Skocz do zawartości

Rozliczenie z US


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, sayonara 52 napisał:

Oswieccie prosze jak to jest z podatkiem?

Z rozliczeniem PIT dla opiekunki.

 

Gdzies wyczytalam,ze nie mozna przekroczyc 12 miesiecy pracy ,bo wtedy US rabie wysoki podatek.

Jak to jest naprawde?

Progi podatkowe w 2016 roku

W 2016 roku nie będziemy musieli zapłacić podatku dochodowego, jeśli zarobimy mniej niż 3091 zł

Jeśli zarobimy dokładnie 3091 zł to fiskus odda nam na koniec roku podatkowego 556,02 zł zwrotu podatku

1 próg podatkowy (18%): do 85 528 zł

2 próg podatkowy (32%): od 85 528 zł

WAŻNE 32% podatku dochodowego zapłacimy tylko od kwoty powyżej 85 528 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, erika napisał:

W 2016 roku nie będziemy musieli zapłacić podatku dochodowego, jeśli zarobimy mniej niż 3091 zł

@sayonara 52   wszystko się liczy, cały Twój dochód jaki osiągniesz w danym roku podatkowym. Jak wypełniasz zeznanie roczne do US to wpisujesz tam wszystkie swoje dochody . :)

1 minutę temu, erika napisał:

@sayonara 52   wszystko się liczy, cały Twój dochód jaki osiągniesz w danym roku podatkowym. Jak wypełniasz zeznanie roczne do US to wpisujesz tam wszystkie swoje dochody . :)

http://samozatrudnienie.kalkulator-plac.eu/progi-podatkowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sayonara 52 napisał:

Dziekuje serdecznie Oberbuchalterin!

Bez obrazy!

A juz obawialam sie, ze trzeba robic przerwe tak, aby nie przekroczyc magicznych 12 mesiecy.

 

 

Tu nie chodzi o 12 m-cy:) czasem za 2 miesiące można tyle kasy zarobić:)  i już oddajemy daninę .. :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Blondi napisał:

Hallo -czy ktoś już rozliczal się w tym roku,,,będzie zwrot jakis? moje Pity czekają na mnie w domu,,,więc nic nawet nie wiem ,,co tam za sumki mam wpisane ,,,jak zobaczę to mogę wytrzeszcz oczu dostaćO.o

Ja się już rozliczyłam. U mnie wszystko się zgadza :) żadnego zwrotu ani do zapłaty nie mam. Wszystko ok:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blondi, mi już rozliczyli...tzn podali mi wszystkie dane z PITów 11 , rozliczyłem swój PIT w internecie w oparciu o te dane, przed wyjazdem pod koniec stycznia pobrałem druk w US i go podpisałem (warunek konieczny), w poniedziałek syn zaniósł to do skarbówki...Trochę zwrotu mam, więc akurat na mały piknik majowy na trawce  :święty: z Tobą oczywiście:płacz::hahaha::love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...