko telefon do busiarni wyjaśni wszystko (?) , o ile się dodzwonimy, bo telefony pewnie będą się urywały... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Basiaim napisał:

@foczka63 właśnie to ze strony gov cytowałam wcześniej.

Też "zgupłam", bo informacje sprzeczne.

Na Fb widzę, że co rusz firmy odwołują wyjazdy. Paranoja.

Teraz tylko telefon do busiarni wyjaśni wszystko (?) , o ile się dodzwonimy, bo telefony pewnie będą się urywały... 

Jest chaos jak ch... Co mnie tak naprawdę nie dziwi przy rządach tego knajackiego towarzystwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Basiaim napisał:

@foczka63 właśnie to ze strony gov cytowałam wcześniej.

Też "zgupłam", bo informacje sprzeczne.

Na Fb widzę, że co rusz firmy odwołują wyjazdy. Paranoja.

Teraz tylko telefon do busiarni wyjaśni wszystko (?) , o ile się dodzwonimy, bo telefony pewnie będą się urywały... 

Może jakiś Blablacar jedzie . Warto już zajrzeć . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...