Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Głęboka demencja z parkinsonem bez leków?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wyobrażam sobie tego. Byłam na zleceniu z Parkinsonem i demencją i mimo niezbyt zaawansowanych schorzeń leki były codziennie. Może dlatego pdp naprawdę dobrze się trzymała. Gotowała, robiła zakupy. Ja byłam jedynie kierowcą i czasem sprzątaczką. :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@megy Bo rodzina prawdopodobnie sobie tego nie życzy.Bardzo to częste,że   dzieci nie rozumieją,nie widzą albo nie chcą widzieć ,że rodzić jest nieodwracalnie chory i lepiej nie będzie.Bardzo często nie informują lekarza a on nie docieka co się dzieje z pacjentem,szczególnie kiedy zna go od lat i zwyczajnie nie zauważa ,lub nie chce zauważyć zmian.Spróbuj domagać się leków,może się uda.Inaczej prawdopodobnie  tylko się umęczysz na tym zleceniu a nie w tym celu jeździmy.Powodzenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minut temu, megy napisał:

tu jest tylko Haloperidol  nie daje ale mi kazano jakby bylo zle szok

leków A zwłaszcza tego typu nie wolno podawać... Kazać ci nie mogą i tym się wspieraj...to nie jest obojętnylek i wpływa również na motoryke itd...poza tym niemieckie prawo ci tego zabrania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lucinda napisał:

leków A zwłaszcza tego typu nie wolno podawać... Kazać ci nie mogą i tym się wspieraj...to nie jest obojętnylek i wpływa również na motoryke itd...poza tym niemieckie prawo ci tego zabrania 

polowa lutego  juz zdazylam zauwazyc zachowanie syna kazal m babke sama zostawiac jak bede wychodzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, megy napisał:

polowa lutego  juz zdazylam zauwazyc zachowanie syna kazal m babke sama zostawiac jak bede wychodzic

To Niech Ci to napisze A Ty zgłoś to swojej firmie... bo teoria to jedno A praktyka to już czasami bolesna bolesnosc...

dupochron....na  p i s m i e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, megy napisał:

zgloszone juz  ha synek rzucil kase na jedzenie na caly miesiac i powiedzial ze [przyjedzie jak bedzie mogl taka milosc koniec tematu szkoda slow uruchomilam sasiadke bo tu 3 km do sklepu  bedzie mi robic zakupy  autobus co 2 godz ja nie chce stad wyjechac w kajdankach spokojnej nocy

 

 

Edytowane przez megy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgloszone juz  ha synek rzucil kase na jedzenie na caly miesiac i powiedzial ze [przyjedzie jak bedzie mogl taka milosc koniec tematu szkoda slow uruchomilam sasiadke bo tu 3 km do sklepu  bedzie mi robic zakupy  autobus co 2 godz ja nie chce stad wyjechac w kajdankach spokojnej nocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis byla diakonka przychodzi raz w tygodniu zglosilam brak tabletek strasznie zdziwiona 3 razy mi sie pytala serio nie ma ?? ano nie ma zdziwienie bylo wieksze od mojego a jeszcze wieksze bylo ze synek kropelki kaze dawac uuuuu ja w tym palcow nie bede moczyc                     maja zadzwonic do synka albo tabletki  albo mi sie anielska cierpliwosc  skonczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to wam powiem jak sie szybko pobyt skonczyl pdp w szpitalu syn przez piatek i sobote do godz rannych nie odwiedzil matki w szpitalu i ja w godz popoludniowych w sobote odprawiono do domu po niedzieli ma przyjechac  lekarz ustawic lekowo ale ona zapadla juz na nogi pampersy start stan sie pogorszyl zmienniczka wybrana nie dzwonla do mnie no coz niewiem co bedzie jak przyjedzie czy syn zglosil to na biuro bo ja zglosilam  pdp dotknac sie nie da problem z tymi pampersami jest agresywna ojjj duzo by opowiadac mam zgode pisemna od syna na zaciaganie barierek na noc  bo ona pare razy w nocy wstawala na toalete dobre czasy sie skonczyly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, megy napisał:

no to wam powiem jak sie szybko pobyt skonczyl pdp w szpitalu syn przez piatek i sobote do godz rannych nie odwiedzil matki w szpitalu i ja w godz popoludniowych w sobote odprawiono do domu po niedzieli ma przyjechac  lekarz ustawic lekowo ale ona zapadla juz na nogi pampersy start stan sie pogorszyl zmienniczka wybrana nie dzwonla do mnie no coz niewiem co bedzie jak przyjedzie czy syn zglosil to na biuro bo ja zglosilam  pdp dotknac sie nie da problem z tymi pampersami jest agresywna ojjj duzo by opowiadac mam zgode pisemna od syna na zaciaganie barierek na noc  bo ona pare razy w nocy wstawala na toalete dobre czasy sie skonczyly

Z całym szacunkiem, ale syn nie jest lekarzem i nie jest uprawniony do wydawania zezwolenia na podnoszenie barierek. To robi lekarz domowy i wydaje stosowną bumagę.. Jeśli przyjdzie, to niech wyda taki papier. Kitek od syna jest wart tyle, co papier, na którym jest napisany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

Z całym szacunkiem, ale syn nie jest lekarzem i nie jest uprawniony do wydawania zezwolenia na podnoszenie barierek. To robi lekarz domowy i wydaje stosowną bumagę.. Jeśli przyjdzie, to niech wyda taki papier. Kitek od syna jest wart tyle, co papier, na którym jest napisany. 

Jest wart o ile syn jest opiekunem prawnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi barierkami to bywa różnie.Moja PDP ze 2 lata temu za szybko wstawała i spadła z łóżka.Od tego czasy córka zarządziła ,że jedna barierka jest na stałe podniesiona i tak zostalo.Pytałam jak jak to jest ,to powiedziała,że decyzję podjęła ona ,bez żadnych konsultacji z lekarzem,na swoją odpowiedzialność a PDP wyraziła zgodę.No ,ale ona nie ma demencji i rozumie,że to dla jej bezpieczeństwa.Co mówią nt temat przepisy to też różnie słyszałam.Może ktoś ,kto jest bardziej w  temacie wrzuci podstawę prawną.?

Edytowane przez foczka63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuję Lucindę, Rozmowa przy kawie 1, strona 1705

"odnosnie barieirek dowiedzialalam sie ze takie ostalenia wydaje lekarz i  kuratr lub opiekun prawny musi sie do nich zastosowac ...tak ponoc stanowi niemckie prawo"

"natomiast jezeli kurator nie respektuje zalecen lekarza opiekunka ma prawo wymagac od niego pisemnego zaswiadczenia ze nie ponosi odpowiedzialnosc gdyby pdp wyrwal sobie cewnik albo zrobil sobie inna krzywde" 

Poszukam teraz sama, może tez coś znajdę.

Edytowane przez salazar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...