Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Pierwszy wyjazd - prośba o porady dla nowicjusza :)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, MisiekFfm napisał:

To po co tam byłeś??? 

Misiek, gdybym przewidział to bym na pewno nie pojechał :) To w ogóle był patologiczny adres z którego szybko zwiałem. Cuda na kiju tam się działy, takie że mi czasami inni opiekuni podczas pogawędek przy wymianach nie dowierzali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał845

Chyba tak szybko nie wziąłeś, skoro o "wymianach" mowa. 

W sumie, mężczyzna ma trochę lepiej. Łatwiej mu, np. do butelki trafić. 

Gorzej z grubszą sprawą. 

Generalnie - podziwiam negatywnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, NNNdanuta napisał:

Już tyle widziałam w tych Niemczech, że nic mnie nie zdziwi.., ale czym to było podyktowane ??? niemieckiej oszczędności ciąg dalszy ??? )))

Ach szkoda gadać Danuta :) To była totalnie świrnięta szefowa. Jakaś skomplikowana choroba psychiczna.  Raz jak poszliśmy z nią i PDP na lody i zaczęły przy nas latać pszczoły to chciała dzwonić na Policję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Michał845 napisał:

Ach szkoda gadać Danuta :) To była totalnie świrnięta szefowa. Jakaś skomplikowana choroba psychiczna.  Raz jak poszliśmy z nią i PDP na lody i zaczęły przy nas latać pszczoły to chciała dzwonić na Policję.

Czyli właściwie normalnie .., jak to w Niemczech...xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, INEZ napisał:

@Michał845 to chyba jacyś nowicjusze byli Ci opiekunowie :)

 

1 minutę temu, NNNdanuta napisał:

Czyli właściwie normalnie .., jak to w Niemczech...xd

INEZ- Czy ja wiem, jeden co pamiętam od 15 lat w tym robił :)   Danuta- :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To była babka około 60 lat co przyjmowała do siebie seniorów na opiekę. Taki mini domowy Heim. Brała niezłą kasę za seniorów, ale robotę zostawiała opiekunom i leżała doopą do góry. Jeszcze jej mąż na dokładkę był, co był za nią. Niedługo tam byłem, ale przez ten czas dużo się bardzo działo. Sam koniec był taki, że podopieczna zasłabła i trafiła do szpitala, to ten babsztyl powiedział lekarzom, że to przeze mnie bo jej NIBY!!! jeść nie dawałem. Kiedy to ona wydzielała żarcie. Po powrocie ze szpitala babsko sobie zmierzyło ciśnienie, miała wysokie i pokazała trzęsące się ręce i zaczęła się drzeć na mnie, że to moja wina.  Ja mówię.... Jesteś walnięta kobieto i ja właśnie kończę tutaj pracę. Zadzwoniłem do pośrednika i powiedziałem że wyjeżdżam. Ja wyjechałem a on załatwił po bodajże 2 dniach tam opiekunkę. Ale opiekunka co przyjechała po 4 dniach uciekła z tego co pamietam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godzin temu, NNNdanuta napisał:

Miałam w swojej karierze takie pytanie :) I na ogół wiem ile rodzina za mnie płaci do firmy, bo sami często nie kryją się z tym choć ja sama daleka jestem od takich pytań :) W De RODO nie istnieje i (np.) teraz telefon na nowy adres zdobyłam przez pośrednika niemieckiego, który po podaniu przeze mnie nazwiska nie widział powodu ukrywać czegokolwiek :)

W Niemczech RODO jak najbardziej istnieje. Tak, jak we wszystkich innych krajach unijnych. Im po prostu brak wyobraźni. Nie wiedzą, że jasny przepis można niejasno interpretować. U nich 2+2=4. Bez sensu. My dobrze wiemy, że to tak gdzieś pomiędzy 2,5 a 6.

I tak samo jest z "polskim RODO".

https://msp.money.pl/wiadomosci/rodo-pokomplikowalo-nam-zycie-ale-to-nie-wina-przepisow-tylko-nadgorliwych-ludzi-6439985693526145a.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fizjopflege napisał:

kawy do termosu raczej nie planuje brać, ale po drodze pewnie kilka wypije ;)

odzież na zimę też spakuję, może nawet kalesonki zabiorę :D

 

:oklaski:kalesony koniecznie :dobrze:moj podopieczny już teraz nosi i to tylko w domu bo na spacery nie wychodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zobaczymy jak się temat rozwinie ;)

ale pecha mam jak na pierwszy raz. Miałem już dwie oferty dograne na które miałem pojechać jednak podopieczni trafiali do szpitala . Czekam na akceptacje na inne oferty. Mam nadzieję że już jutro wszystko zostanie dograne. Pewnie dziwne wam się to wyda ale już nie mogę doczekać się wyjazdu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, fizjopflege napisał:

no zobaczymy jak się temat rozwinie ;)

ale pecha mam jak na pierwszy raz. Miałem już dwie oferty dograne na które miałem pojechać jednak podopieczni trafiali do szpitala . Czekam na akceptacje na inne oferty. Mam nadzieję że już jutro wszystko zostanie dograne. Pewnie dziwne wam się to wyda ale już nie mogę doczekać się wyjazdu

Jak miałam jechać pierwszy raz to też nie mogłam się doczekać wyjazdu. Teraz to raczej wyjazdu do Polski się nie mogę doczekać :oops::haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, INEZ napisał:

@scarlett czyli co z Polski wozisz??? :szok:

raczej z DE do PL  i z powrotem do DE  :haha:.mam zawsze żelazną rezerwę w walizeczce z kosmetykami :haha:już kilka razy się ratowałam w pierwszym dniu...bo nowe miejsce albo zmienniczka nie potrzebowała...:$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...