Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, jolantapl. napisał:

Chyba w zależności co się robi bo plomby światłoutwardzalne nie są u nas refundowane to jak to zrobisz w de to i tak Ci nic nie oddają wyrwanie bez znieczulenia może refundują i zwrócą koszty @Blondi Prywatna polisa się kłania ostatnio o tym pisałam :)

Właściwie każde państwo UE ma swoje odrębne przepisy dotyczące świadczeń zdrowotnych, więc w niektórych np. wypełnienie ubytku jest refundowane, a w innych trzeba za nie zapłacić. Dlatego przed wyjazdem na zagraniczne wakacje warto również zorientować się, jak wygląda państwowa służba zdrowa w danym kraju. Posiadacze karty EKUZ podlegają obowiązkom i korzystają z praw wynikających z ustawodawstwa państwa, na terytorium którego przebywają, na tych samych warunkach, co ubezpieczeni w tym państwie.Czyli @Blondi szukaj co dają Niemiaszki na EKUZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, jolantapl. napisał:

Prywatna polisa się kłania

polisa roczna to koszt jednej wizyty u dentysty ( jeśli miałoby być  100 €). Polisa obejmuje wiele większy zakres chorób, więć może warto pomyśleć o polisie . Mam to gdzieś na mailu. Jak znajdę  jutro,to tu wkleję  . Ja będąc tu w  DE dostałam wysypki na twarzy od grzyba , który tu kręci się po kątach. Dziewczyna zrobiła mi na tel. . Na priv podam tobie , to się dowiesz . Chyba jest 5 dni karencji

A poza tym można zadzwonić na infolinię NFZ, i dowiedzieć się o szczegóły

Edytowane przez Heidi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Heidi napisał:

polisa roczna to koszt jednej wizyty u dentysty ( jeśli miałoby być  100 €). Polida obejmuje wiele większy zakres . Mam to gdzieś na mailu. Jak znajdę  jutro,to tu wkleję  

Ja mam taką polisę moja poprzednia firma mi ją wykupiła na rok obejmuje wizyty lekarskie oraz dodatkowo NNW i OC ja mam również wariant rozszerzony na choroby przewlekłe .Bardzo sensownie jest mieć taką polisę i ja w styczniu zamierzam ją sobie przedłużyć na kolejny rok :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Łukasz napisał:

Ale czy EKUZ też obejmuje zwrot kosztów  za dentystę? Bo nie pamiętam

@Łukaszmasz dobry internet to poszperaj i pisz,,,ja gdybym miała dobry internet to bym już może siedziała u dentysty:hahaha: a tak? to mogę pomarzyć tylko,,wytrzymać -wytrzymam jak co do zjazdu,,tego tak strasznie nie widac,,ale jak da radę to czemu nie,,zrobię sobie złotego ,,a co!! bogata jestem:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jakiś taki przyjemniejszy temacik byśmy sobie znaleźli? :d Może o naszych przyszłych emeryturkach podyskutujemy? ;)ZUS.jpg.7c77fe8851c6f4b577a583025493b8bc.jpg Możemy też o chorobach podyskutować, albo o sukcesach polskie medycyny? ;)59f9fd9f39cab_lekarstwonaraka.jpg.32e228c70b6ba16ec4cd1513a5b40a1c.jpg Ewentualnie o modnej ostatnio chorobie, która atakuje znienacka? ;)deprecha.jpg.dfc01c91b6ac413bc6576a9de28e9a46.jpg Czekam na wasze propozycje :d:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mirelka1965 napisał:

A może jakiś taki przyjemniejszy temacik byśmy sobie znaleźli? :d Może o naszych przyszłych emeryturkach podyskutujemy? ;)ZUS.jpg.7c77fe8851c6f4b577a583025493b8bc.jpg Możemy też o chorobach podyskutować, albo o sukcesach polskie medycyny? ;)59f9fd9f39cab_lekarstwonaraka.jpg.32e228c70b6ba16ec4cd1513a5b40a1c.jpg Ewentualnie o modnej ostatnio chorobie, która atakuje znienacka? ;)deprecha.jpg.dfc01c91b6ac413bc6576a9de28e9a46.jpg Czekam na wasze propozycje :d:(

Chyba sobie jaja robisz >:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jolantapl. prywatna się kłania? podam to mojemu słodziakowi,,on mi już trąbi od miesiąca o takiej,,ale ja nie! bo po co,,na co! ja nigdy nie choruję,,itd,

@Mirelka1965 zorjentuję się co dają,,ale kiedy? podam dalej aby sie zorjentowali,,,ledwo się do Was dokopie,bo ciągle rozlancza,,masakra jakas,,

ale wielkie dzięki dzieczynki za pomoc,,może coś do główki mojej dojdzie,,wiem,że się ubezpieczymy na wyjazd ,,ale nikt o teraz nie pomyslał,,a to tylko czesc zęba,,to może nie zedrą ze mnie,,,? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, violka napisał:

Chyba sobie jaja robisz >:(

Nie >:(:p:d Bo zamiast jakiś luzacki temacik podjąć, to wszyscy zachowujemy się jak panie w poczekalni w przychodni...:rozpacz: Poprzedni post to był przekąs :hahaha:

 

Teraz, Blondi napisał:

@jolantapl. prywatna się kłania? podam to mojemu słodziakowi,,on mi już trąbi od miesiąca o takiej,,ale ja nie! bo po co,,na co! ja nigdy nie choruję,,itd,

@Mirelka1965 zorjentuję się co dają,,ale kiedy? podam dalej aby sie zorjentowali,,,ledwo się do Was dokopie,bo ciągle rozlancza,,masakra jakas,,

ale wielkie dzięki dzieczynki za pomoc,,może coś do główki mojej dojdzie,,wiem,że się ubezpieczymy na wyjazd ,,ale nikt o teraz nie pomyslał,,a to tylko czesc zęba,,to może nie zedrą ze mnie,,,? 

Zapytaj, bo za to nie kasują, póki co ;). Gdzieś słyszałam, że jak z bólem to nasi refundują, dlatego rachunek ma być co lekarz zrobił..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

Nie >:(:p:d Bo zamiast jakiś luzacki temacik podjąć, to wszyscy zachowujemy się jak panie w poczekalni w przychodni...:rozpacz: Poprzedni post to był przekąs :hahaha:

 

Zapytaj, bo za to nie kasują, póki co ;). Gdzieś słyszałam, że jak z bólem to nasi refundują, dlatego rachunek ma być co lekarz zrobił..

Stan zapalny około zębowy i złamany ząb , to są nagle sytuacje wymagające natychmiastowego leczenia i są refundowane 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Heidi tak kręcę i wykręcić tego filmu nie mogę,, tytuł? ,,Blondi na zadupiu" zero auta,zero sklepu,zero internetu,jeszcze braki w gębie,paluszek złamany,,toż to końca nie widać,,:rozpacz: jakieś pechy latają nademną,,a sio ode mnie,,mam tylko rower:płacz: fajnych dziadków,,dużo spokoju, dużo wolnego,jestem szczęsliwa ,mam telefon itd,,,czyli dam radę i trochę mam kasy:hahaha: przeważyło to wszystko co jest dobre,,więc nie ma co bidolić,,,Heidi a chcesz grać w moim filmie ? dostaniesz rolę kierowcy,,masz podjechac pod mój dom i mnie zawiesc do dentysty,,poczekać ,zapłacić i odwiesc spowrotem pod mój dom,,tak się strasznie dopytywałaś ,że teraz musisz tą rolę przyjąc,,nie ma ,że nie!!!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, violka napisał:

A wracając do ząbków , to moja pop ma wszystkie własne i orzeszki chrupie na równi ze mną :o

No masz......:( Może jakiś musik włączymy? I popląsamy? :d59f9ffc9c0fd2_taniecnarurze.jpg.fa7747c2cd06f86054c8b400b0ea080a.jpg 

To taki antygwałt, w temacie seksu ;):d A podkład muzyczny to też odbiera ochotę na pogaduchy nawet w ulubionym temacie....;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Wam nie pasuje tutaj,,tutaj zawsze było o wszystkim i o niczym,,tylko trochę zajęłam miejsca  swoim problemem,,no jadlam tylko marchewkę ,,,i o mało nie zjadłam ,,,,nie pisze już nic o zę...ach:płacz: ale może ktoś spożytkuje internet i coś doczyta ,,co EKUZ daje,,ale tylko o żę...ach,,,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

No masz......:( Może jakiś musik włączymy? I popląsamy? :d59f9ffc9c0fd2_taniecnarurze.jpg.fa7747c2cd06f86054c8b400b0ea080a.jpg 

To taki antygwałt, w temacie seksu ;):d A podkład muzyczny to też odbiera ochotę na pogaduchy nawet w ulubionym temacie....;)

 

Ale ta wersja chyba bardziej do gustów przypadnie? :d;) Chociaż ile ludzi, tyle gustów ;)

 

Edytowane przez Mirelka1965
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Blondi napisał:

@Heidi tak kręcę i wykręcić tego filmu nie mogę,, tytuł? ,,Blondi na zadupiu" zero auta,zero sklepu,zero internetu,jeszcze braki w gębie,paluszek złamany,,toż to końca nie widać,,:rozpacz: jakieś pechy latają nademną,,a sio ode mnie,,mam tylko rower:płacz: fajnych dziadków,,dużo spokoju, dużo wolnego,jestem szczęsliwa ,mam telefon itd,,,czyli dam radę i trochę mam kasy:hahaha: przeważyło to wszystko co jest dobre,,więc nie ma co bidolić,,,Heidi a chcesz grać w moim filmie ? dostaniesz rolę kierowcy,,masz podjechac pod mój dom i mnie zawiesc do dentysty,,poczekać ,zapłacić i odwiesc spowrotem pod mój dom,,tak się strasznie dopytywałaś ,że teraz musisz tą rolę przyjąc,,nie ma ,że nie!!!

 Samo życie . Nigdy nie może być idealnie . Cieszmy się tym , że jest bardzo dobrze :d Ja tez jestem na szteli marzeń , ale bez internetu . Porozmawiaj z dziadków córką , na pewno nie odmówi Tobie pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja żeby pozostać w temacie świątecznym ale na pozytywnie 

wklejam teledysk ze zmarłą w tym roku

najstarszą aktywną aktorką na świecie

naszą wspaniałą  Danutą Szaflarską.

a więc starość może być udana i bardzo owocna.

Polecam film z 2007 z 90letnią Szaflarską. Rewelacyjna.

Niestety, niewieczna.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, violka napisał:

@Mirelka1965 sama mówiłaś , że nie moge słuchać muzyki , bo mi internet pożera >:( chcesz mnie wykończyć:rozpacz: wiesz ,że jestem na muzycznym głodzie :rozpacz: idę zajarać

Ja to powiedziałam? O.o To muszę zważać na to co mówię ;) fochy.jpg.44fbf8a7f6a15fe6e363019353d21c40.jpg To teraz mam focha ;) bo ty mówiłaś, że masz internet bez limitu ;):p A ja się tak starałam......:hahaha:  Żartuję ku uciesze gawiedzi, a tu brak zrozumienia :hahaha: I też zajaram :hahaha:

 

Edytowane przez Mirelka1965
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Serenity napisał:

a ja żeby pozostać w temacie świątecznym ale na pozytywnie 

wklejam teledysk ze zmarłą w tym roku

najstarszą aktywną aktorką na świecie

naszą wspaniałą  Danutą Szaflarską.

a więc starość może być udana i bardzo owocna.

Polecam film z 2007 z 90letnią Szaflarską. Rewelacyjna.

Niestety, niewieczna.

 

Oglądałam. Piękny film, głęboki.....:serce:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...