Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Jak wybrać agencję, jakie pytania zadawać?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, hawana napisał:

Nie odmawiaj, polezysz sobie na kozetce, a moze jeszcze cos przyjemniejszego...No, nie badz glupia;)

W to coś przyjemniejszego to wątpię :d , dlatego poleżę na wersalce własnej :d . Światopoglądy się rozmijają, rozumiesz? :d .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porusze jeszcze jeden problem. Pisze specjalnie kursywa, zeby tekst przeze mnie kopiowany byl lepiej widoczny. Oto fragment dzisiejszego ogloszenia:

 

Stan zdrowia:

-kłopoty z pamięcią

-zaburzona orientacja czasowo-przestrzenna

-choroba Alzheimera

Obowiązki podopiecznego:

-kłopoty z pamięcią

-zaburzona orientacja czasowo-przestrzenna

-choroba Alzheimera

Pozostałe informacje:

-kłopoty z pamięcią

-zaburzona orientacja czasowo-przestrzenna

-choroba Alzheimera

 Ktos tu obraza inteligencje opiekunek!

Ja juz wiem, ze nie dogadam sie ta z agencja, bo dla mnie stan zdrowia i obowiazki podopiecznego to nie jest  to samo.Nie zadam zadnych pytan, bo chyba rozmawialibysmy w dwoch roznych jezykach.

W trosce o moj dobry humor nie bede  juz wiecej otwierala takich ogloszen, o czytaniu nie wspomne:d

Amen:d

Edytowane przez hawana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno spotkałam dawno niewidzianą znajomą , która ostatnie lata pracowała w Szwajcarii . Dziewczyna postanowiła wrócić na niemieckie " łono " i spróbować pracować w systemie 2 tygodnie praca / 2 tygodnie urlop . Aplikowała do niemieckiej agencji w Stuttgardzie , zaliczyła pomyślnie test językowy , a następnie musiała wstawić się osobiście na rozmowę kwalifikacyjną . Agencja ma biura w różnych częściach Niemiec , więc miejsce spotkania odbyło się w mieście , które najbardziej pasowało koleżance . Rozmowa z rekruterami wywarła na niej pozytywne wrażenia , ponieważ bardzo szczegółowo wypytywali ją jakie schorzenia podopiecznych są dla niej nie do przyjęcia , do ilu kilogramów byłaby skłonna dzwigać itd , jak również czy potrafi być asertywna i w grzeczny sposób nie pozwolić pacjentowi wejść   sobie na głowę . Opowiadała mi , że na korzyść agencji przemawia również fakt , że reklamują się jako opieka 24/24  , ale pod ich nazwą widnieje motto " 24 nie oznacza , że opiekun pracuje 24 godziny ".

Trzymam za nią kciuki , bo wiem , że tam również trafiają się ciężkie Stele , ale jednak 2 tygodnie to nie 2 miesiące . 

Dodam jeszcze , że warunkiem koniecznym jest meldunek na terenie Niemiec i oczywiście bardzo dobra znajomość języka . Pensja wynosi 1300 euro / 2 tygodnie . Po roku przysługuje płatny urlop . 

Tak sobie siedzę i rozważam , ale myśl , że miałabym co 2 tygodnie przechodzić horror podróży , chwilowo mnie zniechęca O.o

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, foczka63 napisał:

@violka Zmiany 2/2 tyg a urlop po roku dopiero-to co w czasie kiedy jesteś na tym 2 tyg wolnym???Ciekawam,.

Po roku przysługuje urlop płatny , a te 2 tygodnie to są bezpłatne dni za które jest opłacane  ubezpieczenie zdrowotne i emerytalne . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, violka napisał:

Zapomniałam jeszcze dodać , że agencja wysyła ją teraz na 3 dniowy bezpłatny kurs , jak również opłacają dojazd i hotel . 

Ciekawa oferta, pewnie brałabym, gdybym kiedyś szukała pracy. Dla mieszkających na stałe też ok, bo w czasie tych wolnych dwóch tygodni można jakąś dodatkową robótkę ogarnąć ;).

W takim systemie pracy tylko samolot i ewentualnie dojazd autobusem lub pociągiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, BabaJagusia napisał:

@violka wydaje mi się, że to praca z zamieszkaniem w D. Inaczej nie wyobrażam sobie jazdy w" te i nazad". Tylko czy opłaceniu wynajmu +wyżywienie - skórka warta jest wyprawki. U mnie z liczeniem to niekoniecznie:tak2:

No własnie ta podróż mnie przeraża , ale dla tych co mieszkają w D , to jest ciekawa alternatywa , bo na kasie jest ta sama kasa , tyle , że ca cały miesiąc pracy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, violka napisał:

Niedawno spotkałam dawno niewidzianą znajomą , która ostatnie lata pracowała w Szwajcarii . Dziewczyna postanowiła wrócić na niemieckie " łono " i spróbować pracować w systemie 2 tygodnie praca / 2 tygodnie urlop . Aplikowała do niemieckiej agencji w Stuttgardzie , zaliczyła pomyślnie test językowy , a następnie musiała wstawić się osobiście na rozmowę kwalifikacyjną . Agencja ma biura w różnych częściach Niemiec , więc miejsce spotkania odbyło się w mieście , które najbardziej pasowało koleżance . Rozmowa z rekruterami wywarła na niej pozytywne wrażenia , ponieważ bardzo szczegółowo wypytywali ją jakie schorzenia podopiecznych są dla niej nie do przyjęcia , do ilu kilogramów byłaby skłonna dzwigać itd , jak również czy potrafi być asertywna i w grzeczny sposób nie pozwolić pacjentowi wejść   sobie na głowę . Opowiadała mi , że na korzyść agencji przemawia również fakt , że reklamują się jako opieka 24/24  , ale pod ich nazwą widnieje motto " 24 nie oznacza , że opiekun pracuje 24 godziny ".

Trzymam za nią kciuki , bo wiem , że tam również trafiają się ciężkie Stele , ale jednak 2 tygodnie to nie 2 miesiące . 

Dodam jeszcze , że warunkiem koniecznym jest meldunek na terenie Niemiec i oczywiście bardzo dobra znajomość języka . Pensja wynosi 1300 euro / 2 tygodnie . Po roku przysługuje płatny urlop . 

Tak sobie siedzę i rozważam , ale myśl , że miałabym co 2 tygodnie przechodzić horror podróży , chwilowo mnie zniechęca O.o

 

Nęciła mnie długo taka forma zatrudnienia. I nadal siedzi mi w głowie. idea fajna, ale te podróże. Chyba, że w mieście pracy jest lotnisko obsługiwane przez tanie linie. I wtedy warto się pokusić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, BabaJagusia napisał:

... czyli doopy nie urywa... 

Jest atrakcyjne. Pracujesz 2 tygodnie, a drugie dwa siedzisz w domu. Policz sobie zmianę 2-miesięczną i podziel przez ilość miesięcy, gdy nie pracujesz. Wychodzi podobnie, lub mniej. A składki masz opłacone i rentowe i zdrowotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...