Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pogotowie zabrało mi podopieczną bo cukier poszybował niebezpiecznie. Albo spadnie i wróci za kilka godzin albo zostanie kilka dni w szpitalu.

W ogóle to niespecjalnie reaguje na insulinę. Od kiedy jestem miała już dwa razy zmieniany plan insulinowy, oczywiście dawki wzrastają. Trochę się dzisiaj wściekała i myślę że to dlatego cukier jej podskoczył. :(

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Pogotowie zabrało mi podopieczną bo cukier poszybował niebezpiecznie. Albo spadnie i wróci za kilka godzin albo zostanie kilka dni w szpitalu.

W ogóle to niespecjalnie reaguje na insulinę. Od kiedy jestem miała już dwa razy zmieniany plan insulinowy, oczywiście dawki wzrastają. Trochę się dzisiaj wściekała i myślę że to dlatego cukier jej podskoczył. :(

To może też być skutek stresu , spowodowany zbliżającą się zmianą opiekunki . Poziom cukru jest bardzo wrażliwy na stres . 2 lata opiekowałam się Pdp , która miała zawsze ładnie wyrównany poziom cukru ale po wypadku samochodowym w którym uczestniczył jej wnuk , tak zaczął  skakać , że po tygodniu zmarła w szpitalu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, 1bozka napisał:

Dziekuje Wam bardzo za informacje:d Szukam cierpliwie czegos dla siebie.Wrocilam niedawno Z Anglii gdzie tez bylam opiekunka ale na tamtejszych warunkach.Tam bylo latwiej bo znam jezyk,a na niemieckim to chyba sobie jezyk polamie.i bede zurick werden tak sie to pisze:cool:?

Nie martw się  pisownią ani gramatycznymi błędami. Na początek trzeba głównie ze słuchu  rozumieć, rozumieć i rozumieć. I wystarczy i będzie dobrze. Dobrze posłuchać sobie rozmówek czy obejrzeć jakiś film po niemiecku.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Serenity napisał:

Nie martw się  pisownią ani gramatycznymi błędami. Na początek trzeba głównie ze słuchu  rozumieć, rozumieć i rozumieć. I wystarczy i będzie dobrze. Dobrze posłuchać sobie rozmówek czy obejrzeć jakiś film po niemiecku.

Zgadzam się :) Ja do dzisiaj , nawet po polsku nie potrafię pisać poprawnie :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Pogotowie zabrało mi podopieczną bo cukier poszybował niebezpiecznie. Albo spadnie i wróci za kilka godzin albo zostanie kilka dni w szpitalu.

W ogóle to niespecjalnie reaguje na insulinę. Od kiedy jestem miała już dwa razy zmieniany plan insulinowy, oczywiście dawki wzrastają. Trochę się dzisiaj wściekała i myślę że to dlatego cukier jej podskoczył. :(

A do ilu cukier podskoczył i jaką dawkę insuliny bierze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, violka napisał:

To może też być skutek stresu , spowodowany zbliżającą się zmianą opiekunki . Poziom cukru jest bardzo wrażliwy na stres . 2 lata opiekowałam się Pdp , która miała zawsze ładnie wyrównany poziom cukru ale po wypadku samochodowym w którym uczestniczył jej wnuk , tak zaczął  skakać , że po tygodniu zmarła w szpitalu :(

Raczej zezłościła się na ,mnie że pomogłam siostrze jej zmarłego męża bo autko jej siadło i trzeba było akumulator podładować. A potem za to że zrobiłam jej pranie i że za długo byłam w sklepie. Dzisiaj miała zły dzień bo do kompletu ma demencję i czasem robi się bardzo nerwowa.

Ale rozbroiła mnie jak wiedziała że zabierają ją do szpitala i zapytała mnie w którym szpitalu lepiej ją karmili. Okazało się że w innym więc usiłowała przekonać pogotowie żeby zabrali ją do innego szpitala. :d:d:d

Nie sądzę by się do mnie jakoś specjalnie przywiązała ( nie lubi obcokrajowców i zawsze mi pokazuje w szpitalu czy jakąś pflege mówiąc o niej pogardliwie że jest obcokrajowcem ) ale polega na mnie i często pyta bo sama zapomina.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maria Jolanta napisał:

Raczej zezłościła się na ,mnie że pomogłam siostrze jej zmarłego męża bo autko jej siadło i trzeba było akumulator podładować. A potem za to że zrobiłam jej pranie i że za długo byłam w sklepie. Dzisiaj miała zły dzień bo do kompletu ma demencję i czasem robi się bardzo nerwowa.

Ale rozbroiła mnie jak wiedziała że zabierają ją do szpitala i zapytała mnie w którym szpitalu lepiej ją karmili. Okazało się że w innym więc usiłowała przekonać pogotowie żeby zabrali ją do innego szpitala. :d:d:d

Nie sądzę by się do mnie jakoś specjalnie przywiązała ( nie lubi obcokrajowców i zawsze mi pokazuje w szpitalu czy jakąś pflege mówiąc o niej pogardliwie że jest obcokrajowcem ) ale polega na mnie i często pyta bo sama zapomina.

 

Zapomniałam , że ona tak lubi po szpitalach się szlajać :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, violka napisał:

To może też być skutek stresu , spowodowany zbliżającą się zmianą opiekunki . Poziom cukru jest bardzo wrażliwy na stres . 2 lata opiekowałam się Pdp , która miała zawsze ładnie wyrównany poziom cukru ale po wypadku samochodowym w którym uczestniczył jej wnuk , tak zaczął  skakać , że po tygodniu zmarła w szpitalu :(

To od tego można umrzeć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jolantapl. napisał:

A do ilu cukier podskoczył i jaką dawkę insuliny bierze?

Nie ma jednej określonej dawki, różnie rano, w południe i wieczorem bo ma specjalny plan insulinowy. Jest cukrzykiem I typu. Cukier skoczył do 579, powyżej 400 się zdarzało już wcześniej ale zawsze było to po tym jak się czegoś objadła za dużo. Lekarka mówiła że dla niej 180 to jest jeszcze dobry poziom cukru. Dostała wieczorem 9 j.Liprolog i 10 j. Lantus. Dla niej cukier poniżej 100 już jest sporym zagrożeniem i koło 500 również.

Naprawdę trudny przypadek cukrzycy. :(

 

 

 

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jolantapl. napisał:

A do ilu cukier podskoczył i jaką dawkę insuliny bierze?

A Ty się tak nie stresuj . Jak Twojej babci podskoczy , to i tak muszą jej dawkę dobrać indywidualnie . Chociaż jak babcia zobaczy , że się tak wylasiowałaś , to może jej baaardzo podskoczyć ......ciśnienie :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jolantapl. napisał:

To od tego można umrzeć :(

Dość łatwo nawet, dlatego trzeba szybko reagować bo sam chory nic nie czuje i tego nie zauważa. Już kiedyś pisałam jak u innej podopiecznej zauważyłam dziwne zachowanie i jak jej dotknęłam to cała drżała, cukier spadł niebezpiecznie a to zagrożenie życia. Gdyby była sama to nie wiem co by było bo ona nic nie czuła.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, violka napisał:

A Ty się tak nie stresuj . Jak Twojej babci podskoczy , to i tak muszą jej dawkę dobrać indywidualnie . Chociaż jak babcia zobaczy , że się tak wylasiowałaś , to może jej baaardzo podskoczyć ......ciśnienie :haha:

Babcia nie ma cukrzycy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

Halo, tu centrów lotów międzygwiezdych......Informuję, że image.png.c7eedad195113172718025cf3e09a92a.png :oklaski::hura: Odezwę się ciut później :cześć3: Pozdrawiam wszystkich z polskiej, cudownej ziemi :cmok:

 A jutro pieczenie piermikow,zbieranie grzybów,:choinka1::choinka1:lepienie uszek ,pierogów a prezenty? Ooo i jeszcze choinka i Swieta gotowe:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj skacze mi powieka a jak naczytałam się teraz o niedoborze magnezu , to już czuję się  ciężko chora :donos::haha:a tak na poważnie , to muszę zaliczyć jutro aptekę i zaopatrzyć się w jakiś porządny :tak2:http://wolna-polska.pl/wiadomosci/magnez-objawy-niedoboru-diagnoza-dr-mark-sircus-2014-11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, violka napisał:

Od wczoraj skacze mi powieka a jak naczytałam się teraz o niedoborze magnezu , to już czuję się  ciężko chora :donos::haha:a tak na poważnie , to muszę zaliczyć jutro aptekę i zaopatrzyć się w jakiś porządny :tak2:http://wolna-polska.pl/wiadomosci/magnez-objawy-niedoboru-diagnoza-dr-mark-sircus-2014-11

Przestań żłopać kawę a zacznij jeść czekoladę. Zdrowsze. :)

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...