Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Jak wybrać agencję, jakie pytania zadawać?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, hawana napisał:

@foczka63, jeszcze zapytam czy zagladalas do kalkulatora emerytur i robilas sobie symulacje?

Tak,zaglądałam.Dostałam też ze 2x symulację z ZUS.Ja na emeryturkę za 4 lata jak się nic nie zmieni i wg tej symulacji wychodzi ona całekiem ,całkiem .Z tym,że ja większośc życia pracowałam na 2 etaty i na tym drugim zarabiałam więcej niż przyzwoicie.Gdyby nie mój smarkaty wiek już dawno byłabym na emeryturze:)A tak muszę czekać jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, foczka63 napisał:

Tak,zaglądałam.Dostałam też ze 2x symulację z ZUS.Ja na emeryturkę za 4 lata jak się nic nie zmieni i wg tej symulacji wychodzi ona całekiem ,całkiem .Z tym,że ja większośc życia pracowałam na 2 etaty i na tym drugim zarabiałam więcej niż przyzwoicie.Gdyby nie mój smarkaty wiek już dawno byłabym na emeryturze:)A tak muszę czekać jeszcze.

Trudno przewidziec co to bedzie. Gdybym dostala na reke to,  co dzisiaj "wykalkulowalam" to dziekuje, nie tancze,

czyli bye , bye, De:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hawana Do biura terenowego się nie dodzwonisz, bo wszystkie telefony są kierowane na tak zwaną infolinię, a tam dodzwonic się też nie tak prosto. Tak wymyslili, żeby im chyba dooopy nie zawracać, bo panie ,,terenówki" mają po prostu święty spokój, a panie infoliniówki i tak udzielają tylko mocno ogolnych informacji, bez pochylenia się nad konkretnym petentem. Tak więc tylko wizyta osobista w terenowym oddziale ratuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Dodzisława napisał:

@hawana Do biura terenowego się nie dodzwonisz, bo wszystkie telefony są kierowane na tak zwaną infolinię, a tam dodzwonic się też nie tak prosto. Tak wymyslili, żeby im chyba dooopy nie zawracać, bo panie ,,terenówki" mają po prostu święty spokój, a panie infoliniówki i tak udzielają tylko mocno ogolnych informacji, bez pochylenia się nad konkretnym petentem. Tak więc tylko wizyta osobista w terenowym oddziale ratuje.

Dzieki Bogu za internet,  musze rzec na to i dobrze, ze nie mam potrzeby dzwonienia do urzedasow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w temacie tytułu wątku:

-za "dużo" pytań zadawanych agencji nie jest dobre.Z autopsji:pani chce pracować?! Zadałam jeno pytania ,o których koleżanki mówiłyście wcześniej.Dla mnie podstawowych. Wychodzi na to,że najlepiej nie pytać>:(.

Jeśli chodzi o ZUS-to ja idę i dopytuję na miejscu.Odpowiedzi udzielane są wyczerpująco i bez tzw."łaski".Na szczęście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minut temu, BabaJagusia napisał:

Ja w temacie tytułu wątku:

-za "dużo" pytań zadawanych agencji nie jest dobre.Z autopsji:pani chce pracować?! Zadałam jeno pytania ,o których koleżanki mówiłyście wcześniej.Dla mnie podstawowych. Wychodzi na to,że najlepiej nie pytać>:(.

Jeśli chodzi o ZUS-to ja idę i dopytuję na miejscu.Odpowiedzi udzielane są wyczerpująco i bez tzw."łaski".Na szczęście.

Co to znaczy "za dużo"? Ja pytam - choroby, waga, noce, internet i czy to nowe miejsce czy ktoś tam już jest i ewentualnie wraca. Jeżeli to byłoby za dużo to nie warto sobie głowy zawracać. Nawet jeżeli odpowiedzą na wszystkie pytania to i tak można wpaść na minę, ale prawdopodobieństwo jest mniejsze.

Poznałam już agencyjną nowomowę i wiem - "trochę zapominalska"- demencja albo alzheimer, "sporadyczne nocki"- to noce z głowy, "pacjentka lubi pomagać w kuchni" - może być różnie, albo dobrze albo niedobrze, "pomocna rodzina"- na dwoje babka wróżyła, "rodzina oczekuje aktywizacji seniora" - może być córka albo synowa z własnym pomysłem na postępowanie z seniorem, czasami są to dziwne pomysły :haha:. Reasumując, zawsze jedziemy w ciemno, ale pytając mamy troszeczkę jaśniejszy obraz sytuacji, a dodatkowo podstawę do żądaniu wcześniejszego zakończenia zlecenia ze względu na niezgodność sytuacji na miejscu z tą przedstawioną przez agentkę.

Ja jestem naiwna jak dziecko, ale szybko się uczę :oklaski:, a Niemcy mnie nauczyły duuuuuużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymagam opisu stanu pdp na maila. To co się dowiem w rozmowie to jedno a to co mam na "papierze" to mam i już. W sumie raz miałam niezgodny opis stanu pdp ze stanem faktycznym i agencja wypowiedziała umowę. Słyszałam jak rodzina wypełniała kwestionariusz do kolejnej agencji i tam już podała prawdziwy opis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BabaJagusia napisał:

za "dużo" pytań zadawanych agencji nie jest dobre.Z autopsji:pani chce pracować?! Zadałam jeno pytania ,o których koleżanki mówiłyście wcześniej.Dla mnie podstawowych. Wychodzi na to,że najlepiej nie pytać>:(

Należy pytać. I artykułować wyraźnie swoje oczekiwania. Mnie zadano takie pytanie, to odpowiedziałam, że ja chcę pracować, a nie na rzęsach chodzić, na wysokości lamperii latać i do tego przez całą dobę jak wół harować. I zaległa cudowna cisza po drugiej stronie. A potem dostałam od nich fajne zlecenie. 

Edytowane przez Mirelka1965
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aniao dziękuję za odpowiedź.Właśnie na ostatnim zleceniu "przerobiłam" :lekką demencję wg rekruterki.Po kilku dniach wyszło szydło z worka:Alzheimer w 3 stadium.  Najlepsze jest to jak pewna panienka zaczęła na mnie pokrzykiwać! O ty ...pi,pi,pi! Na mnie?! ,na mnie?!!!!  No dobra-nie będę się nakręcać>:(. Teraz pańcie zakończyły prackę. Od jutra zaczynam ponownie. I będę zadawać pytania.Sosna!:tak2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mirelka1965 napisał:

Należy pytać. I artykułować wyraźnie swoje oczekiwania. Mnie zadano takie pytanie, to odpowiedziałam, że ja chcę pracować, a nie na rzęsach chodzić, na wysokości lamperii latać i do tego przez całą dobę jak wół harować. I zaległa cudowna cisza po drugiej stronie. A potem dostałam od nich fajne zlecenie. 

No tak-tylko kilka odpowiedzi było takich: nie mam tego w opisie:szok:!Nawet było mi "szkoda" niektórych panienek,bo słychać było odczytywanie tekstu,który  był napisany tak aby zamotać opiekunkę. No ale nie ze mną te numery Bronek:słabo:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mili ludzie, dom z basenem, opiekunka ma osobną łazienkę. Jest internet, dużo wolnego, podopieczni dokładają opiekunce 200 euro co miesiąc do wynagrodzenia, od siebie. Pflegestufe 3, nie przychodzi Pflegedienst. Dziękuję nie jestem zainteresowana. Taką kiedyś otrzymałam ofertę i na entuzjastyczny wręcz ton pani rekruterki powiedziałam to co na końcu. Zatem do ważnych pytań ze strony opiekunki, dołozyłabym pytanie o Pflegestufe i Pflegedienst.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, BabaJagusia napisał:

@aniao dziękuję za odpowiedź.Właśnie na ostatnim zleceniu "przerobiłam" :lekką demencję wg rekruterki.Po kilku dniach wyszło szydło z worka:Alzheimer w 3 stadium.  Najlepsze jest to jak pewna panienka zaczęła na mnie pokrzykiwać! O ty ...pi,pi,pi! Na mnie?! ,na mnie?!!!!  No dobra-nie będę się nakręcać>:(. Teraz pańcie zakończyły prackę. Od jutra zaczynam ponownie. I będę zadawać pytania.Sosna!:tak2:

Od sosny, to może jednak tych pytań nie zaczynaj... Ewentualnie na koniec : A sosna z Wami! :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze,że ciekawe dla mnie oferty jakimś "dziwnym" trafem są już nieaktualne.Oczywiście "wiszą" na stronie agencji! 

Pytania do potencjalnego zleceniodawcy mam "wyrypane"na kartce,która leży przed nosem.

Dotyczą one tego o czym koleżanki wcześniej mówiły-jest ich raptem  6. 

Wygląda na to,że powinno być tylko jedno,góra dwa:za ile i dokąd- koniec,kropka.

Jestem przekonana,że czeka na mnie dobra oferta.Uzbrajam się w cierpliwość i szukam.:tak2:

Edytowane przez BabaJagusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, BabaJagusia napisał:

Dodam jeszcze,że ciekawe dla mnie oferty jakimś "dziwnym" trafem są już nieaktualne.Oczywiście "wiszą" na stronie agencji! 

Pytania do potencjalnego zleceniodawcy mam "wyrypane"na kartce,która leży przed nosem.

Dotyczą one tego o czym koleżanki wcześniej mówiły-jest ich raptem  6. 

Wygląda na to,że powinno być tylko jedno,góra dwa:za ile i dokąd- koniec,kropka.

Jestem przekonana,że czeka na mnie dobra oferta.Uzbrajam się w cierpliwość i szukam.:tak2:

Szukaj, a jak znajdziesz to poszukaj zmienniczki:haha:

A z ta kartka to dobra metoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli oferta jest podana przejrzyście i wyczerpująco, to w zasadzie nie ma o co pytać. Chyba, że opiekun ma jakieś niestandardowe wymagania. Poniżej przedstawiam ofertę pewnej niemieckiej agencji z którą kilka razy współpracowałem. Oferta była w ładnych rameczkach, ale podczas przenoszenia się rozjechały.>:( Ale jest w miarę czytelna i chyba informacje są wyczerpujące. Ankietę wypełniała rodzina i podejrzewam, że agencja nie wie więcej. Pomijam wysokość wynagrodzenia >:(, ale widziały gały co brały! Oferta dotyczy małżeństwa.

 

Verdienst:    1600€ / Monat
Beginn:        28.02.19

Wenn Sie kein Interesse an diesem Angebot haben, vielleicht kennen Sie jemanden in Ihrem Bekannten- oder Freundeskreis, der sich für dieses Angebot interessiert.

 
Anrede    Herr    Frau       
PLZ/Ort    97355 Kleinlangheim bei Würzburg       
Alter    84 Jahre        80 Jahre       
Größe    160 cm    150 cm       
Gewicht    60 kg    50 kg       
Raucher    nein    nein       
Gesamtanzahl der Mitglieder im Haushalt    2       
Braucht ein weiteres Familienmitglied Hilfe    ja, beide müssen gepflegt werden       
Pflegegrad (seit Januar 2017)    Grad 3, Erhöhung beantragt    Grad 5       
Härtefall    nein    nein       
Regelmäßige Nachteinsätze    ja    ja       
Ist/wird ein Pflegedienst beauftragt?    nein    ja, zur Versorgung der Magensonde       
Geistige Situation    verwirrt    teilnahmslos, spricht nicht mehr       
kann alleine laufen    ja    nein       
läuft mit Hilfe    -/-    nein       
Rollstuhl    nein    nein       
bettlägerig    nein    ja       
Toilette    mit Hilfe, Windeln    mit Hilfe, Windeln       
Urininkontinenz    ja    ja       
Stuhlinkontinenz    ja    ja       
Katheter    nein    nein       
Körperpflege    mit Hilfe    mit Hilfe       
An- und Auskleiden    mit Hilfe    mit Hilfe       
Nahrungsaufnahme    mit Hilfe    mit Hilfe       
Aufstehen/zu Bett gehen    mit Hilfe    -/-       
Demenz    ja    ja       
Alzheimer    nein    nein       
Parkinson    nein    nein       
Schlaganfall    nein    nein       
Schwerhörigkeit    nein    nein       
MS    nein    nein       
sonstige Erkrankungen    -/-    -/-       
Weitere Informationen    Pflegebett beantragt    Pflegebett beantragt       
Vorlieben (Fernsehen, Speisen, Literatur, welche?)    -/-    -/-       
Benötigte Deutschkenntnisse    Grund-kenntnisse       
Geschlecht Betreuungskraft    weiblich       
Alter    ca. 30-50 Jahre       
Führerschein    egal       
Weitere Anforderungen?    -/-       
Raucher    egal, nur im Freien       
24-Std-Rufbereitschaft    ja       
Einkaufen    nein       
Kochen    ja, für den Herren       
Haus/Wohnung reinigen    ja       
Wäsche waschen    ja       
Hilfe bei der Körperpflege    ja       
Arztbegleitung    nein       
Autofahrten    nein       
Freizeitgestaltung    ja       
Haustiere füttern    nein       
Hausgröße/ qm    53 qm       
Gartengröße/ qm    Balkon 15 qm       
Gartenarbeit    nein       
voraussichtliche Arbeitszeit Std/Tag    nach Absprache       
Freizeitausgleich    nach Absprache       
Verpflegung    mit Familie       
Nächster Bahnhof    Kitzingen       
Wer holt die Betreuungsperson ab?    Familie       
Internet    wird eingerichtet       
TV    vorhanden     
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kris napisał:

Jeżeli oferta jest podana przejrzyście i wyczerpująco, to w zasadzie nie ma o co pytać. Chyba, że opiekun ma jakieś niestandardowe wymagania. Poniżej przedstawiam ofertę pewnej niemieckiej agencji z którą kilka razy współpracowałem. Oferta była w ładnych rameczkach, ale podczas przenoszenia się rozjechały.>:( Ale jest w miarę czytelna i chyba informacje są wyczerpujące. Ankietę wypełniała rodzina i podejrzewam, że agencja nie wie więcej. Pomijam wysokość wynagrodzenia >:(, ale widziały gały co brały! Oferta dotyczy małżeństwa.

 

Verdienst:    1600€ / Monat
Beginn:        28.02.19

Wenn Sie kein Interesse an diesem Angebot haben, vielleicht kennen Sie jemanden in Ihrem Bekannten- oder Freundeskreis, der sich für dieses Angebot interessiert.

 
Anrede    Herr    Frau       
PLZ/Ort    97355 Kleinlangheim bei Würzburg       
Alter    84 Jahre        80 Jahre       
Größe    160 cm    150 cm       
Gewicht    60 kg    50 kg       
Raucher    nein    nein       
Gesamtanzahl der Mitglieder im Haushalt    2       
Braucht ein weiteres Familienmitglied Hilfe    ja, beide müssen gepflegt werden       
Pflegegrad (seit Januar 2017)    Grad 3, Erhöhung beantragt    Grad 5       
Härtefall    nein    nein       
Regelmäßige Nachteinsätze    ja    ja       
Ist/wird ein Pflegedienst beauftragt?    nein    ja, zur Versorgung der Magensonde       
Geistige Situation    verwirrt    teilnahmslos, spricht nicht mehr       
kann alleine laufen    ja    nein       
läuft mit Hilfe    -/-    nein       
Rollstuhl    nein    nein       
bettlägerig    nein    ja       
Toilette    mit Hilfe, Windeln    mit Hilfe, Windeln       
Urininkontinenz    ja    ja       
Stuhlinkontinenz    ja    ja       
Katheter    nein    nein       
Körperpflege    mit Hilfe    mit Hilfe       
An- und Auskleiden    mit Hilfe    mit Hilfe       
Nahrungsaufnahme    mit Hilfe    mit Hilfe       
Aufstehen/zu Bett gehen    mit Hilfe    -/-       
Demenz    ja    ja       
Alzheimer    nein    nein       
Parkinson    nein    nein       
Schlaganfall    nein    nein       
Schwerhörigkeit    nein    nein       
MS    nein    nein       
sonstige Erkrankungen    -/-    -/-       
Weitere Informationen    Pflegebett beantragt    Pflegebett beantragt       
Vorlieben (Fernsehen, Speisen, Literatur, welche?)    -/-    -/-       
Benötigte Deutschkenntnisse    Grund-kenntnisse       
Geschlecht Betreuungskraft    weiblich       
Alter    ca. 30-50 Jahre       
Führerschein    egal       
Weitere Anforderungen?    -/-       
Raucher    egal, nur im Freien       
24-Std-Rufbereitschaft    ja       
Einkaufen    nein       
Kochen    ja, für den Herren       
Haus/Wohnung reinigen    ja       
Wäsche waschen    ja       
Hilfe bei der Körperpflege    ja       
Arztbegleitung    nein       
Autofahrten    nein       
Freizeitgestaltung    ja       
Haustiere füttern    nein       
Hausgröße/ qm    53 qm       
Gartengröße/ qm    Balkon 15 qm       
Gartenarbeit    nein       
voraussichtliche Arbeitszeit Std/Tag    nach Absprache       
Freizeitausgleich    nach Absprache       
Verpflegung    mit Familie       
Nächster Bahnhof    Kitzingen       
Wer holt die Betreuungsperson ab?    Familie       
Internet    wird eingerichtet       
TV    vorhanden     
 

Koszmarna oferta, za koszmarne pieniądze. na 53 metrach kwadratowych dwoje chorych ludzi, w tym jedna karmiona sondą. Jak czytam zakupów się nie robi samodzielnie, to też rokuje fatalnie. Pflegegrad katastrofa. Ciekawa jestem jak aktywować osobę z sondą. Gotowość 24h , no chyba tylko ktoś kto nie ma pojęcia bladego o tej pracy moze na taką ofertę reflektować. No chyba, że ma zdrowie jak koń, albo olewa centralnie. Co bedzie to bedzie, jak mówil Pawlak :d .Miesiąc na gwożdziu się wysiedzi, twierdzą niektorzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kris  tak opisana oferta to marzenie jak i sama praca bez pośrednictwa polskiej firmy.Tylko pewnie zatrudnienie "u Niemca" wiąże się z odprowadzaniem wszelkich składek u nich. Mnie to "nie interweniuje"bo dużo papierologii do ogarnięcia.Ja ustaliłam sama ze sobą,że w kwestii wszelakich dokumentów -blondynka jestem:tak2:.I szlus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...