Skocz do zawartości

Rekomendowane posty

O 4.07.2017 at 23:15, Jolanta Wawrzyczek napisał:

Mam pytanie czy ktoras z opiekunek slyszala moze o firmie Efekt 

Przypominam o pisaniu  wyłącznie o własnych doświadczeniach. Odsyłam do regulaminu. Moderator

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
7 godzin temu, Jolanta Wawrzyczek napisał:

Mam pytanie czy ktoras z opiekunek slyszala moze o firmie Efekt 

O agencjach pisz w temacie jaka agencja pracy? albo warto sie przygladac różnym agencją wtedy więcej osób czyta:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A może ktoś pracował tam ,,sam na sobie coś ciekawego przeżył,,bo ze słyszenia to różnie się kończy,,jest tutaj jedna dziewczyna na forum,co tam pracowała ,może coś napisze,,sama od siebie,,by było najlepiej,,,albo ktoś inny ,,domyślać się możemy dużo,,a w internecie nic nie znalazłaś Jolanta? o tej firmie,,są ze Strzelec Krajeńskich,,chyba tak kojarzę tą agencję,,,

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam :) Agencja pracy Efekt ze strzelec Krajeńskich to firma zatrudniająca na podstawie umowy zlecenie niestety nie na podstawie umowy o pracę (2 dni urlopu nie obowiązują , wiec nie są nam opłacane). Są firmą która ma podpisany kontrakt z agencją niemiecką. Wypłacają pieniądze do 15 każdego następnego miesiąca, czyli dość długo. Nie pobierają niby opłat za załatwienie pracy. Panie z biura miłe, lecz nie wiem na ten moment jak jest z kontaktem w Niemczech. Jesteśmy zatrudnione u nich jako pomoc domowa, lecz nasze obowiązki to także opieka nad podopiecznym oraz np. ich psem (tutaj nie ma dodatku za opiekę nad psem 50 euro jak jest to w innych firmach w których pracowałam).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Raz wyjechałam  z tą agencją w ubiegłym roku.Na podstawie mojego doświadczenia nie polecam. Przed wyjazdem bardzo miło i ładnie. Po przyjeżdzie okazało się, że stan podopiecznego znacznie cięższy niż w ich ofercie. Osoba samodzielnie chodząca a po schodach przy wsparciuokazała się osobą, która przy pomocy opiekunki robiła max 3-4 kroki, słabą i  wymagającą karmienia. Na dodatek na miejscu okazało się< że żona też jest do opieki. Niemiecka pośredniczka przywiozła kwestionariusze o dwóch podopiecznych. Byłam tam 3 tygodnie. Mimo, że zgłosiłam jeszcze z Niemiec, że stan chorego jest diametralnie różny i znacznie gorszy, to agencja nadal w ogłoszeniu mówiła o osobie chodzącej i te inne nieprawdy. Osoba, która mnie zmieniała  też była zaskoczona i ząraz z nimi zączęła negocjować .Pośredniczka niemiecka była mocno wkurzona tym faktem. Ogólnie NIE

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja mam dobre doświadczenie z współpracy z tą firmą, ale też i lekka sztella była, w zasadzie bezproblemowa. Nie miałam okazji poznać koordynatora niemieckiego, mimo że był po sąsiedzku (fajnie byłoby mieć poczucie, że ktoś choć trochę interesuje się swoim klientem).

Edytowane przez kobitka
  • Zgadzam się 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 godziny temu, kobitka napisał:

A ja mam dobre doświadczenie z współpracy z tą firmą, ale też i lekka sztella była, w zasadzie bezproblemowa. Nie miałam okazji poznać koordynatora niemieckiego, mimo że był po sąsiedzku (fajnie byłoby mieć poczucie, że ktoś choć trochę interesuje się swoim klientem).

Mogę napisać to samo :) nie chce się powtarzać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
O 31.10.2017 at 20:47, jolantapl. napisał:

Mogę napisać to samo :) nie chce się powtarzać.

Podpisuję się również pod tym co napisała @kobitka i potwierdziła @jolantapl.. Skoro agencja bierze od rodziny 2300 € + 800 € firma niemiecka , opiekunka dostaje  z tego 1200 € to oczywiste jest, że koordynator powinien  choć 1 raz na 2 miesiące pobytu opiekunki  u PoP wysilić się i pokazać, że jest do dyspozycji i służy pomocą . Jeśli zastałaś stan inny niż w opisie i chcesz zrezygnować, firma straszy policją. Zatem trzeba mieć argumenty w rękawie , umieć je wyartykułować i postawić się . Po wyciszeniu emocji, starają się jednak pozytywnie załatwić sprawę. 

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
4 minuty temu, jolantapl. napisał:

Widać koordynatorzy z tej firmy nie bardzo chcą nas poznawać osobiście :( a stawka w moim przypadku jednak ciut wyższa :p

teraz już wiem, że kwota jaką oferują nie jest ostateczna, trzeba negocjować . Oni wszyscy  są  elastyczni, tylko nie można pokazać, że to nam zależy. Kto się na ile  ceni, tyle ma . No cóż za głupotę zapłaciłam, ale tylko jeden raz  !

• Zgadzam się 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Teraz, Heidi napisał:

teraz już wiem, że kwota jaką oferują nie jest ostateczna, trzeba negocjować . Oni wszyscy  są  elastyczni, tylko nie można pokazać, że to nam zależy. Kto się na ile  ceni, tyle ma . No cóż za głupotę zapłaciłam, ale tylko jeden raz  !

Ja nawet nie musiałam negocjować ;) wiadomo królewnie byłoby niezręcznie taką niską kwotę proponować :p A tak na serio to chyba te nasze stawki są chociaż w małym stopniu uzależnione od zasobności portfela rodziny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fajnie,ze macie w miarę dobre doświadczenia  z tą agencją.Ja wyjechałam za ich pośrednictwem tylko raz. Na zaproponowaną stawkę  nie narzekałam tylko zastałam skrajnie różną sytuację od tej w ofercie. Pośredniczka niemiecka powiedziała,że przecież dam sobie radę. Pewnie,że dałabym sobie radę.Ale nie spodobał mi się fakt stawiania mnie przed faktem dokonanym.To ja wybierałam ofertę na określonych warunkach.Zainteresowanie pośredniczki niemieckiej  było takie,że nie bardzo wiedziała jaki jest stan podopiecznego. Po kilku dniach pobytu poprosilam ją o przyjazd.Zademonstrowałam jej jak pacjent się porusza,jak wygląda posiłek itd. A w dokumentach było co innego.Pomijając fakt że do opieki były dwie osoby.Ale o tym dowiedziałam się dopiero po przyjeździe. Na słowa pośredniczki,że przecież sobie poradzę odpowiedziałam że pewnie tak ale umowa dotyczyła czegoś innego. Zaczęła mnie przekonywać,że z moim doświadczeniem poradzę sobie a żadnego zażenowania faktem,że przedstawiono mi nieprawdę jako ofertę. Poinformowałam,że ja rezygnuję i że y szukali kogoś  a zmianę. I oferta Efektu była taka jak poprzednio. Ociągali się z przysłaniem kogosś innego i dopiero jak powiedziałam że zostanę tylko do niedzieli i  bez względu na to czy  będzie zmienniczka to wyjeżdżam przysłali kobietę. Zaczęła z  nimi pertraktacje jak zobaczyła stan faktyczny.Wydawalo się że wyjedzie razem ze mną.Ja się tak nie pozwolę traktować więc zrezygnowałam.I dobrze bo dosłownie za dwa tygodnie po przyjeździe wyjechałam do Szwajcarii.Jezdzę tam do dzisiaj 2 mięs pracy a miesiąc przerwy.        Halina

• Zgadzam się 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szukam pracy jako opiekun osoby starszej w szwajcarii,gdzie muszę składac aplikacje???Znam język niemiecki,pracuje  w opiece 6 lat w niemczech i austrii.Krzysiek

Edytowane przez Krzysztof19

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
16 godzin temu, Krzysztof19 napisał:

Szukam pracy jako opiekun osoby starszej w szwajcarii,gdzie muszę składac aplikacje???Znam język niemiecki,pracuje  w opiece 6 lat w niemczech i austrii.Krzysiek

Witaj! musisz napisac ten post w innym temacie, np, Szukam pracy ,,w ofertach pracy albo załóź nowy temat,,,,np, Szwajcaria -aplikacje " nie jeden wie a inny jest tak samo jak Ty zainteresowany,, ,tutaj nikt go nie odczyta ,,  pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

witam mnie glownie interesuja stawki odprowdzane do niemieckiej emerytury i ubezbieczenia przez firme efekt czy ma ktos takie informacje dziekuje pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Halina wiele firm stawia opiekunke przed faktem dokonanym, a potem się dziwia ,ze nie chce pracować bo została oszukana. Nie wiem na co licza kłamczuchy?...

• Zgadzam się 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

Masz wiadomość z forum opiekunek!

Dołącz do najpopularniejszej grupy Opiekunów, by otrzymywać najnowsze agencyjne lub prywatne oferty pracy, mieć dostęp do klubów i mapy Opiekunów oraz być na bieżąco z najnowszymi dyskusjami i poradnikami. 

Zarejestruj się