Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, violka napisał:

 Fiu fiu :d Toż to prawie sztela marzeń . Apartamenty jak w zamku . Podopiecznym jest pan , więc klejnoty rodzinne są .:d To 1900 brzmi tak ładnie . Wszystko jest tak piękne , że aż się jakoś dziwnie boję .O.o

A wiesz że to wcale nie są dziwne stawki? Moja koleżanka ma na legalu 1800 za dwoje. Ja mam obiecaną stelę za podobną kwotę i też na legalu dlatego nie aplikowałam. Tu też mam pana z klejnotami rodzinnymi o które muszę dbać :d Większość ogłoszeń ma podobne stawki i jak pojawi się coś ekstra to jest zaraz podejrzane. A może to właśnie jest stawka jaką powinnyśmy otrzymywać a te niższe to jest zmowa i dumping agencji? Nie bójmy się przyjmować takich ofert. Im więcej z nas będzie żądało a nie brało co w łapki wpadnie to może przełamie się monopol na stawki "od 900 do 1500". To jest możliwe. My opiekunki nie mamy związków zawodowych to i nie ma kto o nas zawalczyć. Dlatego ja, jednoosobowy związek zawodowy, postanowiłam żądać i dostaję to co chcę :d A że chcę dużo...to dostanę ile chcę, bo taka opiekunka jak ja to skarb :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

A wiesz że to wcale nie są dziwne stawki? Moja koleżanka ma na legalu 1800 za dwoje. Ja mam obiecaną stelę za podobną kwotę i też na legalu dlatego nie aplikowałam. Tu też mam pana z klejnotami rodzinnymi o które muszę dbać :d Większość ogłoszeń ma podobne stawki i jak pojawi się coś ekstra to jest zaraz podejrzane. A może to właśnie jest stawka jaką powinnyśmy otrzymywać a te niższe to jest zmowa i dumping agencji? Nie bójmy się przyjmować takich ofert. Im więcej z nas będzie żądało a nie brało co w łapki wpadnie to może przełamie się monopol na stawki "od 900 do 1500". To jest możliwe. My opiekunki nie mamy związków zawodowych to i nie ma kto o nas zawalczyć. Dlatego ja, jednoosobowy związek zawodowy, postanowiłam żądać i dostaję to co chcę :d A że chcę dużo...to dostanę ile chcę, bo taka opiekunka jak ja to skarb :d

Wiem że trafiają się takie stawki , tyle że to jest znikomy odsetek tak dobrze płatnych miejsc . Znam realia i wiem że nie każdą rodzinę w De stać na tak wysokie kwoty .Agencje też mają problem ze znalezieniem takiego klienta . Jest duża konkurencja  i agencje też godzą się na niższą kwotę  bo inaczej stracą rodzinę . Ta cudowna agencyjka która się tak reklamuje w TV powinna dostać po dupie za takie zaniżanie >:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, violka napisał:

Wiem że trafiają się takie stawki , tyle że to jest znikomy odsetek tak dobrze płatnych miejsc . Znam realia i wiem że nie każdą rodzinę w De stać na tak wysokie kwoty .Agencje też mają problem ze znalezieniem takiego klienta . Jest duża konkurencja  i agencje też godzą się na niższą kwotę  bo inaczej stracą rodzinę . Ta cudowna agencyjka która się tak reklamuje w TV powinna dostać po dupie za takie zaniżanie >:(

@violka zakładając że rodzina płaci za dwie osoby 2500-2700 miesięcznie a agencje polskie proponują do 1500-1550 za dwie osoby to jaki mamy wynik? Znam niemieckich pośredników którzy biorą od rodziny 350-400 miesięcznie. To ile wychodzi netto? Tak, to nie żart, ponad dwa koła. To jest realne. I tak będzie już niedługo bo agencje nie będą miały rąk do pracy, a rynek niemiecki rośnie, to i zaczną konkurować kwotami żeby przyciągnąć pracowników. Jeszcze niedawno 1200 to był absolutny max a teraz? Cieszmy się że jest takie prawo popytu i podaży :d. Ja wyprzedzam ten trend i chcę już ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

@violka zakładając że rodzina płaci za dwie osoby 2500-2700 miesięcznie a agencje polskie proponują do 1500-1550 za dwie osoby to jaki mamy wynik? Znam niemieckich pośredników którzy biorą od rodziny 350-400 miesięcznie. To ile wychodzi netto? Tak, to nie żart, ponad dwa koła. To jest realne. I tak będzie już niedługo bo agencje nie będą miały rąk do pracy, a rynek niemiecki rośnie, to i zaczną konkurować kwotami żeby przyciągnąć pracowników. Jeszcze niedawno 1200 to był absolutny max a teraz? Cieszmy się że jest takie prawo popytu i podaży :d. Ja wyprzedzam ten trend i chcę już ;)

Tyle że rodziny niemieckie też nie są w ciemię bite i potrafią kalkulować .Teraz mają do wyboru tyle naszych agencji i agencyjek że szukają tam gdzie mniej wołają  a nasi wołają mniej żeby jak najwięcej rybek złowić .          Koniec biadolenia idę Twoim tokiem myślenia i szukam tych , którzy łowią tylko rekiny :hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Mirelka1965 napisał:

A tak z innej beczki. Czy u was też tak wieje i leje? Przeczytałam że zostało wydane ostrzeżenie o orkanie Ksawerym we wschodnich Niemczech, północnej i zachodniej Polsce. Ja jestem 50 km od Szczecina i możecie mi wierzyć że jest straaaasznie! Podwórze zasłane gałęziami, na drogach pełno gałęzi i konarów. Dawno takiego czegoś nie przeżyłam. I żeby odgonić to wiatrzysko załączam coś starego. Może nie wszyscy lubią ten zespół, ale trudno. Kto nie chce nie odtworzy :święty:

 

 Ja już od godz. mam stan przedzawałowy :$:hahaha: Już wiem skąd u mnie dzisiaj ten niby cudowny nastrój .:hahaha: .  południowa Wielkopolska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, violka napisał:

Tyle że rodziny niemieckie też nie są w ciemię bite i potrafią kalkulować .Teraz mają do wyboru tyle naszych agencji i agencyjek że szukają tam gdzie mniej wołają  a nasi wołają mniej żeby jak najwięcej rybek złowić .          Koniec biadolenia idę Twoim tokiem myślenia i szukam tych , którzy łowią tylko rekiny :hahaha:

Rany boskie, patrz realnie. Jest wiele rodzin które kładą nacisk na jakość agencji i nie sugerują się kwotą. Ale trzeba szukać. Powtarzam:  nie brać co wpada do łapek!!! Wybierać!!! Żądać!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Żal mi psiaka :( Moja jamniczka też bała się burzy, grzmotów, strzałów. A nie miała 60 kg. Trzymajcie się :tak:

Mój internet  razem z prądem śpiewają .......pojawiam się i znikam >:( Dzięki  trzymamy się  :serce: Nie wiem tylko czy w ślinie nie zatonę . Mój misiu jak się stresuje , to się straaaasznie ślini 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, violka napisał:

Mój internet  razem z prądem śpiewają .......pojawiam się i znikam >:( Dzięki  trzymamy się  :serce: Nie wiem tylko czy w ślinie nie zatonę . Mój misiu jak się stresuje , to się straaaasznie ślini 

Oj znam to, aż za dobrze :rozpacz: Mojej jamniczki już z nami nie ma ale 12 lat to przeżywałam, więc wiem co czujesz :płacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jolantapl. napisał:

@Mirelka1965 ale pojechałaś po bandzie ha ha ja też mówię,że taką stawkę chce i nima dla mnie takich stawek a ja taka wspaniała jestem ha ha

 

 

Jesteś wspaniała, ale może pukasz do niewłaściwych drzwi? ;) A może za cicho artykułujesz swoje życzenia? :) Bierz przykład z @Blondi: żąda i ma :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz moje kochane Opiekunkowo mówię dobranoc :serce: Prześpię, mam nadzieję, dzisiejszą noc :spioch:, rano może @jolantapl. zaserwuje do łóżeczka :kawa: a potem krzątanie i HOME, SWEET HOME :serce: Ale żeby nie było, to będę się i tak meldować jutro przed wyjazdem. Buziaki dla wszystkich :całus::całus::całus:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 ofiar śmiertelnych 

Teraz, Mirelka1965 napisał:

A teraz moje kochane Opiekunkowo mówię dobranoc :serce: Prześpię, mam nadzieję, dzisiejszą noc :spioch:, rano może @jolantapl. zaserwuje do łóżeczka :kawa: a potem krzątanie i HOME, SWEET HOME :serce: Ale żeby nie było, to będę się i tak meldować jutro przed wyjazdem. Buziaki dla wszystkich :całus::całus::całus:

6 ofiar śmiertelnych w północnych Niemczech z powodu Ksawerego  :( Nigdzie proszę nie wychodzić  tylko grzecznie do łóżeczka jak @Mirelka1965 .SPOKOJNEJ nocy , i Dobranoc :serce:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Blondi napisał:

Nawet pogodę mam cudowną,,dalej bajka moja trwa,

@Blondiciesze się razem z Tobą:) ja dzisiaj wracałam do Pl. koszmar, juz byłam w Polsce a tu wichura dopadła i drzewa na torach :rozpacz:  dotarłam 4 godziny później :( ale co tam jestem już w domciu :love:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, violka napisał:

@Hal Troszeczkę spóznione ale z głębi serca najserdeczniejsze życzenia spełnienia marzeń :serce: Żyj nam co  najmniej 100 Lat :) Dla Ciebie wybrałam piosenkę i myślę ,że przypadnie Ci do serca 

Cudna :) Mój klimat, bardzo dziękuje Violko :serce:

 

...Ja

Podczas burzy i deszczu

odnalazłam swoją drogę

tak za dnia, jak i nocą

idę pieszo i boso

w stronę słonca...

 

...Dobranoc Violuś :serce:

 

2c610489769a7476ec86bb7811dc1bb4,51,1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Katii napisał:

HAL ,JA TAK CZULAM ,ZE COS SIE SZYKUJE. NIE WIDZIALAM   CIE U NAS ,TERAZ JUZ WIEM PIEKLAS TORT:tort: W ZWIAZKU Z TWOIM ŚWIETEM KTORE PRZEOCZYLAM ,PRZYJMIJ NAJSERDECZNIEJSZE  ŻYCZENIA ,W ZDROWIU I W SZCZĘSLIWOSCI,100LAT!!!:serce:

To dobrze czułaś Kasieńko :serce: Niezawodną masz intuicję, podobnie jak ja :) Dziękuje ślicznie, za tak piękne i serdeczne życzenia :serce: Moc serdeczności na dobranoc Ku Tobie Kasieńko :serce: Ślę...

Dobranoc :)

Edytowane przez Hal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Hal napisał:

Cudna :) Mój klimat, bardzo dziękuje Violko :serce:

 

...Ja

Podczas burzy i deszczu

odnalazłam swoją drogę

tak za dnia, jak i nocą

idę pieszo i boso

w stronę słonca...

 

...Dobranoc Violuś :serce:

 

2c610489769a7476ec86bb7811dc1bb4,51,1.jpg

 Dziękuje za piosenkę  :serce: Kiedys często słuchałam Edytę :) Dobranoc :serce::całus: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...