Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@jolantapl. Oczywiście, że Tobie też współczuję. Ale jakie fatalne IQ musi mieć ten GośćGość ?

i jak się taka osoba męczy w życiu z taką złością jałową ? Jeśli pracuje rzeczywiście w opiece to to jest dla niej/ niego dramat.

My tu wszyscy, każdy na swój odpowiedni dla siebie swój  sposób, musimy budować jakieś pozytywne emocje i nastawienia do siebie, innych i naszej pracy,

a nie atakować innych, bo to i tak nic nie da.

Takiej głupiej upierdliwej osoby jak GośćGośćOpiekun szkoda najbardziej.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minut temu, Serenity napisał:

@Mirelka1965  @Blondi @jolantapl. @aga1 @Maria Jolanta @sayonara 52 Witam serdecznie wszystkich.

U mnie całkowity spokój ducha, bo

ja nie przejmuję się wcale Świętami a już najmniej zakupami i nic mnie tu w Niemczech do zakupów nie skusi, a już najmniej kosmetyki czy perfumy. Zarabiam przede wszystkim na swój  długi okres wolności i spokoju w Polsce oraz pewne inwestycje w domu. W Niemczech to mi szkoda wydać nawet na kawę.

@Blondi wyrazy współczucia z powodu wczorajszego ataku jakiegoś frustrata czy frustratki. Dzielnie walczyłaś.  To chyba ktoś z opiekunkowa ? Oj, niektórym ta nasza praca nie służy bardzo...

Na dzień dobry @Serenity :całus: Fajnie, że jesteś :d Ja mam taką obsesję na niemiecką kawę rozpuszczalna bez kofeiny i zawsze targam ją dla mojej Mamy. Reszta może zniknąć z powierzchni ziemi ;) Lubię natomiast popatrzeć co w sklepach jest :cool: Moda mi się nie podoba, a resztę kupie u nas. Ale kawa musi być i basta! :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mirelka1965 O, jeszcze filtry papierowe do kawy to  warto tu kupić, bo za 49 centów, a w Polsce to dwukrotność tej ceny, ale tak nic innego przez ostatnie lata nie wypatrzyłam.

Dawniej to choć coś było do kupienia od Niemców z drugioej ręki  za małą cenę, ale i to  ciężko już teraz znależć  Ale  jak policzyć koszt taszczenia dodatkowych  tobołów to już całkiem chęci odchodzą....

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Serenity napisał:

@Mirelka1965  @Blondi @jolantapl. @aga1 @Maria Jolanta @sayonara 52 Witam serdecznie wszystkich.

U mnie całkowity spokój ducha, bo

ja nie przejmuję się wcale Świętami a już najmniej zakupami i nic mnie tu w Niemczech do zakupów nie skusi, a już najmniej kosmetyki czy perfumy. Zarabiam przede wszystkim na swój  długi okres wolności i spokoju w Polsce oraz pewne inwestycje w domu. W Niemczech to mi szkoda wydać nawet na kawę.

@Blondi wyrazy współczucia z powodu wczorajszego ataku jakiegoś frustrata czy frustratki. Dzielnie walczyłaś.  To chyba ktoś z opiekunkowa ? Oj, niektórym ta nasza praca nie służy bardzo...

Nie wiem tylko po co z tym  "czyms' walczyć. Lekceważenie  takich wpisów bardziej za boli . 

Był czas zaciskania pasa i oglądanie każdej złotówki z obu stron, teraz mozna sobie poleżeć   a % % rosną :):)  . Teraz jak cos kupie to jakieś dziwadełko do kuchni, ale tez nie za wiele. Zawsze zastanawiałam sie po co w tutejszych szafkach tyle pierdół :) do deseru , do jabłka, do ogórka , do sera  itd. itd. Był czas, że nie zdziwiłabym się, gdybym znalazła łyżke do prawej i oddzielnie do lewej ręki. Patrzę i zastanawiam się, do czego to słuzy a potem dowiaduje się, że to do obierania gorących kartofli w mundurkach . he, he, he. 

Pada deszcz i juz mnie sie depresja udziela . 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Beata Giz napisał:

Deszcz, niebo pochmurne i mnie boli kolano... Chyba też depresja mnie łapie, a i chyba zwyrodnienie stawów :rozpacz:

To masz podwójnie :( ja chyba w depresje wpadam . Mnie wiele nie potrzeba  25 st. C na plusie , troche złotego piasku ,:drink::drink: po południu i juz jestem zadowolona :):):):) . Chyba zasłonię okno . :) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Depresja mnie nie dopadnie :d Tak postanowiłam i już :d Mam tyle do przemyślenia, że czasu na nią nie starcza ;) Jakie menu na obiad świąteczny,  jakie ciasta, jak stół przystroić, ile sałatek, jak pogodzić zakupy z ogarnianiem chałupie i pieczeniem, gotowaniem, jakie ubranka założyć i tak bez końca :d No i jeszcze czas znaleźć na prację i bywanie na forum :d Taki mam zapiernicz, że nie ma czasu taczki załadować ;):d Depresji mówię stanowcze NIE :d:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Serenity dzięki:serce: tak też wczoraj myślałam,,co taki człowiek robi w opiece,,ale to nie mój problem,,

Ja czekałam tak bardzo poniedziałku,,cos wyczułam,,ale nie wiedziałam,,że to taka będzie niespodzianka od poniedziałku,,hurra ,,super wiadomosc,,zjeżdzam wczesniej,,radosci nie ma końca,,:hahaha: cieszę sie przeogromnie,,:hahaha:

@Mirelka1965 ja też nie mam czasu na depresję,,nigdy ,przenigdy w życiu,,za dużo sie u mnie dzieje ślicznego aby mnie takas deprecha dopadła ,,,weg, a kysz ode mnie:płacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jolantapl. napisał:

A ja za 3 tygodnie już będę w domu i będę urlopowała przez całe 10 dni :)

Zjazd za 29 dni i ze trzy tygodnie się pourlopuję :d A potem....może Szwajcaria? :d A może w lotka trafię 6-kę? :d Kto to wie? O.o:d I to jest piękne,  te niespodzianki, to czekanie na nowy, lepszy rok, ta nadzieja że wszystko co zaplanuję się ziści....Lubię takie wyczekiwanie, bo daje mi energię i kopa do działania :d Lubię planować, realizować, marzyć...Życie jest piękne :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

Zjazd za 29 dni i ze trzy tygodnie się pourlopuję :d A potem....może Szwajcaria? :d A może w lotka trafię 6-kę? :d Kto to wie? O.o:d I to jest piękne,  te niespodzianki, to czekanie na nowy, lepszy rok, ta nadzieja że wszystko co zaplanuję się ziści....Lubię takie wyczekiwanie, bo daje mi energię i kopa do działania :d Lubię planować, realizować, marzyć...Życie jest piękne :d

A dla mnie każdy rok jest tak samo wspaniały już lepiej być nie może :p:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Blondi napisał:

@Serenity dzięki:serce: tak też wczoraj myślałam,,co taki człowiek robi w opiece,,ale to nie mój problem,,

Ja czekałam tak bardzo poniedziałku,,cos wyczułam,,ale nie wiedziałam,,że to taka będzie niespodzianka od poniedziałku,,hurra ,,super wiadomosc,,zjeżdzam wczesniej,,radosci nie ma końca,,:hahaha: cieszę sie przeogromnie,,:hahaha:

@Mirelka1965 ja też nie mam czasu na depresję,,nigdy ,przenigdy w życiu,,za dużo sie u mnie dzieje ślicznego aby mnie takas deprecha dopadła ,,,weg, a kysz ode mnie:płacz:

Co?  Jak?  Dlaczego?  Coś ty wykombinowała ? O.oO.oO.o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

Zjazd za 29 dni i ze trzy tygodnie się pourlopuję :d A potem....może Szwajcaria? :d A może w lotka trafię 6-kę? :d Kto to wie? O.o:d I to jest piękne,  te niespodzianki, to czekanie na nowy, lepszy rok, ta nadzieja że wszystko co zaplanuję się ziści....Lubię takie wyczekiwanie, bo daje mi energię i kopa do działania :d Lubię planować, realizować, marzyć...Życie jest piękne :d

Tak trzymac i marzyć,,bo mi nawet moje krakania się spełniają,,nie wspomnę już nic o marzeniach,,wszystko po kolei się realizuje:serce: tak ,,życie jest piękne,,zaraz będe sie pakowac,,nie zostanę w pracy razem z Wami ale zostanę w De,,,:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Blondi napisał:

Tak trzymac i marzyć,,bo mi nawet moje krakania się spełniają,,nie wspomnę już nic o marzeniach,,wszystko po kolei się realizuje:serce: tak ,,życie jest piękne,,zaraz będe sie pakowac,,nie zostanę w pracy razem z Wami ale zostanę w De,,,:hahaha:

Puszczaj szybko farbę,  bo łapki wykręcę i  siłą wydobędę zeznania ;):d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

Co?  Jak?  Dlaczego?  Coś ty wykombinowała ? O.oO.oO.o

Tak już mam,,wszystko idzie po moich myślach,,,ja zawsze kombinuję jak mogę,,ale tym razem nie moja robota,,ale fajnie:hahaha: już nie patrzę na kasę nawet,,cieszę się ,że będe już ze słodziakiem moim,,który też strasznie tęskni za mną,,on już dzisiaj by wsiadł i jechał,,tylko powiedz mu kiedy,,,a że jeszcze wczesniej mogę zjechać to już w ogóle szał ciał i szał pał:święty:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Blondi napisał:

Tak już mam,,wszystko idzie po moich myślach,,,ja zawsze kombinuję jak mogę,,ale tym razem nie moja robota,,ale fajnie:hahaha: już nie patrzę na kasę nawet,,cieszę się ,że będe już ze słodziakiem moim,,który też strasznie tęskni za mną,,on już dzisiaj by wsiadł i jechał,,tylko powiedz mu kiedy,,,a że jeszcze wczesniej mogę zjechać to już w ogóle szał ciał i szał pał:święty:

To na kiedy masz zjazd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jolantapl. napisał:

Mam wszystko czego mi do szczęścia potrzeba to czego jeszcze mam chcieć nawet wymarzyć tego co mam  bym nie śmiała ;)

A właśnie na tym to polega :d Jak nie wyciągniesz ręki  po gwiazdę, to ona sama nie spadnie z nieba :d Trzeba mieć marzenia, dążyć do ich realizacji i czekać na ich spełnienie :d Na tym to polega.  Zadowalać się tym co się ma,  to za mało! :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Zjazd za 29 dni i ze trzy tygodnie się pourlopuję :d A potem....może Szwajcaria? :d A może w lotka trafię 6-kę? :d Kto to wie? O.o:d I to jest piękne,  te niespodzianki, to czekanie na nowy, lepszy rok, ta nadzieja że wszystko co zaplanuję się ziści....Lubię takie wyczekiwanie, bo daje mi energię i kopa do działania :d Lubię planować, realizować, marzyć...Życie jest piękne :d

Zjazd za 21 dni i 7 tygodni pourlopuję . Napisałabym , że życie jest piękne gdybym nie musiała oszczędzać internetu . Od ponad tygodnia oczekuję wieści o narodzinach mojej bratanicy i nic . Maleńka się nie spieszy a ciocia się martwi , że zostania bez netu i nie będzie mogła na bieżąco oglądać fotorelacji i wideo  z tego wydarzenia . Zawsze musi być coś do d... I do tego zniknęły mi emotki , grrrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

A właśnie na tym to polega :d Jak nie wyciągniesz ręki  po gwiazdę, to ona sama nie spadnie z nieba :d Trzeba mieć marzenia, dążyć do ich realizacji i czekać na ich spełnienie :d Na tym to polega.  Zadowalać się tym co się ma,  to za mało! :d

Ja swoje i Ty swoje :) chcesz ,żebym wylądowała tak jak zachłanna żona rybaka z bajki o złotej rybce?>:( no chyba aż tak żle to mi nie życzysz ?:(:całus:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Mirelka1965 napisał:

To na kiedy masz zjazd?

Czekam ,,ja mogę już dziisaj,,,ale nie ,jeszcze parę dni będe,,ale babcia jaka szczęsliwa ,że mi pasuje zjechać,,ze jej plany szybko ,smigiem zaakceptowalam,,bo ja jestem normalna ,,rozumię ludzi i widze przecież ,,jak jest,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, violka napisał:

Zjazd za 21 dni i 7 tygodni pourlopuję . Napisałabym , że życie jest piękne gdybym nie musiała oszczędzać internetu . Od ponad tygodnia oczekuję wieści o narodzinach mojej bratanicy i nic . Maleńka się nie spieszy a ciocia się martwi , że zostania bez netu i nie będzie mogła na bieżąco oglądać fotorelacji i wideo  z tego wydarzenia . Zawsze musi być coś do d... I do tego zniknęły mi emotki , grrrr

Boś się uparła na lapusia >:( Ja lecę z telefonu, fakt że nieporęcznie,  ale nie zżera mi w trybie ciągłym. Coś się tak zaparła?O.o 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jolantapl. napisał:

Ja swoje i Ty swoje :) chcesz ,żebym wylądowała tak jak zachłanna żona rybaka z bajki o złotej rybce?>:( no chyba aż tak żle to mi nie życzysz ?:(:całus:

Między zachłannością a wyznaczaniem celów i ich realizacją jest ogromna różnica ;) Ja robię to drugie i tego tobie również życzę :całus:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...