Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Hexa napisał:

Niemcy maja inny schemat postępowania z cukrzykami. Walą insuline na maksa, albo dwie, trzy razy na dobę. Opiekowałam się cukrzykiem, obniżyłam mu cukier dietą i ilością jedzenia. Zdecydowanie lepsza psychika. Niestety moja zmienniczka, nie miała pojęcia co to za choroba, PDP wylądował w szpitalu z niewydolnością nerek:(

Od wczoraj myślę czy odpowiedzieć ale odpowiem.

Przy cukrzycy typu II dietą można obniżyć poziom cukru, wszystko zależy od stanu pacjenta, skoków poziomu cukru, jego maksymalnych wysokości i tego jak długo choruje na cukrzycę. Cukrzyca typu I to zupełnie inna para kaloszy. Dieta jest ważna, to nie ulega kwestii ale degeneracji organizmu nie powstrzyma i nie spowoduje wzrostu komórek beta. Te osoby zaczynają chorować na cukrzycę w młodym wieku i postęp choroby jest nieunikniony. Moja podopieczna ma np. na receptę usługi pedikiurzystki. :) Kasa chorych za to płaci więc nie protestuje.

A wczoraj NIE zjadła nic po obiedzie co mogłoby spowodować skok poziomu cukru. Do kawki popołudniowej zjadła pomarańczę. W południe miała niecałe 200 j. i dostała insulinę a o 18 już miała 570 j. mimo insuliny.

Dużo by pisać, każdy cukrzyk to inny przypadek. A ja mam "szczęście" do cukrzyków. :d

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Łukasz napisał:

Maria Jolanta .....słowem Happy End :)

Mirelka1965 ... a zmienniczkę widziałaś? :)

Nie ma zmienniczki.....córka tak szukała, takie wymagania stawiała, że nikogo jej nie znaleźli :szok: Ktoś ma przyjechać 27-go.... Ale to już poza mną....nie moja małpa, nie mój cyrk :hura: A teraz...luuuuuuzik :tak2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maria Jolanta napisał:

Skoro Jolanta z Polski wyjechała w środku nocy to pewnie dojedzie na wieczór

Może i szybciej, bo już wyjeżdża ze Zgorzelca, tylko 5 opiekunek w busie, wszystkie w okolice Stuttgartu, tam i gdzie Ona :)

 

Mirelka1965 rozumiem.....Teraz ciesz się urlopem i bliskimi:cmok:

erika witaj również:love:

 

Edytowane przez Łukasz
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Maria Jolanta napisał:

Od wczoraj myślę czy odpowiedzieć ale odpowiem.

Przy cukrzycy typu II dietą można obniżyć poziom cukru, wszystko zależy od stanu pacjenta, skoków poziomu cukru, jego maksymalnych wysokości i tego jak długo choruje na cukrzycę. Cukrzyca typu I to zupełnie inna para kaloszy. Dieta jest ważna, to nie ulega kwestii ale degeneracji organizmu nie powstrzyma i nie spowoduje wzrostu komórek beta. Te osoby zaczynają chorować na cukrzycę w młodym wieku i postęp choroby jest nieunikniony. Moja podopieczna ma np. na receptę usługi pedikiurzystki. :) Kasa chorych za to płaci więc nie protestuje.

A wczoraj NIE zjadła nic po obiedzie co mogłoby spowodować skok poziomu cukru. Do kawki popołudniowej zjadła pomarańczę. W południe miała niecałe 200 j. i dostała insulinę a o 18 już miała 570 j. mimo insuliny.

Dużo by pisać, każdy cukrzyk to inny przypadek. A ja mam "szczęście" do cukrzyków. :d

 

 

Ajnoł, ajnoł. Nerwy podnoszą cukier i źle dobrana insulina także, o ilościach nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dziś dostałem zaliczkę na poczet wynagrodzenia za.. grudzień...fajnie, co? Co za firma...fajna....pomyśleli, że rodzinka może nie ma nic na święta, skoro w grudniu wyjechałem  :dobrze: a euraski niech sobie procentują, uskubię na San Escobar:oklaski: tylko muszę najpierw zare:telefon:zerwować pobyt:trele:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...