Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, Gość aga napisał:

Dzien dobry około południa . Dzisiaj sie zagalapowałam i to dosłownie . Byłam z rana  " na koniach" . Po sąsiedzku jest dom dziecka maja swoje konie do jazdy rekreacyjnej , zgadałam sie i mam rozrywkę. Dlatego nie mam dzisiaj  czasu , biorę sie szybko za obiad . Trzymajcie sie , dzisiaj najdłuższy dzien w roku  ( w kalendarzu ) .

Patrzcie jaka sprytna :) to opiekunka nawet na koniu może sobie pojeżdzić za darmo a ja byłam u takich co stadninę mieli i nawet nie pomyślałam o tym może dlatego,że nie zbyt pewnie czuję się w siodle i mam lęk wysokości a kucyków to trochę szkoda mi było:) Jak się trafi na fajnych ludzi to i nowe przygody można przeżyć  i czas wolny aktywnie spedzić super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie mają ,,fajnie,,ja co do konia ,,,to tylko,, Rycerza na białym koniu " i z końmi nie mam atrakcji ,,a częsc  mojej  rodziny  to koniarze ,,mnie nigdy do konia nie ciągnęło,,nigdy,,

ale będąc w takich ukropach jak tutaj i teraz to chętnie pływanie i woda,,,moje klimaty,,:hahaha: ja już jestem cala szczęsliwa bo dostałam wentylator-hahahha na parę godzin oczywiście,,ale to już luksuśik ,,,,:święty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Beata Giz napisał:

Ja właśnie spożyłam sznycle z ogórkami kiszonymi i ryżem. Taki obiadek na duchotę przygotowałam.

Jak mi się chce ogórasów kiszonych,,,małosolniaków:p

A ja zamiast drzemać czy zając się jakimiś atrakcjami to wydawałam kasę,,,:hahaha: ale jak człowiek się dobrze czuje,jak ma z czego wydawać,,a że mniej na koncie ,,to już się przyzwyczaiłam,,,:hahaha: te opłaty co miesiąc są straszne,,kiedy się skończą! nigdy ,,skończą się razem ze mną  :płacz: albo pod namiot,,hahhaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maria Jolanta napisał:

Chrzanu do małosolnych nie daję, tylko woda, sól, koper i czosnek.

Ja w domu robię duży słój raz w tygodniu. :)

 

Czyli te małosolne to takie kiszone,które się nie doczekały  całkowitego ukiszenia?:) To po co ja kupuje jak zrobić sobie mogę:) właśnie jednego spałaszowałam uwielbiam je.W Polsce dzisiaj trochę chłodniej więc miejcie nadzieję ,że i w de w najbliższym czasie trochę się ochłodzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maria Jolanta napisał:

Dokładnie tak, ale wbrew nazwie ja daję więcej soli niż do kiszonych. :d

Jak odetniesz same końcóweczki  i zalejesz gorącą wodą to się szybciej ukiszą. Po dwóch dniach już można próbować.

Na pewno zrobię bo kiszone też robię ale myślałam,że te małosolne to jakaś specjalna receptura i nigdy się tym nie interesowałam blizej po prostu kupowałam a małosolne są drogie szczególnie na początku sezonu jak się pojawiają i pomyśleć,że mniej roboty z nimi:) Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jolantapl. nigdy takich dobrych nie kupisz małosolnych w sklepie jakie zrobisz w domu,,co po swojemu to po swojemu,,widziałam i wiem jak robią w sklepach-octu dodają aby szybciej się zrobiły małosolne ,,robią wieczorem z tych ogórków co zostaną w sklepie nie sprzedane ,,doleją octu i na rano są malosolne-a fujj nigdy nie kupiłam ich tych ogórków,,,

U mnie są upały i to się nie zmieni,,będe się jeszcze gotowac przez parę dni a może tygodni?:płacz: więc nic innego jak tylko na orzezwienie postawić :piwo:kuflowe może być? 

the-girl-waitress-holds-glasses-with-beer-on-a-traditional-german-holiday-of-oktoberfest-eps-8_143060281.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się teraz chłodzę,,bo jutro nadejdzie dopiero spiekota z żarem,,,nie wiem jak ja tu wydolę,,chyba z dziadkami na dole przy wentylu,,,:płacz: chcę :lody::drink::lody::piwo::piwo::piwo: tak dużo ,,Przez tą jutrzejszą spiekotą,,muszę dzisiaj wszystkie cukierki zjesc :płacz: bo się roztopią:rozpacz: a mi już tak słodko,,ale muszę je zjesc:płacz: bo szkoda  aby je szlak trafił:rozpacz:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...