Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Malzonkowie nie chca sie myc i co dalej ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wlasnie taka oferte dzis znalazlam

Poszukujemy opiekuna/opiekunki do małżeństwa w miejscowości X Podopieczni mieszkają w domu z ogrodem. Pani I cierpi na demencje/alzheimera, przy tym na dezorientację czasową, wywołaną przez chorobę. W 2000 roku pacjentka miała lekki udar.

Pan D ma problemy ze słuchem oraz lekką demencję. Pacjenci są sprawni fizycznie, poruszają się samodzielnie, ewentualnie przy pomocy balkonika. Poszukujemy opiekuna/opiekunki, który/a wesprze podopiecznych w codziennych czynnościach tj. zakupy, przygotowywanie posiłków oraz w lekkich obowiązkach domowych.

Małżeństwo potrzebuje pomocy i zachęty także przy codziennej higienie ciała, ponieważ często nie są zainteresowani kąpielą trzeba znaleźć dla nich odpowiedni sposób zachęty. Zlecenie wymaga dużej cierpliwości i umiejętności obchodzenia się z osobami dementnymi. Na miejscu jest nasza opiekunka, jest też internet i telefon do Polski. Bardzo dobre warunki mieszkaniowe, zadbany dom.

Rodzina mieszka niedaleko i czasem przyjeżdża w odwiedziny.
( podziwu godna szczerosc tej agencji, tylko jak czesto jest czasem? - dopisek Serenity)

oferuja 1200 euro plus 50 euro dodatku po 3 miesiacach.

   
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie wkurza te ich 50 euro za 3 miesiące-łaskawcy wielcy,myślą ,że 50 e uradują opiekunkę i będzie im sredecznie dziękować za wspaniały gest,by się nie ośmieszali,niech sama jedzie i siedzi 3 miesiące i wezmie te 50 euro i niech się podnieca.

1200 e za takich delikwentów ,dwóch artystów,też śmiechu warte -co się dzieje z tym wynagrodzeniem, będą  zaraz dawać 1000 euro za dwóch.Dwóch demenciaków -oj może być wesoło, napewno ktoś tam pojedzie i będzie miał pełne ręce roboty.

Namówić do mycia? demenciaka? kończy się na niemyciu,sama widzę ,że moja babcia się myje ale pryśnić -kąpiel? to rzadko i nie zmuszam jej do tego i tych dziadków też bym nie zmuszała i jak się wykąpią raz w miesiącu to będzie dobrze,za 1200 e cuda wymyślać aby dziadków zmobilizować?

Tutaj powinna być minimum 1500 euro ,a za 3 msc, co najmniej 150 euro a nie 50 ,,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze masz racje Blondi. Tym bardziej, ze policzmy ile oszczedzi rodzina na niewyslaniu tych dwojga do domu opieki? Az tak nie powinni sie szczypac, bo oszczednosc tu wieeeelka.

A trzy miesiace to generalnie juz niebezpieczne dla opiekunki, czyli bzdura. ale z drugiej strony to para bywa latwiejsza do opanowania niz pojedynczy egzemplarz, ale tu tez nie ma reguly.

Tylko problem niemycia jest tu  ciekawy.

Ja sama nie wiem co zrobic.

Wizyta Pflegedienst?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie chcą się ,spróbować  mit Pflegedienst   ,może to poskutkuje albo z kimś z członków rodziny, a jak nie ,co zrobisz ?  dużo przekonywać  no bo co na siłe pod natrysk nie dasz! to są dzieci-niestety i jeszcze gorsze jak dzieci ,bo dziecku dasz klapsa i musi się umyć a tu starzy ludzie,nie będziesz przecież się szarpać itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech takie usługi wykonuje Diakonie i dla nich umycie tej pary nie będzie łatwe. Dużo zależy od tego, w jaki sposób są leczeni i jakie lekarstwa mają przepisane. Jeśli rodzina odwiedza CZASEM (?!) to może oznaczać, że opiekunka nie ma dnia wolnego w tygodniu.

Ta opieka sprawowana nad dwoma osobami, gdzie jedna, jak myślę, ma zaawansowaną chorobę Alzheimera druga demencję (lekką wg agencji?!) jest wręcz niemożliwa do wykonania. Zapewne oboje mają powyżej 80 roku życia i jak wynika z opisu są bardzo trudnymi pacjentami a wynagrodzenie jak za jedną PDP bez Alzheimera. Dodatek chociaż niewielki ma zachęcić, co oznacza, że jest to ciężkie miejsce pracy. Jest prawdopodobne, że rodzina płaci dodatkowo 200-300 euro za 3 miesiące a agencja zatrzymuje 150-200 euro dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój podopieczny jak dwa lata temu zachowywał sie jak casanova tak teraz są dni ,że go musze naganiać do mycia...ale mu mówie jak nie umyjesz tego czy tamtego ,będziesz śmierdzieć ,mówie prosto "z mostu"  potem patrzę goli  się ,myje itd.  u mnie to skutkuje  ,każdy jest inny ,prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...