Skocz do zawartości

Niskie wynagrodzenia w pracy opiekuna.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, BabaJagusia napisał:

Mirelko-masz rację,zę pracy jest dużo.Natomiast przewagą innych nacji opiekunek nad nami -będzie jedynie cena za usługi.I to decydować będzie o popycie a nie pochodzenie .

Nie do końca się zgadzam z twoją teorią. Wszystko zależy od wielu czynników....Dużą rolę pełni reklama pośredników, zasobność portfela, oczekiwania, mentalność i wymagania. Nie twierdzę, że opiekunowie z innych krajów gorzej pracują czy gorzej znają język. Ale "coś" siedzi w głowach Niemiaszków, że "my" dajemy im jakość i za tę jakość się płaci. Piszę o własnych doświadczeniach, nie stereotypach. Dotychczasowi moi pdp, z różnymi zasobami finansowymi, mieli wybór. I zawsze padał na agencje zatrudniające Polaków. Dlaczego? Nie wiem....i nie kuszę się udzielać jednoznacznej odpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 10 lat temu ponad byłam rok czasu w Kalifornii . Oczywiście pracowałam tam i było to sprzątanie.Firma była legalna ,ale nikt nie sprawdzał czy my też legalnie pracujemy.Oczywiście roboty było dla wszystkich pełno ,bo większość to z południa Ameryki było.Jedni legalnie tam byli inni nie .I każdy patrzył się na rzetelność naszej pracy.Ludzie ci musieli kupę kasy dać ,żeby w ogóle tam przyjechać.A jak już przyjechali ,to zarobić.

I myślę ,że w Europie podobnie będzie.Każdy swoje miejsce znajdzie do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@asna Bo nam Polakom ta słowiańska dusza w sercu gra,te " oczy czornyje " , "nocne Polaków rozmowy" , przeżyte lata w obozie socjalistycznym,choć nasz barak był najweselszy .Po prostu każda nacja ma trochę inną mentalność ,to nie znaczy,że gorszą , najważniejsze to pięknie się różnić .

A wracając do sedna,to uważaj,że nie ma się co martwić na zapas napływem nowej siły roboczej i ewentualnym spadkiem wysokości wynagrodzenia . W ubiegłym roku zastąpiłam Rumunkę ,za wyższą stawkę i z krótszym pobytami , one warowały tam po 5-6 miesięcy .Przepracowałam tam cały rok i do Rumunek już nie wrócono. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, fioletowa.mysz napisał:

A czy ja o Tobie napisałam? Zwróć uwagę proszę, że nie cytowałam Ciebie i zerknij poza czubek swego nosa, si?

Poza tym nie ma faktu mówiącego, że Niemcy wolą Polaków. To jest Twoja interpretacja. Osobiście znam rodziny, które stokrotnie wolą zatrudniać Rumunki czy Ukrainki, z powodów których tu nie przytoczę, więc nie twórz kolejnych stereotypów, jako i ja tego nie czynię.

przepraszam,poniosło mnie,masz rację to nie było:cmok::róża: do mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, asna napisał:

@Afryka ja nie twierdzę, że ktoś jest gorszy lub lepszy. Po prostu Niemcy są inni. Niektórzy się w tym odnajdują. Ja nie.

Hanysku , zacznij poznawać nasz cały kraj , to zobaczysz , że my tez bardzo różnimy się od siebie . Niemcy mieszkający w biedniejszych , rolniczych rejonach , są równie gościnni jak Polacy . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, violka napisał:

Zobaczcie co bieda robi z ludzmi . Wystarczyło się znalezć w temacie o niskich zarobkach i już wszyscy serdecznie całują się bez końca :szydera:

To nie dlatego....:haha: Nasza cecha narodowa, to jednoczenie w obliczu zagrożenia...:szydera: Musi to zagrożenie wychyla się zza winkla...:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Baśka powtarzająca się napisał:

@violka ...tiaaa...całują się , ale końca brak ...wciąż brak . Wszystko przez te niskie zarobki  :szydera:

No i tylko całowanie zostało :haha: może co niektórym szczęśliwcom , coś jeszcze się skapnie . Jakiś brak konkurencji , albo coś :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...