Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Pochwalijki


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Blondi napisał:

O.o:cool: brile Ci pożyczę na te korale ,,  i się wydało,,Danuśka robi biżuterię:szydera::oklaski: nie zapomnij się tylko pochwalić:tak2:

Pochwaliłabym się bo naklepałam trochę już tego, ale ja tych zdjęć nie umiem robić ... to znaczy przesłać na lapka i nie mam nic (sprzętu) do tego  :(

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, NNNdanuta napisał:

W życiu bym nie zjadła grzyba, którego nie znam. Nie wiem co Ci przyszło do głowy :szok::szok::szok:

Internet jest dobrodziejstwem wielkim...także przy poznawaniu grzybów. Osobiście dwa lata zajęło mi obwąchiwanie nowych grzybów....i żyję :haha: A tak serio. Jest mnóstwo grzybów, które widzimy w lesie, są jadalne, tylko nam nieznane ( bo rodzice/dziadkowie nie zbierali i nam tej wiedzy nie przekazali). Znałam z 6 gatunków grzybów, obecnie zbieram ponad 30. Najfajniejszy i najsmaczniejszy to mój ulubiony muchomor czerwieniejący i...purchawka smażona na maśle :haha: A taki borowik ceglastopory, czy piaskowiec modrzak są często kopane przez niby-grzybiarzy. Albo muchomor mglejarka...pycha. Albo żółciak siarkowy....boski. W tym roku jadłam nowy rodzaj borowika...ponurego :tak2: A kurki? Zbierane sa najczęściej pieprzniki jadalne...a jest ich więcej :haha: Albo taki lejkowiec dęty.....no temat rzeka. Ale bać się nie ma czego. Prawdziwych trujaków jest garstka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

Internet jest dobrodziejstwem wielkim...także przy poznawaniu grzybów. Osobiście dwa lata zajęło mi obwąchiwanie nowych grzybów....i żyję :haha: A tak serio. Jest mnóstwo grzybów, które widzimy w lesie, są jadalne, tylko nam nieznane ( bo rodzice/dziadkowie nie zbierali i nam tej wiedzy nie przekazali). Znałam z 6 gatunków grzybów, obecnie zbieram ponad 30. Najfajniejszy i najsmaczniejszy to mój ulubiony muchomor czerwieniejący i...purchawka smażona na maśle :haha: A taki borowik ceglastopory, czy piaskowiec modrzak są często kopane przez niby-grzybiarzy. Albo muchomor mglejarka...pycha. Albo żółciak siarkowy....boski. W tym roku jadłam nowy rodzaj borowika...ponurego :tak2: A kurki? Zbierane sa najczęściej pieprzniki jadalne...a jest ich więcej :haha: Albo taki lejkowiec dęty.....no temat rzeka. Ale bać się nie ma czego. Prawdziwych trujaków jest garstka. źniej

Moja córuś nauczyła się tak grzybów. Może nie jak Ty, ale jest niezłym fachowcem... :tak2: Uwielbia zbierać, później je przetwarza (suszy słoikuje), ale rozdaje znajomym i rodzinie bo rzadko je jada :haha:Syn też zbiera bardzo chętnie pod jej bacznym okiem, ale grzybki dla niego są zupełnie be )))))

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, NNNdanuta napisał:

Pochwaliłabym się bo naklepałam trochę już tego, ale ja tych zdjęć nie umiem robić ... to znaczy przesłać na lapka i nie mam nic (sprzętu) do tego  :(

A masz w telefonie google? masz w laptopie taki znaczek? tam są wszystkie zdjęcia, zrobione w telefonie od razu wpadają mi na laptopa, popatrz

1200px-Google_Photos_icon.svg.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, NNNdanuta napisał:

Moja córuś nauczyła się tak grzybów. Może nie jak Ty, ale jest niezłym fachowcem... :tak2: Uwielbia zbierać, później je przetwarza (suszy słoikuje), ale rozdaje znajomym i rodzinie bo rzadko je jada :haha:Syn też zbiera bardzo chętnie pod jej bacznym okiem, ale grzybki dla niego są zupełnie be )))))

Mój Mąż też zbiera wynalazki....ale pod moim czujnym okiem :haha: Niestety....czyszczę i oprawiam wszystkie osobiście....obowiązuje zasada ograniczonego zaufania :tak2: Ale pierwszy raz (gdy przygotowałam "nowinkę") jadłam sama, a Syn dostał instrukcję, w razie W, "co" zjadłam :haha: Ale nadal jestem bardzo ostrożna :tak2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

Mój Mąż też zbiera wynalazki....ale pod moim czujnym okiem :haha: Niestety....czyszczę i oprawiam wszystkie osobiście....obowiązuje zasada ograniczonego zaufania :tak2: Ale pierwszy raz (gdy przygotowałam "nowinkę") jadłam sama, a Syn dostał instrukcję, w razie W, "co" zjadłam :haha: Ale nadal jestem bardzo ostrożna :tak2:

Jesteś naprawdę znawczyni grzybów,:szok: oraz odważniaczka , bo muchomor czy purchawka brrr chyba bym nie ruszyła a Ty tak zachwalasz,-:szok: ale tak jak piszesz, zbieramy te co rodzice i dziadki zbierali ,nauczyli nas zbierania takich grzybow a nie innych, w tamtym roku trafilam tutaj jesienią na fajne grzybki,gąski może to były, pachniały pięknie ale nigdy takich nie zbierałam i zostawiłam je w lesie, 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Blondi napisał:

:$A masz w telefonie google? masz w laptopie taki znaczek? tam są wszystkie zdjęcia, zrobione w telefonie od razu wpadają mi na laptopa, popatrz

1200px-Google_Photos_icon.svg.png

Nie mam w telefonie goo:$gli . Ja mam taki dostosowany do mnie zabytek :$ Już mnie nasza @BabaJagusia męczy o zmianę telefonu i obiecałam jej że to zrobię :$

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, NNNdanuta napisał:

Nie mam w telefonie goo:$gli . Ja mam taki dostosowany do mnie zabytek :$ Już mnie nasza @BabaJagusia męczy o zmianę telefonu i obiecałam jej że to zrobię :$

Toż to czas najwyższy pójsc trochę do przodu ,,Madam"  a zabytek sobie opraw w ramkę:szydera: a ja taka ciekawa korali:(

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Blondi napisał:

Toż to czas najwyższy pójsc trochę do przodu ,,Madam"  a zabytek sobie opraw w ramkę:szydera: a ja taka ciekawa korali:(

Wyszły :dWłasnie skończyłam . Połączenie drobnych elementów drewnianych z elementami z kości ... Udało mi się zdobyć fajny materiał w tym moim sklepie :haha:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, NNNdanuta napisał:

Wyszły :dWłasnie skończyłam . Połączenie drobnych elementów drewnianych z elementami z kości ... Udało mi się zdobyć fajny materiał w tym moim sklepie :haha:

Napewno super dzieło stworzylaś, drewno z koścmi, ot wyobrażnia u opiekunek działa i to się tez bardzo liczy,,:tak: nie marnujemy czasu na bzdety,,ale na wartosciowe artystyczne dzieło,,:hura:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, NNNdanuta napisał:

Pochwaliłabym się bo naklepałam trochę już tego, ale ja tych zdjęć nie umiem robić ... to znaczy przesłać na lapka i nie mam nic (sprzętu) do tego  :(

Danusiu, wejdź na telefonie na swoją pocztę czy Messengera (jeśli masz fb) i wyślij sama do siebie zdjęcia.

Wejdź potem na laptopie na tę pocztę czy fb i już te zdjęcia masz, tylko je zapisz na laptop.

Najprostsza metoda bez kabelków.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Basiaim napisał:

Danusiu, wejdź na telefonie na swoją pocztę czy Messengera (jeśli masz fb) i wyślij sama do siebie zdjęcia.

Wejdź potem na laptopie na tę pocztę czy fb i już te zdjęcia masz, tylko je zapisz na laptop.

Najprostsza metoda bez kabelków.

Ale ona ma zabytek:( 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Basiaim napisał:

Danusiu, wejdź na telefonie na swoją pocztę czy Messengera (jeśli masz fb) i wyślij sama do siebie zdjęcia.

Wejdź potem na laptopie na tę pocztę czy fb i już te zdjęcia masz, tylko je zapisz na laptop.

Najprostsza metoda bez kabelków.

Niestety brzmi to dla mnie jak jakaś trochę chińska mowa :$, ale kiedyś to opanuję tylko muszę znaleźć na to trochę czasu i zmienić telefon :tak2:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Blondi napisał:

Napewno super dzieło stworzylaś, drewno z koścmi, ot wyobrażnia u opiekunek działa i to się tez bardzo liczy,,:tak: nie marnujemy czasu na bzdety,,ale na wartosciowe artystyczne dzieło,,:hura:

Kość się świetnie komponuje z drewnem ... Tylko musi być podobnie obrobione... Te są moje trzecie ... Tym razem jasniejsza kość i ciemniejsze elementy drewniane. Wszystkie elementy drobne. Jeszcze będzie bransoleta na spirali do kompletu :d

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, NNNdanuta napisał:

Kość się świetnie komponuje z drewnem ... Tylko musi być podobnie obrobione... Te są moje trzecie ... Tym razem jasniejsza kość i ciemniejsze elementy drewniane. Wszystkie elementy drobne. Jeszcze będzie bransoleta na spirali do kompletu :d

Ty mi tutaj fotki kombinuj do jasnej ciasnej,,a nie opisujesz co do czego ,,ja już to widzę na odległosc ,bo lubię takie kombinacje ,,:szydera:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Blondi napisał:

Ty mi tutaj fotki kombinuj do jasnej ciasnej,,a nie opisujesz co do czego ,,ja już to widzę na odległosc ,bo lubię takie kombinacje ,,:szydera:

Masz jak w banku muszę jednak wrócić do domu, ale to już za tydzień i jeden dzień:hura:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, INEZ napisał:

Gdziezbym śmiała śmiać się z kolegi. S miałam się z pomyłki tematów. 

Jak będę chciała się z kogoś pośmiać to założę temat Podsmiechujki;)

Na dzemik serdecznie zapraszam :hura:a jak nie zdążysz przyjechać to przywiozę do de oczywiście specjalnie dla Ciebie z dedykacją. Nienapoczety słoiczek :cmok:trinity GIF

Kofffana jesteś @INEZ 

Miłego dzionka życzę, i niech on tam tak nie trzepoce tymi łapami bo zachlapie całą podłogę

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kris napisał:

Nie było pomyłki tematów.:) Odpowiedź na post w pochwalijkach... Ale to tylko ❤️Wenusia ❤️ miała zrozumieć, i zrozumiała...:)

@kris  łobuzie

Chiba' muszę zlikwidować te serducha bo cosik oznaczyć mnie nie możesz

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...