Skocz do zawartości

Witamy na forum!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

Zobacz ile do emerytury ci zostało i też będzie git! :p Chociaż w myśl nowych pomysłów rządzących to tu przedszkole będzie hi, hi, hi.....:d

Moge sobie nawet wejsc na stronke ZUS PUE i za pomoca kalkulatora wyliczyc emeryture teoretyczna. I juz czuje sie mloda i pracowac musze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

To się nazywa zdrowe podejście :święty: Czyli już rozumiesz dlaczego tu takie młódki bywają? ;)

Te mlodki to z powodu radosci w oczach na pewno:d Powodu nie dociekam, dla mnie moze to byc apetyt na zycie, randki i nowe doznania:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, hawana napisał:

Moge sobie nawet wejsc na stronke ZUS PUE i za pomoca kalkulatora wyliczyc emeryture teoretyczna. I juz czuje sie mloda i pracowac musze...

Ja po każdym takim wejściu na pue.zus mam ból głowy i ciśnienie mi się podnosi. Patrzę jak mało tych składek, to już mam humor popsuty na cały tydzień. A po skorzystaniu z klakulatora emerytalnego to już się nadaję do hospitalizacji. 

Krew mnie zalewa jak pomyślę, że agencja z tej jednej stelli ma ok. 1000 euro na czysto a mnie  z mojej przyszłej emerytury okrada. 

Jak już nie będę miała sił pracować, to  na stare lata, będę pod takimi agencjami siedzieć i żebrać.   Z tabliczką na szyji. "Wyeksploatowana opiekunka osób starszych prosi o wsparcie". 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minut temu, LENA_57 napisał:

Ja po każdym takim wejściu na pue.zus mam ból głowy i ciśnienie mi się podnosi. Patrzę jak mało tych składek, to już mam humor popsuty na cały tydzień. A po skorzystaniu z klakulatora emerytalnego to już się nadaję do hospitalizacji. 

Krew mnie zalewa jak pomyślę, że agencja z tej jednej stelli ma ok. 1000 euro na czysto a mnie  z mojej przyszłej emerytury okrada. 

Jak już nie będę miała sił pracować, to  na stare lata, będę pod takimi agencjami siedzieć i żebrać.   Z tabliczką na szyji. "Wyeksploatowana opiekunka osób starszych prosi o wsparcie". 

To nie agencja Cie okrada. Oni dzialaja tak jak wszyscy "dzialacze" , czyli podmioty gospodarcze. To ZUS Cie okradl. Przez caly okres mojej pracy placilam uczciwie skladki, od calych moich dochodow, a to co skalkulowalam to...ochlap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hawana, wszyscy po kolei nas skubią.  Agencje też, bo nie płacą rzetelnie ZUS-u. 

Emerytura na nowych zasadach liczy się od tego jaki masz kapitał. Nie płacone składki ZUS mniejszy kapitał i emerytura na poziomie  kiepskiego zasiłku socjalnego.

 

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, LENA_57 napisał:

@hawana, wszyscy po kolei nas skubią.  Agencje też, bo nie płacą rzetelnie ZUS-u. 

Emerytura na nowych zasadach liczy się od tego jaki masz kapitał. Nie płacone składki ZUS mniejszy kapitał i emerytura na poziomie  kiepskiego zasiłku socjalnego.

 

 

Nikt Cie nie zmusza do pracowania w agencji, ktora nie placi . Jedno zlecenie i juz wszystko wiesz. Drugie moze byc juz z innej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, LENA_57 napisał:

@hawana a co TY jesteś taka obrończyni agencji.  Sytuacja większośc nas zmusza do takiej pracy. Pracodawcy przez to przyzwolenie na "Umowy śmieciowe" strasznie się rozwydrzyli. 

Zobacz na ogloszenia. Sa agencje, ktore pisza wprost, ze placa skladki od sredniej krajowej, inne milcza na ten temat, czyli placa wiecej kosztem mniejszej skladki. TY masz wybor. 

Pracujac w Polsce mialam inne priorytety. Teraz jade gdzie chce, z kim chce i za stawke , ktora mi odpowiada. Wplyw ma rowniez schorzenie podopiecznego i jego ciezar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hawana moja agencja płaci od średniej krajowej, tyle, że co drugi miesiąc. Za przepracowane 8 miesięcy, składki zapłacone za 4 m-ce., czyli wychodzi na to że płaci mniej niż od minimalnej krajowej.  Robią dwie wypłaty w ciągu jednego miesiąca kalendarzowego, nastepnego miesiąca nie płacą wcale. Jedną wypłatę wbijają w diety i tak manipulując, zabierają sobie dodatkowo 500 euro, czyli z jednej stelli mają ok. 1100 euro czystego zysku.  

A tu kilient płaci naprawę dużo. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LENA_57 napisał:

@hawana moja agencja płaci od średniej krajowej, tyle, że co drugi miesiąc. Za przepracowane 8 miesięcy, składki zapłacone za 4 m-ce., czyli wychodzi na to że płaci mniej niż od minimalnej krajowej.  Robią dwie wypłaty w ciągu jednego miesiąca kalendarzowego, nastepnego miesiąca nie płacą wcale. Jedną wypłatę wbijają w diety i tak manipulując, zabierają sobie dodatkowo 500 euro, czyli z jednej stelli mają ok. 1100 euro czystego zysku.  

A tu kilient płaci naprawę dużo. 

Ile razy można Tobie pisać żebyś zmieniła agencję:( Podpytaj na forum moze ktoś pracuje w firmie,która opłaca zus od średniej krajowej i płaci składki co miesiąc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @hawana. Naturalnie, że zmieniam a co innego mam zrobić.  Teraz jadę do Polski i będę do ZUS-u składała pismo w tej sprawie. Tak mi nerw napsuli, że to trzeba wyjśnić.   

Mnie męcżą zmiany, ten caly proces rekrutacyjny, co kilka miesięcy to samo przechodzić, wysyłać papiery czekać. Ciągle biegać dokumenty kserować. Agencje się zrobiły coraz to wygodniejsze, nawet umowy im się pocztą nie chce wysłać, tylko wysyłają e-mailem, opiekunka musi to wydrukować podpisać  i odesłać pocztą. Nie można sobie zaplanować nic wolnego czasu.  Te panienieka z agencji mylą się, ciągle coś trzeba korygować. Często wszystkich dokumentów nie wysyłają jedną transzą  i po kilka razy  trzeba biegać by to wydrukować.  

 Będąc w Polsce chciałabym trochę psychicznie odpocząć a tu nici. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, LENA_57 napisał:

 @hawana. Naturalnie, że zmieniam a co innego mam zrobić.  Teraz jadę do Polski i będę do ZUS-u składała pismo w tej sprawie. Tak mi nerw napsuli, że to trzeba wyjśnić.   

Mnie męcżą zmiany, ten caly proces rekrutacyjny, co kilka miesięcy to samo przechodzić, wysyłać papiery czekać. Ciągle biegać dokumenty kserować. Agencje się zrobiły coraz to wygodniejsze, nawet umowy im się pocztą nie chce wysłać, tylko wysyłają e-mailem, opiekunka musi to wydrukować podpisać  i odesłać pocztą. Nie można sobie zaplanować nic wolnego czasu.  Te panienieka z agencji mylą się, ciągle coś trzeba korygować. Często wszystkich dokumentów nie wysyłają jedną transzą  i po kilka razy  trzeba biegać by to wydrukować.  

 Będąc w Polsce chciałabym trochę psychicznie odpocząć a tu nici. 

Mysl pozytywnie. Nie ma tego zlego,  co by...

Lenistwo to ludzka rzecz, ale zmiany sa bardzo mobilizujace i mozna odniesc wiele korzysci.

A zalatwianie wszystkich formalnosci przez internet to akurat dla mnie plus, bo nigdzie nie biegam, drukuje i skanuje w domu. Moge aplikowac do nowej agencji nawet bedac na wyjezdzie , bo wszystkie potrzebne dokumenty mam ze soba, w kompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, LENA_57 napisał:

@hawana, to trzeba mieć biuro w domu.  

Dzialam na umowe zlecenie, wiec moje papiery to moj problem. Gdybym pracowala na umowe o prace, to moje oczekiwania wobec pracodawcy bylyby wieksze(w zakresie biurokracji).A biura nie mam, tylko komputer i drukarke ze skanerem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłe Opiekuństwo, jak słusznie zauważyła @jolantapl. to nie ten wątek :( Tu witamy nowych w naszym gronie :d Serdecznie ich witamy, a nie odstraszmy gadkami o ZUSach i innych takich. Są wątki tematyczne, bardziej lub mniej pasujące i zapraszam do nich zainteresowanych. Jeśli zaś ktoś chce przywitać się tak codziennie, normalnir to do kawusiowego wątku zapraszam bardzo serdecznie :serce: Tam i :kawa: można się w większym gronie napić i :ciacho: skonsumować i normalnie, po ludzku poplotkować :d Można o obiadkach pogadać, filmami się wymienić, muzykę ulubioną przedstawić- na wszystko nasze Guru Moderator wątki pozakładał. Jasnym jest, że zdarzyć się może pokonwersować nie w temacie, ale zawsze znajdzie się ktoś, kto do pionu nas postawi i do odpowiedniego wątku odeśle :love: Zatem jeśli nowych tu nie ma, to reszta towarzystwa niech spada stąd...xd;):cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...