Skocz do zawartości

Lego zaprezentowało nową figurkę osoby na wózku inwalidzkim


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Duński Producent klocków zaprezentował nową figurkę osoby na wózku inwalidzkim - młodego i samodzielnego mężczyznę. To odpowiedź koncernu na krytycznie przyjętą rok temu figurkę niepełnosprawnego seniora...

lego_nowe.jpg.b7e64617531fff11523c92acd1

Lego po raz pierwszy w historii swoich serii wprowadziło postać osoby jeżdżącej na wózku inwalidzkim niespełna rok temu, ale figurka starszego mężczyzny na wózku inwalidzkim pchanego przez młodą kobietę nie spodobała się organizacjom osób niepełnosprawnych, które przypominały, że na wózkach inwalidzkich nie jeżdżą wyłącznie osoby starsze i nie każdy niepełnosprawny musi korzystać z pomocy osób trzecich. 

lego_stare.jpg.896eae63751eb006810b29c32

 

Czy Wam figurki z 2015 roku też kojarzą się z branżą opieki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Brawoja napisał:

Ludziom się nie dogodzi. Zaraz odezwą się niepełnosprawne feministki z pytaniem dlaczego jest mężczyzna a nie kobieta. Figurka z seniorem super! brawoLego!

Nie bo feministki cieszą się, że to mężczyzna ma gorzej i jest pokazany jako niepełnosprawny. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam. Mój wnuczek pokazał mi w katalogu, które chce klocki. Zapłaciłam za nie w pl 700 zł. A to jedno z dziesiątek pudełek z tej serii. Ceny Lego są nieprawdopodobnie wysokie. Dzieci są dzisiaj na etapie gwiezdnych wojen a rodzice płacą i płaczą. 

A mnie się podobają obie figurki i i też nie rozumiem co się mogło nie podobać. Taka jest starość. ł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figurki są super i takich figurek powinno być więcej aby u dzieci rozwijać wyobrażnię czy to w stosunku do pomocy czy w stosunku do wyglądu czy do życia  ,rozwijać u dzieci dobre smaki w stosunku do ludzi niepełnosprawnych .Mamy takie czasy teraz ,że dzieci nie powinny ani się naśmiewać ani wytykać ludzi niepełnosprawnych za ich chorobę i takie klocki i takie figurki mogą dużo nauczyć dziecko .Czy wszystko jest w naszym życiu doskonałe? nie 

Figurki nie kojarzą mi się z branżą opieki ,a może częściowo? Na takich wózkach przecież przewożą chorych pacjentów i jest wiele jeszcze sytuacji gdzie takie wózki są wykorzystywane.

Nie chcę już się wypowiadać o organizacjach osób niepełnosprawnych ,ale mam wrażenie ,że wypowiadały się stare pryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo i jeszcze raz brawo LEGO!!! Figurki dla mnie ukazują rzeczywistość. Na wózkach można spotkać osoby w różnym wieku, większość z tych osób nie jest samodzielna i wymaga pomocy. Wiele opiekunek spaceruje z osobami starszymi, będącymi na wózku, który może służyć również dla wygody osoby starszej, bo np. szybko się męczy na spacerze, albo jest po operacji stawu biodrowego.

Ważne, żeby dzieci rozumiały, że są wśród nas osoby poruszające się na wózkach z powodu czasowej lub stałej niepełnosprawności. Chociaż dzieci nie mają problemu z zaakceptowaniem rzeczywistości, problem tkwi wśród dorosłych.

Opiekunka czy opiekun pracująca w domach opieki najczęściej kojarzą się z osobą, która prowadzi wózek ze starszą osobą, dlatego figurka kojarzy się bezpośrednio z opieką nad osobami starszymi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...