Skocz do zawartości

Opiekunka w Austrii


Gość Betty
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Moderator napisał:

Proszę o wytłumaczenie. W przeciwnym razie post zostanie usunięty.

podoba mi sie reakcja Moderatora... bo bez rozwiniecia tematu brzmi to jak bezpodstawne oskarżenie... nie powinno sie rzucac tak slow na wiatr tworzac pomowienia... bo tak jest to odbierane ...

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam wszystkie opiekunki pracujace w Austrii lub osoby chetne do podjecia tutaj pracy w tej branzy.Po przeczytaniu kilkudziesieciu postow dochodze do wniosku,ze nie macie pojecia o  Niby  Emeryturze,ktora wynosi ok 50 eur miesiecznie i jest alternatywa do skladek ok 200 eur miesiecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 26.01.2016 at 23:14, Gość Betty napisał:

 Ja pracuje we widniu majac Werkvertrag z agenturą wiedenska. Agentura w moim imieniu zalozyla mi Gewerbe, ja ze swooich zarobkow place skladki na ubezpieczenie i skladki emerytalno-rentowe, co przez pierwsze 2 lata posiadania dzialalnosci gosp wynosi 160 euro, po 2 latach stawka wynosi 200 euro, ale daje to prawo do austriackiej emerytury. Turnusy sa tu 2-3 tyg, kazdy do swojego PDP ma zmienniczke, zmienniczki sa Słowaczkami, Bułgarkami lub Węgierkami. Stawka uzalezniona jest od Pflegestufe podopiecznego i wynosi od 55 euro dzinnie do 75 euro w stanie obloznym juz calkowicie, do tego za kazdy dzien pobytu doiliczaja nam 5 euro na koszty podrozy, nie trzeba sie z tego rozliczac, Polakom koszt podrozy wychodzi nizszy, Bułgarzy czasem potrzebuja 150 euro na podroz. Rozliczamy sie rocznie z Finanzamtem, kwota rocznych zarobkow do 11 tys. euro zwolniona jest od podatku, powyzej trzeba zaplacic podatek. ale jest duzo odliczen, typu koszty podrozy, telefon, internet.

Cześć Betty. A to rodziny nie opłacają już składek na SVA? (ubezpieczenie) Za moich czasów tak to funkcjonowało. Wszak od 3 Pflegestufe dostają dotację co miesiąc, by opiekunki pracowały legalnie i były ubezpieczone. Standardowo było min. 50 EUR na dzień, SVA, zwrot kosztów podróży i zmiany były 14/14 dni. SVA może wzrosnąć już wcześniej, jeśli przekroczysz pewien pułap dochodu. Potem może być niespodzianka w postaci wyrównania do zapłacenia. To prawda 11 tysięcy EUR jest wolne od podatku i możliwości odliczeń są różnorodne, przy tym samo rozliczenie bardzo proste. Ale kolejne progi podatkowe to już 25% do 18.000  i 35% dla dochodu powyżej 18.000 rocznie...
Wrzucę potem dokładne informacje dotyczące regulacji pracy opiekunek w Austrii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garść informacji w języku ojczystym :)
https://www.gruenderservice.at/Content.Node/gruenden/Publikationen/Fremdsprachige-Informationen/Merkblatt_Personenbetreuung_-_Polnisch.html
Nie mogę, niestety załączyć pliku w .pdf, więc tylko link do strony, gdzie znajdują się broszury.

Edytowane przez ex_opiekunka
uzupełnienie
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
O 27.01.2016 at 19:05, a.....1 napisał:

 mam pytanie ,czy TY pracujesz w Austrii ,bo to co napisałaś,zaintrygowało mnie a dlaczego to póżniej.

witaj to co piszesz jest interesująnce , właśnie szukam do Austrj jako poiekunka mam dobre doświadczenie , obecnie jestem w niemczech , już mam dość polskich firm , tylko jadą na oszustwie , morze wiesz o dobrej firmie proszę podpowiec. pozdrawiam małgośka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 6.10.2017 at 13:32, Gość Gosia napisał:

Witam mam Pytanie czy ktoś słyszał o Agencji Helfende Hande(Pomocne dłonie) oferują pracę w Austrii i w Niemczech. Nic o nich nie wiem, a otrzymałam propozycję pracy. Pilne proszę.

tak, firma w porzadku, znajome pracuja, jak dla mnie dosc niskie stawki, ale plus jest taki, ze oplacaja wszystkie stawki, spokojnie mozesz jechac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
O 27.03.2016 at 10:13, Betty napisał:

napisz cos wiecej....

witam , czy ktoś pracuje na swojej działalnośći  w Niemczech , ,czy to warto załatwianja,gdzie robić pierwsze kroki ,proszę kogoś o kontakt, pozdrawiam wszystkich pracuiących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
O 26.01.2016 at 23:14, Gość Betty napisał:

 Ja pracuje we widniu majac Werkvertrag z agenturą wiedenska. Agentura w moim imieniu zalozyla mi Gewerbe, ja ze swooich zarobkow place skladki na ubezpieczenie i skladki emerytalno-rentowe, co przez pierwsze 2 lata posiadania dzialalnosci gosp wynosi 160 euro, po 2 latach stawka wynosi 200 euro, ale daje to prawo do austriackiej emerytury. Turnusy sa tu 2-3 tyg, kazdy do swojego PDP ma zmienniczke, zmienniczki sa Słowaczkami, Bułgarkami lub Węgierkami. Stawka uzalezniona jest od Pflegestufe podopiecznego i wynosi od 55 euro dzinnie do 75 euro w stanie obloznym juz calkowicie, do tego za kazdy dzien pobytu doiliczaja nam 5 euro na koszty podrozy, nie trzeba sie z tego rozliczac, Polakom koszt podrozy wychodzi nizszy, Bułgarzy czasem potrzebuja 150 euro na podroz. Rozliczamy sie rocznie z Finanzamtem, kwota rocznych zarobkow do 11 tys. euro zwolniona jest od podatku, powyzej trzeba zaplacic podatek. ale jest duzo odliczen, typu koszty podrozy, telefon, internet.

Corka znajomej od lat mieszka w Wiedniu i zbulwersowana byla ogromnymi zarobkami Polek np 1 tys euro ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...