Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

No to dziel się zdobyczami....

@Mirelka1965also..

druk A1 w przypadku pracownika delegowanego zostaje w posiadaniu zleceniodawcy ktory jest zobiwazany kazdorazowo wystepowac do Zusu o aktualizje adresu pod ktorym opiekunk wykonuje swoja prace.

taki zalacznik agencja musi kazdorazowo aktualizowac w Zusie .  

dla dzialalnosci wyglada to inaczej tzn osoba prowadzaca dzialalnosc musi druk miec przy obie

po drugie: o pozwolenie firma wystepuje dopiero okolo miesiaca od daty zawarcia umowy z agencja bo tyle trwa mniej wiecej okres ksiegowania skladek na konto ubezpieczonego. moral: odpowiedzialnosc za ewentualne niejasnosci spoczywa na agencji a nie opiekunce a w przypadku kontroli mamy prawo celnikow  odelsac do siedziby firmy ha ha ..nie potrafie sobie tego wyobrazic

a jezeli chce np otrzymac pisemne wyjasnienie ww sytuacji z przepisami idt albo potwierdzona kopie A1 bo jak wiem...bywają rozne dziwne sytuacje...piszemy pismo do Wawy ona odsyla do wlasciwego oddzialu ten odsyla dokument znow do Wawy a ona do zainteresowanego...kosztuje to okolo 40pln i trwa ....6 tygodni..

reszte tematow jakie poruszlam przemilcze bo poziom byl....ponizej poziomu wody i mojej tolerancji

i ja wiem ze wszyscy mowia jak ma byc i jak o dziala ale nikt nie podal konkretow dlaczego co i jak , a ja jestes z tych co dna szukaja drugiego i nie przyjmuja na wiare no  i mam troche opory zeby mojej obecnej  agencji zaufac stad byl moj telefon...zreszta podobne obawy mial  maz mojej pdp... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, violka napisał:

Mądrzejsza , ale czy szczęśliwsza ?

@violka

ja wiem teraz dlaczego tak a nie inaczej funkcjonuja pewne rzeczy w obiegu dokumentow miedzy opiekunem a agencja..a ze kazda agencja rzadzi sie zupelnie innym przepisami niestety..czlowiek jak tabaka w rogu nie umie sobie tego czasami poukladac..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lucyna.beata napisał:

@Mirelka1965also..

druk A1 w przypadku pracownika delegowanego zostaje w posiadaniu zleceniodawcy ktory jest zobiwazany kazdorazowo wystepowac do Zusu o aktualizje adresu pod ktorym opiekunk wykonuje swoja prace.

taki zalacznik agencja musi kazdorazowo aktualizowac w Zusie .  

dla dzialalnosci wyglada to inaczej tzn osoba prowadzaca dzialalnosc musi druk miec przy obie

po drugie: o pozwolenie firma wystepuje dopiero okolo miesiaca od daty zawarcia umowy z agencja bo tyle trwa mniej wiecej okres ksiegowania skladek na konto ubezpieczonego. moral: odpowiedzialnosc za ewentualne niejasnosci spoczywa na agencji a nie opiekunce a w przypadku kontroli mamy prawo celnikow  odelsac do siedziby firmy ha ha ..nie potrafie sobie tego wyobrazic

a jezeli chce np otrzymac pisemne wyjasnienie ww sytuacji z przepisami idt albo potwierdzona kopie A1 bo jak wiem...bywają rozne dziwne sytuacje...piszemy pismo do Wawy ona odsyla do wlasciwego oddzialu ten odsyla dokument znow do Wawy a ona do zainteresowanego...kosztuje to okolo 40pln i trwa ....6 tygodni..

reszte tematow jakie poruszlam przemilcze bo poziom byl....ponizej poziomu wody i mojej tolerancji

i ja wiem ze wszyscy mowia jak ma byc i jak o dziala ale nikt nie podal konkretow dlaczego co i jak , a ja jestes z tych co dna szukaja drugiego i nie przyjmuja na wiare no  i mam troche opory zeby mojej obecnej  agencji zaufac stad byl moj telefon...zreszta podobne obawy mial  maz mojej pdp... 

 

Hmmmm....czyli....nie do wiedziałaś się nic konstruktywnego.....No i te aktualizacje....Tylko co w przypadku,  gdy ktoś każdorazowo zmienia agencję?  Np. co 6 tygodni? Ciekawe....ale nie będę zwracała sobie tym na razie głowy.... Delektujmy się tym pięknym poniedziałkowym popołudniem :tak2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lucyna.beata napisał:

@Mirelka1965also..

druk A1 w przypadku pracownika delegowanego zostaje w posiadaniu zleceniodawcy ktory jest zobiwazany kazdorazowo wystepowac do Zusu o aktualizje adresu pod ktorym opiekunk wykonuje swoja prace.

taki zalacznik agencja musi kazdorazowo aktualizowac w Zusie .  

dla dzialalnosci wyglada to inaczej tzn osoba prowadzaca dzialalnosc musi druk miec przy obie

po drugie: o pozwolenie firma wystepuje dopiero okolo miesiaca od daty zawarcia umowy z agencja bo tyle trwa mniej wiecej okres ksiegowania skladek na konto ubezpieczonego. moral: odpowiedzialnosc za ewentualne niejasnosci spoczywa na agencji a nie opiekunce a w przypadku kontroli mamy prawo celnikow  odelsac do siedziby firmy ha ha ..nie potrafie sobie tego wyobrazic

a jezeli chce np otrzymac pisemne wyjasnienie ww sytuacji z przepisami idt albo potwierdzona kopie A1 bo jak wiem...bywają rozne dziwne sytuacje...piszemy pismo do Wawy ona odsyla do wlasciwego oddzialu ten odsyla dokument znow do Wawy a ona do zainteresowanego...kosztuje to okolo 40pln i trwa ....6 tygodni..

reszte tematow jakie poruszlam przemilcze bo poziom byl....ponizej poziomu wody i mojej tolerancji

i ja wiem ze wszyscy mowia jak ma byc i jak o dziala ale nikt nie podal konkretow dlaczego co i jak , a ja jestes z tych co dna szukaja drugiego i nie przyjmuja na wiare no  i mam troche opory zeby mojej obecnej  agencji zaufac stad byl moj telefon...zreszta podobne obawy mial  maz mojej pdp... 

 

Czyli to co już wiedziałam wcześniej :( W streszczeniu.... A1 dostaje się od ręki , jeżeli przez ostatnie 30 dni było się ubezpieczonym . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, violka napisał:

Czyli to co już wiedziałam wcześniej :( W streszczeniu.... A1 dostaje się od ręki , jeżeli przez ostatnie 30 dni było się ubezpieczonym . 

Od ręki nie ja mam informację,że 7 dni ma Zus ,żeby to wydać a jak jest A1 to od ręki ekuz pracownicza .No i jest warunek agencja musi mieć umowy bez zastrzeżeń ja z jednej agencji dla której pracowałam 7 miesięcy nigdy A1 nie dostałam bo Zus jej nie wydał miała się z tego wytłumaczyć  agencja i pewnie do dziś dnia się nie wytłumaczyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Hmmmm....czyli....nie do wiedziałaś się nic konstruktywnego.....No i te aktualizacje....Tylko co w przypadku,  gdy ktoś każdorazowo zmienia agencję?  Np. co 6 tygodni? Ciekawe....ale nie będę zwracała sobie tym na razie głowy.... Delektujmy się tym pięknym poniedziałkowym popołudniem :tak2:

@Mirelka1965

a to kochana jezeli zmieniasz agencje...to ta stara zglasza do ZUSU zamkniecie twojego starego pozwolenia a ta nowego musi wystapic o nowe pozwolenie 

napisalam ci przeciez ze to...byla "konstruktywna" rozmowa ha ha ha 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to koniec o A1. Jest autostrada o tym samym numerze, najstarsza w DE ;) I chociaż stara, to chyba prostsza od tematu który został poruszony :cool: Zatem pochwalcie się jakimi autostradami będziecie wracać do domku :tak2: Do Monachium zawiezie mnie A94 a potem autostrada podniebna aż do Gdańska :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

No to koniec o A1. Jest autostrada o tym samym numerze, najstarsza w DE ;) I chociaż stara, to chyba prostsza od tematu który został poruszony :cool: Zatem pochwalcie się jakimi autostradami będziecie wracać do domku :tak2: Do Monachium zawiezie mnie A94 a potem autostrada podniebna aż do Gdańska :oklaski:

@Mirelka1965

nz kassel to pewnie 7 a potem niewazne wazne ze za nascie dni..jutro moje torby jada do domku:oklaski:

 

idziemy na :papieros:?

mam suchta

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

No to koniec o A1. Jest autostrada o tym samym numerze, najstarsza w DE ;) I chociaż stara, to chyba prostsza od tematu który został poruszony :cool: Zatem pochwalcie się jakimi autostradami będziecie wracać do domku :tak2: Do Monachium zawiezie mnie A94 a potem autostrada podniebna aż do Gdańska :oklaski:

Ja to chyba jakimiś polnymi drogami będę wracała :$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, violka napisał:

Czyli to co już wiedziałam wcześniej :( W streszczeniu.... A1 dostaje się od ręki , jeżeli przez ostatnie 30 dni było się ubezpieczonym . 

@violka

nie od reki a po tygodniu moja kochana mirela ma racje temat rzeka a wiedza proacinkow zusu...bywa...rozna nawet jezeli to inspektorat w wawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adamos60, kontroluj swoje zdrowie u lekarza. Skoro pracujesz więc na pewno zezwolił ale strzeżonego strzeże itd.

@Łukasz, szukaj haczyka. No, chyba że haczyka nie ma i rybkę się łowi na EUR-o :d Super wynagrodzenie !

Co do autostrady A1 to ja na oczy nie widziałam a kartę EKUZ dosłali mi do DE z datą od początku zlecenia. Więc ładnie i nawet szybciutko.

Moja podopieczna drałuje na rowerku bo pogoda fatalna i nawet nie ma jak wyjść na spacerek. Jak zwolni rowerek to ja siadam. :d : :d

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jolantapl. napisał:

Ja to chyba jakimiś polnymi drogami będę wracała :$

@jolantapl. do ciebie od ciebie to prosto jak w pysk strzelił ;) Nie chcę mi się po mapę ganiać, bo wygodnie mi w foteliku przy grzejniku się siedzi, ale ja z geografii jeszcze pamiętam,  że na tej trasie wszystkie polne drogi polikwidowali :trele:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Maria Jolanta napisał:

@adamos60, kontroluj swoje zdrowie u lekarza. Skoro pracujesz więc na pewno zezwolił ale strzeżonego strzeże itd.

@Łukasz, szukaj haczyka. No, chyba że haczyka nie ma i rybkę się łowi na EUR-o :d Super wynagrodzenie !

Co do autostrady A1 to ja na oczy nie widziałam a kartę EKUZ dosłali mi do DE z datą od początku zlecenia. Więc ładnie i nawet szybciutko.

Moja podopieczna drałuje na rowerku bo pogoda fatalna i nawet nie ma jak wyjść na spacerek. Jak zwolni rowerek to ja siadam. :d : :d

 

 

A dojedziesz na tym rowerku autostradą do domku? :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, lucyna.beata napisał:

@Mirelka1965oj tam zaraz...

mi tez na leb juz wali i do domku sie chce ...bo nie wam jak dobrze jest w robocie  najlepiej w domku...wlasnym

 

Suwaczek by się przydał :haha:Ale nasz @Moderator się nie śpieszy :smutek: A może za mało adoracji otrzymuje?  :oops:Muszę ponownie do Bożyszcza mojego zapukać i pokłony bić :haha:Tylko może znowu @jolantapl. mnie zmoderuje, tfu...wyałtuje :szok: Kto ze mną?  :sos: Wsparcia potrzebuję :donos:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minut temu, Mirelka1965 napisał:

No to koniec o A1. Jest autostrada o tym samym numerze, najstarsza w DE ;) I chociaż stara, to chyba prostsza od tematu który został poruszony :cool: Zatem pochwalcie się jakimi autostradami będziecie wracać do domku :tak2: Do Monachium zawiezie mnie A94 a potem autostrada podniebna aż do Gdańska :oklaski:

Bij mnie a Ci nie powiem jakimi autostradami pojadę w De , bo mnie to zwyczajnie nie interesuję . Byle prowadziły do domu :d A w Pl kocham autostradę A4 :cmok::oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Suwaczek by się przydał :haha:Ale nasz @Moderator się nie śpieszy :smutek: A może za mało adoracji otrzymuje?  :oops:Muszę ponownie do Bożyszcza mojego zapukać i pokłony bić :haha:Tylko może znowu @jolantapl. mnie zmoderuje, tfu...wyałtuje :szok: Kto ze mną?  :sos: Wsparcia potrzebuję :donos:

Mam razem z Tobą adorować Moderatora ? :szok: Hmmm ,,, w tych sprawach nie lubię tłoku :love: Zaczekam , aż się znudzisz :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, violka napisał:

Mam razem z Tobą adorować Moderatora ? :szok: Hmmm ,,, w tych sprawach nie lubię tłoku :love: Zaczekam , aż się znudzisz :d

I znowu sama.....:smutek: Jak ciężko na barkach mych wątłych dźwigać losy tego forum :smutek:Chyba zmienię nick na "Kaśka Kariatyda" :smutek::smutek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...