Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam milutko opiekunki i opiekunów,tych którzy pracują,jak też przebywających w kraju.Podaję świeżo załączoną kawę:kawa:   i po małym ciasteczku  :ciacho:.  Miłego dnia

Blondi,pewnie jeszcze śpisz,to wypij:kawa:,jak wstaniesz,a na dese:jabłko:r . Jeszcze mi się oberwie,że Cię rozpieszczam (nie mylić z pieszczam,haha).Mykam na basen z opą:love:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minut temu, Łukasz napisał:

Witam milutko opiekunki i opiekunów,tych którzy pracują,jak też przebywających w kraju.Podaję świeżo załączoną kawę:kawa:   i po małym ciasteczku  :ciacho:.  Miłego dnia

Blondi,pewnie jeszcze śpisz,to wypij:kawa:,jak wstaniesz,a na dese:jabłko:r . Jeszcze mi się oberwie,że Cię rozpieszczam (nie mylić z pieszczam,haha).Mykam na basen z opą:love:

Witam Łukasz. I pozostali moi kochani Przyjaciele:serce:Łukasz  dziękuje za pyszna kawkę ,ciasteczko trochę pózniej , miłego dnia wszystkim życzę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Łukasz napisał:

Witam milutko opiekunki i opiekunów,tych którzy pracują,jak też przebywających w kraju.Podaję świeżo załączoną kawę:kawa:   i po małym ciasteczku  :ciacho:.  Miłego dnia

Blondi,pewnie jeszcze śpisz,to wypij:kawa:,jak wstaniesz,a na dese:jabłko:r . Jeszcze mi się oberwie,że Cię rozpieszczam (nie mylić z pieszczam,haha).Mykam na basen z opą:love:

:kawa: i:kawa: smakowita , wstajesz i kawusia czeka i jabłuszko -grzeczny z Ciebie chłopczyk.Dzięki Łukaszku,, zaraz rozpieszczam ,pieszczam ,wypieszczam,,przecież to takie przyjemne,,:love:

Witam wszystkich i od rana buziaki na super dzień.:serce:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, właśnie kawę skończyłam przy spokojnej lekturze, nadrobiłam zaległości. Wróciłam z mojej wojaży, a nawet przytrafił mi się kryzys popowrotowy, jak ja to nazwałam. Dosłownie wyłaziły ze mnie teksty mojej Kuracjuszki, może kiedyś skrobnę dlaczego ją tak nazwałam. Cieszę się, że zrezygnowałam, bo gdybym przesiedziała do końca, to pewnie na długi czas nie ruszyłabym niczego nowego, bo przecież jak się nie jest w czymś dobrym, to nie powinno się do tego zabierać. Starałam się nie zauważać jej tekstów, tym bardziej wiedząc, że ma depresje, ale nie miałam na czym odreagować. Zabrałam ze sobą ciężką lekturę, a laptop pusty bez netu. W końcu znalazłam sobie coś wśród jej książek i nawet mi się spodobało, ale trochę późno. Lekcja na przyszłość. Nie wiem jak długo kobieta była w takim stanie, ale wszyscy się od niej odwracali, trochę smutno, bo wywnioskowałam, że we wcześniejszych czasach była pomocna innym, okazywała duże zrozumienie dla potrzeb drugich, ale w momencie gdy sama potrzebowała zrozumienia, nikogo nie było. Wiecie jak to jest, gdy ktoś ma pieniądze i nauczony wszystko kupować.... Z jednej strony jest w stanie zapewnić każdą zachciankę tak swoją, jak innych, ale gdy przychodzi ciężki kryzys okazuje się bezradny i opuszczony, bo niewiele wtedy można kupić, a najbardziej ludzkiej uwagi. Wtedy górę bierze gniew, złość, irytacja, frustracja i reszta ciemnej strony naszej persony. Jak uda się jej przetrwać choróbsko, to okaże się zwycięzcą, ale ci co odeszli raczej nie będą mieli co u niej szukać, tylko jest mały szkopuł.... wiek. Ma 77 lat, więc oby jej się udało. Mimo wszystko dopinguję jej... Szukając dla siebie jakiejś lektury natrafiłam na zaznaczone wiersze. Nie chce mi się wierzyć, aby była złym człowiekiem, raczej życie źle ją uformowało, czego konsekwencje ponosi teraz. Kwestia cewnika i bólu, na który się skarżyła.... aż ściągnięto, nieładnie to wyglądało i nikomu nie chciało się sprawdzić, a trwało chwilkę... jak obojętnie można przechodzić koło starego skarżącego się człowieka....

Napiszę jeszcze coś o depresji, bo nie chciałam odpuścić, ale nie bardzo wiedziałam co zrobić... Rozmawiałam chwilkę z Peterem, który traktował sprawę z niedowierzaniem, zaczepiłam kobietę z Pflegedienst, napisałam króciutki list do syna, a na koniec, chyba dzięki Peterowi, miałam możliwość zamienić słów kilka z lekarką i jej reakcja zdziwiła mnie najbardziej. Nie należę do spowinowaconych, więc nic mi do tego. Ręce mi na to wszystko opadły i nie chodzi nawet oto, że próbowałam zabawić się w ratownika, ale oto, że depresja nie jest jakąś przykrą dolegliwością starczą, ale zmorą naszych czasów, która niejednokrotnie dopada już dzieci... a tu taka ignorancja i to tam gdzie wydawało by się, że się powinno zetknąć ze zrozumieniem....

Kobieta swoim, mniej lub bardziej uzasadnionym(ból) zachowaniem potrafiła odstraszyć każdego od siebie, ale inni się uśmiechali tylko do niej i opowiadali bajki, aby kobieta nie domyśliła się w czym rzecz, bo o miejsce pracy należy dbać. Tym czasem depresja to nie upośledzenie umysłowe, a cierpiący powinien wiedzieć jakie reakcje wzbudza u innych jego zachowanie, sposób mówienia itp. Pflegedienst i lekarze okazali się ignorantami w kwestii depresji, a opiekunka.... no cóż... to przecież tylko ktoś, kto w Polsce niczego się nie nauczył, więc skazany jest tylko na taką pracę.... Przepraszam, gdy moje słowa obrażają, ale taki sposób widzenia opiekunki przebijał u Kuracjuszki, więc czemu i nie u reszty... w końcu ludzie nie spotykają się przypadkiem. Może nie nadaję się na opiekunkę.... albo bardzo źle trafiłam... a na pewno nie byłam na to przygotowana....

 

 

Edytowane przez agryppina44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agryppina44---napisałaś------."....Tym czasem depresja to nie upośledzenie umysłowe, a cierpiący powinien wiedzieć jakie reakcje wzbudza u innych jego zachowanie, sposób mówienia itp. Pflegedienst i lekarze okazali się ignorantami w kwestii depresji, a opiekunka.... no cóż... to przecież tylko ktoś, kto w Polsce niczego się nie nauczył, więc skazany jest tylko na taką pracę...."  to co napisałaś pokutuje jeszcze u starszego pokolenia  i u tych co nie widzieli Polske na oczy,,młodsze pokolenie na temat polaków ma już inne zdanie ,mści się  czas kiedy byliśmy za żelazną kurtyną ,propaganda zrobiła swoje,kapitalistyczna i komunistyczna!Obecnie Polacy chcą się wycofać ze struktur europejskich  itd. powielają kolejny błąd poprzedników.Człowiek  niby najinteligentniejsze stworzenie,ale tak się przyjrzeć  ,to szkoda komentarza na ten temat.Ignorancja  w stosunku do chorych jest wszędzie ,problem zaczyna przewyższać  możliwości organizacyjne i finansowe ,ale jak napisałem wcześniej na "bombki" geldy są   i to nie byle jakie-szkoda słów!

Edytowane przez adamos1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo pracowity dzień -zagonili mnie do produkcji pierogów ruskich ,,nikt nie umie zrobić ale jesć kochają wszyscy..a ja odzwyczajona stania w kuchni ,także trzeba szybko jechać na odpoczynek ,ale pierogi to dopiero początek ,jutro ruszy kuchnia pełną parą,,dobrze ,że lubię kuchnię ale brakuje mi tylko powera,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minut temu, Blondi napisał:

Mam bardzo pracowity dzień -zagonili mnie do produkcji pierogów ruskich ,,nikt nie umie zrobić ale jesć kochają wszyscy..a ja odzwyczajona stania w kuchni ,także trzeba szybko jechać na odpoczynek ,ale pierogi to dopiero początek ,jutro ruszy kuchnia pełną parą,,dobrze ,że lubię kuchnię ale brakuje mi tylko powera,,,

@Blondizamawiam 15 pierogów haha tak lubię pierogi!! 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Barrakuda

Ja tez uwielbiam , ale z owocami. Niestety, pierogi to potrawa, ktorej sie nie podejmuje. Probowalam pare razy i  po ostatniej probie , kiedy zamiast pierogow z truskawkami wyszedl mi metny kompot z plywajacymi latami samego ciasta dalam sobie spokoj, beztalencie wyjatkowe widac jestem w tym kierunku . Wszystkie inne potrawy wychodza calkiem dobrze.  Dzien tez mialam pracowity, troche spraw do ogarniecia bo juz zbliza sie wielkie odliczanie. Uswiadomil mnie w tym telefon od syna PDP m.in chcial dowiedziec sie kiedy przyjezdzam itd. to wyjedzie po mnie.  Bardzo szybko to wolne zlecialo niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, erika napisał:

@Blondizamawiam 15 pierogów haha tak lubię pierogi!! 

poczęstuje pierożkami całe forum ,dla Ciebie przemycę @erika 15 ,,,jak sobie życzysz,,do farszu dodaję jeszcze podsmażony  drobniutko pokrojony boczek wędzony i cebiukę-pycha,,a ciasto zawsze mam elastyczne  jędrnei nie lepiące się do rąk,wyrobiłam sie super w tej dziedzinie ,,,zawsze wychodzi ,a jutro zrazy wołowe -może 20 będzie,,,i aby do soboty bo w sobotę będą tańce do rana,,,hahahha taka impreza mi się szykuje,,,szpilki na nogi i krótka kiecka ,abym sobie tylko w bucikach poradziła,,,oj bo róznie bywa ,,hahha buziaki bo dzisiaj mało tutaj byłam ale już koniec pracy w domku,goście się rozeszli ,,nie dośc ,że gary to jeszcze rodzinka -jak oni lubią mnie odwiedzac,,

a co mój serdeczny kolega dzisiaj porabia 

@Łukasz ek? dochodzi chyba do siebie po wczorajszej Galeri-hahaha :serce:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Blondi napisał:

poczęstuje pierożkami całe forum ,dla Ciebie przemycę @erika 15 ,,,jak sobie życzysz,,do farszu dodaję jeszcze podsmażony  drobniutko pokrojony boczek wędzony i cebiukę-pycha,,a ciasto zawsze mam elastyczne  jędrnei nie lepiące się do rąk,wyrobiłam sie super w tej dziedzinie ,,,zawsze wychodzi ,a jutro zrazy wołowe -może 20 będzie,,,i aby do soboty bo w sobotę będą tańce do rana,,,hahahha taka impreza mi się szykuje,,,szpilki na nogi i krótka kiecka ,abym sobie tylko w bucikach poradziła,,,oj bo róznie bywa ,,hahha buziaki bo dzisiaj mało tutaj byłam ale już koniec pracy w domku,goście się rozeszli ,,nie dośc ,że gary to jeszcze rodzinka -jak oni lubią mnie odwiedzac,,

a co mój serdeczny kolega dzisiaj porabia 

@Łukasz ek? dochodzi chyba do siebie po wczorajszej Galeri-hahaha :serce:

Och czekam kochana na pierożki :całus:Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Łukasz napisał:

Blondi , miałem wyjazd z pdp,bo chciał do Dortmundu pojechać,po mieście pochodzić.Ale żyję,haha,dziadka dziś do Galerii nie dało się zaciągnąć.Od wczoraj podobają mi się galerie :serce:,haha. Ja też chcę pieroooga

Dostaniesz tego pieroga -hahahaha -sama osobiście Ci go dostarczę,,,a co to dla  mnie za problem!żaden,,,dostaniesz tego pieroga z buziakiem,,,tylko ,żebyś się za bardzo nie rozmarzył,,,:serce:

@erika już nam podkład dała , dzięki ericzko,,,no kochana jesteś też,,już jestem w innym świecie,,,jak Wy jesteście tacy cudowni,,:serce:

Bardzo podoba mi się rozmowa przy kawie -oj bardzo!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minut temu, Florcia napisał:

Ja też coś dla Was mam :love::serce::love::

 

Kocham to!! Florcia jesteś kochana!!!stare te utwory jak świat a jakie romantyczne i piękne i często ,bardzo często wracamy do nich,,,no tak ! nasza młodośc,,wychowała się na tych utworach,,,buzka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, adamos1 napisał:

u Was ten film jest dostepny ?a to ciekawe bo u mnie nie jest!Komunikat-----ponieważ zawiera materiały z wytwórni SME.....ktoś tu kogoś robi w balona.Pozdrawiam.

Ja odbieram teraz w Polsce,,więc otworzyło mi,,ale też bardzo dużo nie otwiera się w DE,,,to się zgadza,adamos dużej weny tej nocy Ci życzę- no wez się rozchmurz troszeczeczkę,,,i wez cos wykombinuj na jutrzejszy poranek,,,będę czekac na Twoją muzę,,,buziak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Blondi napisał:

Ja odbieram teraz w Polsce,,więc otworzyło mi,,ale też bardzo dużo nie otwiera się w DE,,,to się zgadza,adamos dużej weny tej nocy Ci życzę- no wez się rozchmurz troszeczeczkę,,,i wez cos wykombinuj na jutrzejszy poranek,,,będę czekac na Twoją muzę,,,buziak

a to w domu już jesteś? no to miłego wypoczynku,ale ten czas leci ,dopiero co przyjechałaś a tu znów w Polsce.Sa takie dni w m-cu ,że się gadać nie chce,ale  trzeba żyć i nie poddawać się,prawda?.Jeszcze raz  spokojnych dni-Adam.

Edytowane przez adamos1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minut temu, Florcia napisał:

Witaj eriko:serce:, jak miło zacząć poranek z:kawa:. Ja dodam może:ciacho: i życzę wszystkim samych dobrych zdarzeń:)

 

11 godzin temu, Florcia napisał:

Ja też coś dla Was mam :love::serce::love::

 

Och też nie mogę obejrzeć :( niedostępny w moim kraju:( szkoda buziaczki :całus:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry . Dzis koniecznie mocna kawa  w pochmurny, senny poranek, przyda sie tez power do dzialania i tym moze byc mocna muza , zdrowy doping dla sportowcow tez....  Moze nie wszystkim sie to podoba , image wokalisty, bo za bardzo "wydziabany", ale w porzadku facet, silny glos i charakter, pokonal nalogi, sympatyczny wbrew pozorom (czytalam, ogladalam wywiady), gdybym byla mlodsza to pewnie "startowala" bym w  Fanclubie haha...Taki doping na pewno nie zaszkodzil naszym "rycerzom na stalowych rumakach" Milego dnia !

https://www.google.pl/search?q=youtube+my+riot+sam+przeciwko+wszystkim&oq=youtube.com+my+riot+sam+&aqs=chrome.1.69i57j0.19485j0j4&client=tablet-android-lenovo&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...