Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Pochwalijki


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Maria Jolanta Ja czytałam o tym, jak ty pieczołowicie przyswajalas język, z jaką determinacją. Nic tylko chylić czoło. Ja miałam szkolne przygotowanie + krótki kurs dla auslanderow podczas 3-miesiecznego pobytu w Niemczech w zamierzchłej przeszłości. Po 30-tu latach braku kontaktu z jezykiem, kiedy znów trafiłam do De też dukałam szukając w zakamarkach zwojów mozgowych jakichś słówek, wyrażeń. Okazało się jednak, że majac podstawy wyskoczyłam dość szybko w tryby osłuchując się przez te dwa lata. Mogą to być też pewne predyspozycje lingwistyczne, nie wiem. W szkole, mimo, że byłam tzw średnim uczniem akurat z niemca i ruska byłam przodownica. Z polskiego też, ale to akurat naturalne. Zaprzepascilam wszystko:haha:wydawałoby się. Może trzeba było podjąć jeszcze próbę by na stare lata usłyszałec, że nie wszystko poszło na marne. Ino co z tego? Kariery lingwisty nie popełnie już, żadnej kariery nie popełnie, zu spaet. Ten komplement, acz miły, nie przystoi mi. Tu mała anegdota: kiedyś będąc w małym sklepie, gdzie obsługuje sprzedawca, zadałam krótkie pytanie składające się z dwóch słów:haha:i natychmiast usłyszałam za plecami polski język: czego pani szuka? Polak rozpoznał Polkę, która próbuje powiedziec po niemiecku ale jest Polką:haha:Co trzeba więcej powiedzieć o posługiwaniu się tym językiem? Taki jest ten mój ^^perfekcyjny język:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krista nie biczuj sie:pejcz:

Budujesz zdania?

Rozumieja cie?

A ktos w sklepie byl b.uprzejmy i tyle, wyrwal sie z pomoca.

Mnie tez chwala.ale uwazam ze na tle poprzedniczek wypadam troche lepiej.

Nie mowie gramatycznie.

I juz sie nie ucze, 

nie chce mi sie,

Zu spaet,, ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sayonara 52 no tak wyszło, że w pochwalijkach się zbiczowalam.

Coś musi być na rzeczy bo na każdym adresie nie omieszkują zauważyć, że mówię dobrze. Sama kiedy słyszę zmienniczki zauważam, że mówią kiepsko, da się to wychwycić. 

Zdania buduję złożone ale wiem, że nie w szyku niemieckim, często przestawnym. Jestem rozumiana pewnie z poblazliwoscia:d i zachęcona snuje opowieści, z których wynika istota tego, co miałam na myśli.:haha:

Akurat języki przyswajam dużo łatwiej niż całki:d jestem matematyczna analfabetka. Cała prawda całą dobę:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jadę do Kaiserslautern, niecałe 400 km ,, z dechami dla znajomego, ale tam odbiorę  starą szafę ,może jeszcze coś wpadnie w oko po drodze, to zbiorę z ulicy, mam przyczepkę, :szydera: nie myślę ,gdzie wstawię, miejsca nie ma, ale zachłanna jestem na starocie i  przywlokę do domu, potem będę myślec,  A może ktoś z Was tam jest w tym regionie? 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Blondi napisał:

Jutro jadę do Kaiserslautern, niecałe 400 km ,, z dechami dla znajomego, ale tam odbiorę  starą szafę ,może jeszcze coś wpadnie w oko po drodze, to zbiorę z ulicy, mam przyczepkę, :szydera: nie myślę ,gdzie wstawię, miejsca nie ma, ale zachłanna jestem na starocie i  przywlokę do domu, potem będę myślec,  A może ktoś z Was tam jest w tym regionie? 

Mam znajomego w tych okolicach , ale z tego co wiem to ze starą jest bardzo zżyty ....za cholerę jej nie sprzeda . Ślubami związany jest ...mocno :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Mam znajomego w tych okolicach , ale z tego co wiem to ze starą jest bardzo zżyty ....za cholerę jej nie sprzeda . Ślubami związany jest ...mocno :d

A nawet gdyby, to co by Słodziak robił z takim starociem? :haha: A Blondi? Toż przemalować się nie da...ani okleić :szydera: ALe zapytaj...może chłop się pozbędzie tego starocia :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

A nawet gdyby, to co by Słodziak robił z takim starociem? :haha: A Blondi? Toż przemalować się nie da...ani okleić :szydera: ALe zapytaj...może chłop się pozbędzie tego starocia :haha:

Zapytać mogę , ale z góry wiem co odpowie :szydera:

Zaniepokoiło mnie to Blondaskowe " a może ktoś z Was jest w tym regionie ? " ....kuźwa ..strach się bać , przecież Blondi z przyczepką jeździ i wszelkie starocie sruuuu....na przyczepkę . Na wszelki wypadek , jakby jechała w moje okolice to schowam się , ukryję i już . Wartościowe starocie jestem :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Zapytać mogę , ale z góry wiem co odpowie :szydera:

Zaniepokoiło mnie to Blondaskowe " a może ktoś z Was jest w tym regionie ? " ....kuźwa ..strach się bać , przecież Blondi z przyczepką jeździ i wszelkie starocie sruuuu....na przyczepkę . Na wszelki wypadek , jakby jechała w moje okolice to schowam się , ukryję i już . Wartościowe starocie jestem :szydera:

Ja zaraz zmieniam swoją lokalizację z tego samego powodu :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Blondi napisał:

Jutro jadę do Kaiserslautern, niecałe 400 km ,, z dechami dla znajomego, ale tam odbiorę  starą szafę ,może jeszcze coś wpadnie w oko po drodze, to zbiorę z ulicy, mam przyczepkę, :szydera: nie myślę ,gdzie wstawię, miejsca nie ma, ale zachłanna jestem na starocie i  przywlokę do domu, potem będę myślec,  A może ktoś z Was tam jest w tym regionie? 

Jestem 30 km od Kaiserslautern. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

I co ....może powiesz , że za szafę Gdańską popitalasz ? :szydera:

hahahhaha :szydera: jedna @Maria Jolanta  jest odważna, a Wy strachajła jesteście,:szydera: mięsożerna jestem ale jadę z wałówą, polskie kiełbasy i szynki i nie mam zamiaru żadnych staroci obgryzać:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Jestem 30 km od Kaiserslautern. 

No właśnie, a ja jadę gdzieś tam ,ale dokładnie miejscowosci nie znam:grzmotnąć: dopytam jak mój przypał wróci, nie bojaj ,,ja nikomu krzywdy nie zrobię, te @ forumowe ze mnie zrobiły kanibala,,:przekleństwa:  :szydera:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...