Skocz do zawartości

Czy istnieje tylko jeden prawdziwy Bóg?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kto jest prawdziwym Bogiem?

Jak dostrzec różnice między NIM, a niezliczoną liczbą bóstw i bogów, których czczą ludzie?

Czy Allach, Budda, Manitou, to tylko inne nazwy tego samego Boga, czy raczej inni bogowie?

Dlaczego różne religie, które uważają, że ich Bóg jest ten jeden, prawdziwy, tak bardzo różnią się wierzeniami?

Gdyby chodziło o tego samego Boga, czy nie powinna panować jedność w poglądach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość gabula57

Wydaje mi się że jest jeden Bóg, ma tylko inne nazwy. Przecież gdziekolwiek by nie spojrzeć wszędzie są podobne do siebie "zasady " wiary. Pokój,miłość,medytacje,pokora,a że nie wszyscy przestrzegają to już inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą gabula. Jedynie nazwy się zmieniają, ale Bóg jest jeden. Wystarczy przeczytać Święte Księgi różnych religii, a zobaczymy jak bardzo są do siebie podobne. I można wierzyć w Allacha, Buddę, Krysznę, Manitou, czy jakąś kosmiczną energię, ale tak naprawdę to zawsze będzie jeden i ten sam Bóg. Tak sądzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość John_Doe

Czy jeśli muzułmański terrorysta wysadzi się w powietrze podczas zamachu terrorystycznego i zabije jakąś liczbę ludzi zgodnie z tą ich "Świętą Wojną", a prawdziwy jest nasz Bóg, a nie Allach, to czy będzie potępiony?

Ja nie wiem.

Prawda jest taka, że w zależności urodzenia dostaje się różnego boga, religię, przykazania, prawo itp. Pytanie jest które z nich są słuszne. Może należy postępować według zasad moralnych albo sumienia? Zasady moralne jednak też są różne w różnych miejscach. Życie według swojego sumienia też jest zmienne. Jak tu mieć wyrzuty sumienia jeśli żadna zasada ani przykazanie tego nie zakazują, nawet jeśli czyn jest według kogoś nietutejszego zły? "Bo co? Bo jego zasady/przykazania tego zakazują? Przecież to moje są słuszne. Pochodzą wręcz od samego Boga!"

Patrząc z różnych kątów nie mam pojęcia w co wierzyć. Wychodziłoby nawet na to, że Bóg nie jest doskonały. Może jest jeden doskonały Bóg nieopisany dobrze przez żadną religię? Wersję według której nie ma żadnego boga odrzucam, bo to zbyt pesymistyczne jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gabula57

Ja myślę że Bóg jest doskonały bo inaczej nie mógłby być Bogiem . Natomiast to ludzie wymyślają -tak mi się wydaje dla własnych potrzeb i według własnych widzimisię ...myślę tu o wszystkich religiach czy tez ich odłamach. Podejrzewam że żaden teolog ani myśliciel nie da jednoznacznej odpowiedzi, choć ludzie tak wierzący mocno jak ja na pewno powiedzą że jest jeden ,jedyny prawdziwy Bóg. I tak w zasadzie powinnam powiedzieć, no cóż. Dla mnie tak jest, dlatego że ja wierzę właśnie w Niego, Jednego ,mojego. I myślę że każdy człowiek który wierzy w swojego Boga powie to samo. A jak jest naprawdę to może dowiemy się potem ,na końcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli samo pismo święte brac dosłownie to Bóg nie jest doskonały, znalazłem z kumplem wers gdzie Bóg mówi że jest zazdrosny (dosłownie nie w interpretacji) ksiądz zaraz tłumaczył że to nie o to chodzi aloe sam Bóg się przyznał, a wy i tak go podziwiacie (nawet nie wiem za co)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michell

dokładnie dobre pytanie czy ktoś kto bieże udział w tej świętej wojnie jest potępiony czy nie? No bo wg nas tak zła łamie przykazanie nie zabijaj a wg nich nie wręcz przeciwnie zostanie zbawiony. Ale nie bądźmy tacy krótkowzroczni podając ten przykład a wojny krzyżowe to niby co było. Więc właściwie też wojowaliśmy w imię swojego Boga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karol a

Bóg to linia prosta wg. Której żyją ludzie (nie wszyscy). Jedni rozumieją , drudzy potępiają . zdanie moje jest takie podziw dla Boga bo wierzę w niego , wierzyłem i grzeszyłem w jego obecności wiele razy , to mu się nie spodobało mam teraz nauczkę . podziw ze względu jacy jesteśmy różnorodni , jaki jest świat piękny , różnorodny , dla mnie nawet zło jest piękne (tu widzę czepianie się tego tekstu ) W Konstytucjach Michalitów, tam gdzie napisane jest o istocie duchowości, czytamy, że stanowi ją zawołanie św. Michała "Któż jak Bóg!" - jest ono wyznaniem wiary, nadziei i miłości, wyraża podziw, uwielbienie i kontemplację Boga Trójjedynego. To jest droga dla każdego czciciela św. Michała: podziw, uwielbienie i zachwytu dla Stwórcy. A to prowadzi do kontemplacji, czyli głębszego zjednoczenia i poznania Boga. Kontemplacja - jakież to dla nas magiczne słowo. By mówić dzisiaj o niej, trzeba mieć nie lada odwagę - a to ze względu na wielki niepokój, jaki człowiek nosi w sobie, a to ze względu na cywilizację skupioną na działaniu, efektywności i wydajności, a to w końcu, by nie być posądzonym o pasożytnictwo. Jeden z psalmów mówi uroczyście o tym, jak wspaniałe są Boże dzieła. Zaledwie iskierką są te, które poznajemy. Kontemplacja ma swój początek w ogromnym podziwie dla Boga i Jego dzieł. Przecież to wszystko stwarza Ojciec światła - jak mówi o Stwórcy św. Jakub. Kontemplacja to światło Ojca, które poucza i napełnia - dzięki niemu możemy zasmakować głębi Życia. Początkiem kontemplacji jest przebudzenie do podziwu! To wielki przełom w życiu, także duchowym, kiedy odkrywamy z wielkim podziwem, z wielkim zdumieniem piękno i koloryt stworzenia. To tak jakby stać w szarym, ciemnym, nieciekawym pokoju i nagle rozbłyska nam tysiącami kolorów całe bogactwo wnętrza. Kontemplacja jest odnowioną zdolnością zachwytu. Kiedy ostatni raz stałeś zadziwiony? Co Cię zachwyciło? Zmieniające się pory roku, życie, które wciąż powraca, drzewa co w nagości niemal umierają, a potem na wiosnę znowu stroją się pięknie. Oczy dziecka, majestat gór, kropla rosy odbijająca w sobie niemal wszechświat... Tyle piękna dookoła. Co Cię ostatnio zachwyciło? Kontemplacja może wszystko przemienić w rzeczy Boże, bo jest wypatrywaniem Boga, jest Jego szukaniem, adoracyjnym stylem bycia, wrażliwym na Boże piękno. Powiedzenie, że naszym powołaniem jest wołać w życiu "Któż jak Bóg!" naprawdę nie musi być pustosłowiem. Św. Michale, naucz nas miłosnej uwagi, nowego zachwytu Bogiem i Jego dziełami. To nie ja napisałem ale mogłem napisać spokojnie nie chciało mi się wiec skopiowałem i tłumaczę , ja widzę w nim wszystko a niektórzy nic .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karol a

Kolego , kolego , kolego . Wiesz co to znaczy farmazon ? Kpisz z niego w jego obecności , ze mnie możesz , mam większą zwałe z ciebie . Ja raczej niedowiarkiem nie jestem , wychodzi na to że ty nim jesteś (to jest twój problem ,jeżeli to dla ciebie jest w ogóle problemem ) . Wiesz co między mną a tobą jest ,mały konflikt . Ale fajnie … wiesz dla czego, bo spotkało się dwóch takich wierzący i ten wolnomyśliciel (ty)chyba.

To zabobony nie są , w to wierzy wielu . Ja do nich się zaliczam . Ty co innego wszystko opierasz na logice chyba , tak mi się zdaje . ale SA pewne rzeczy które wyłączają cie z tego co napisałem , chcesz napisać knige , wierzysz w magie , i chyba nie wierzysz w Boga . pytanie czy jesteś tylko złośliwy ? no i jak nie w Boga to w co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz... zegne cię bo ci podziękuję za komplementy. A teraz moja kolej.

1. powtarzanie się trzy razy to już jąkanie.

2. tak wiem co to znaczy farmazon, a jak ty nie wiesz to wpisz na wikipedi

3. kpie z kogo??, że z ciebie moge??, masz wiekszą zwałę(dwóch pierwszych nie rozumiem bo chyba żle napisane a co do trzeciego to możesz miec zawał a nie zwałę)

4. owszem nie jesteś niedowiarkiem, a nawet się nawróciłeś i to mi się podoba, jesteś silny w wierze i to się liczy, a ja nie wierze bo już nie zwalam winy na boga i problemem to dla mnie nie jest.

5. konflikt mi wisi( z tobą bo do gabuli nic nie mam a wydaje mi się że to ten drugi "wierzący"(w cudzysłowiu bo cytuje ciebie ))myśliciel tak ale czy wolno to nie wiem.

6. ok, niech ludzie wierzą, w cos muszą, ja wierze że pójde do roboty mimo że leniwy troszki jestem.

7. troche na logice troche na głupocie(na tym przynajmniej moge polegac)

8. wierze w magię i nie wierze w boga, a jak nie w niego to w... próbuje się wczuc w Tizur więc mam zupełnie inną religię(ale tylko jako autor)

reszte pozostawiam bez komentarze, a tak w ogóle w połowie twoich kopiowanych wypocin skończyłem bo apokalipsa wg. św. Jana jest ciekawsza a trochę jej czytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karol a

dzięki że co nieco napisałeś o sobie , dla mnie to ważne . sam chciałem napisać knige kiedyś

i to nie jedną mam pomysłów którymi bym napisał grubą książkę . a co do wypocin to racja ! gdy zmienię tryb życia z nocnego na dzienny jeszcze tu wrócę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karol a

kolo spoko wal śmiało temacik !! no co do pomysłów to trzeba uważać bo było by stratą komuś sprzedać swoje marzenia >>>>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Religie powstały po to by człowiek nie bał się śmierci i zjawisk paranormalnych. I odpowiedźcie sobie szczerze na pytanie czemu wierzycie w tą religie a nie w inną. Odpowiedź jest prosta tu nie chodź o to że czujecie, że Bóg jest przy was(opiekując się wami) bo to bzdura tylko o prostą geografie. Wierzycie w tego jednego bo akurat się urodziliście w Polsce i tylko to kształtuje waszą wiarę. Czemu wiara nie wytłumacza żeczy paranormalnych które są o wiele bardziej wiarygodne od niej??? Odpowiedź jest prosta bo jest ona jednym wielkim wymysłem ludzi przeszłości którzy nie mieli szans tego uwzględnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

startą było by być na pogrzebie brata bo jakiś debil zabił go za wydanie książki(mam nadzieję że wiesz o co mi chodzi)

nie wiem o co chodzi ...

może tak może nie kto wie , zobaczymy jak umrzemy (już się nie mogę doczekać)

[ Dodano: Nie Gru 07, 2008 20:57 ]

jak czyta starsze wypowiedzi na forum sam się śmieje

niekiedy pisałem jak bym był pod wpływem używek :lol:

ale jojca :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...