Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Maria Jolanta napisał:

Kto nie oglądał koncertu orkiestry symfonicznej na MDR - niech żałuje.

Powalcowałam sobie w salonie. :hahaha:

Ja miałam orkiestrę symfon pod pryśnicem z babcią:hahaha: 

Dzień Dobry w cudowną Niedzielę:kawa::kawa::kawa: , @Maria Jolanta co to dzisiaj za światowy dzień? bo nie wiem jak się ubrać:płacz: wstawac , otwierać oczka i pić :kawa: smacznego!:love: 

ja mam dzisiaj chyba:płacz::hahaha: ,,chyba labę bo obiad z restauracji,,,frytesy i kogutkiem grillowanym,,,więc obiad mam z głowy,,chyba że? będą zmiany,,zobaczymy,,jestem na wszystko przygotowana,,:hahaha::święty:  Milego dnia:serce: tak ! koniecznie z sercem:serce:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 czerwca - Dzień Podeptanych na Śmierć w Czasie Tańca
 

Co prawda nie umiem tańczyć a lubię ale jeszcze nikogo nie zadeptałam na śmierć. :d Chyba. :hahaha:

Słoneczko świeci, śniadanko zjedzone, jeszcze spacerek, wykąpać babcię i laba :) Babcia idzie do córki na cały dzień. :d:d:d

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aa ja w kraju liście jezynowe dzis na herbatke zbieram. To moja ulubiona. Dobry wyrazisty smak. Jak wiecej uz ieram bede miala na upominki, tez dla milych klientow w Niemczech.

    Polecam i zachecam do wyprobowania. W Niemczech tex wiadomo ze rosnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Serenity napisał:

Aa ja w kraju liście jezynowe dzis na herbatke zbieram. To moja ulubiona. Dobry wyrazisty smak. Jak wiecej uz ieram bede miala na upominki, tez dla milych klientow w Niemczech.

    Polecam i zachecam do wyprobowania. W Niemczech tex wiadomo ze rosnie.

Myjesz te liście przed wysuszeniem? gdzie je suszysz na słoneczku czy jakiś inny sposób masz? Można dodawać też ususzone owoce jak dojrzeją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, jolantapl. napisał:

Myjesz te liście przed wysuszeniem? gdzie je suszysz na słoneczku czy jakiś inny sposób masz? Można dodawać też ususzone owoce jak dojrzeją?

Zasadniczo ziol sie nie plucze po zbiorze. Okurzonych nie zbieram, ale oczywiscie parę listkow mozna by przetrzec czymś. Zioła są splukiwane deszczem.

     A na słońcu nie suszy sie roslin. Wazne, zeby miejsce bylo przewiewne . zacienione .

    Ja suszę całe gałązki.

Liscie jeżyny mozna tez poddac fermentscji, jak prawdziwa herbate chińską.

    I jasne, ze mozns dodac potem owoce, suszone. Nawet zwykla hyczka sie komponuje z tymi liscmi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie wkleić internetowe info, myślę, ze Serenity się nie pogniewa

Wspaniały smak ma także syrop bzowy zwany hyczką lub hyćką. Aby go zrobić zrywamy kilkadziesiąt w pełni rozkwitniętych baldachów czarnego bzu, rozkładamy je na stole i dokładnie przeglądamy pod kątem zamieszkania różnych owadów. Nie myjemy i nie otrząsamy zbyt gwałtownie, aby nie stracić cennego pyłku kwiatowego. W garnku podgrzewamy litr wody, wsypujemy kilogram cukru i plasterki cytryn lub kwasek cytrynowy. Do otrzymanego syropu wrzucamy kwiaty bzu i odstawiamy na 2 dni do lodówki Po tym czasie filtrujemy i rozlewamy do wyparzonych butelek.

Hyczka ma właściwości przeciwzapalne, łagodzi gorączkę i objawy przeziębienia. Latem możemy jej używać jako ciekawego smakowo dodatku do lemoniady.

Kwiaty bzu można także smażyć w cieście naleśnikowym. Powstają niezwykłe w smaku placki. Można je jeść posypane cukrem pudrem lub polane sosem owocowym. Dawniej wierzono, że takie placki lub ciastka z dodatkiem kwiatów bzu, spożyte w noc świętojańską chronią przez cały rok przed groźnymi chorobami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzę tu potem,,przecież w ten ukrop synek wymyślił spacerek do kawiarni:hahaha: na :kawa: :ciacho:,,,ubrana byłam przyzwoicie:hahaha: okular i wachlarz aby zrobić sobie wiaterek pod nosem,,w cieniu 30 stopni a na słońcu? dziadki zadowolone a umęczone na maxa,,:płacz::hahaha: no na nic nie mam dzisiaj czasu,,:płacz: nawet zapomniałam ,że to durna niedziela dzisiaj,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jolantapl. napisał:

A do fermentacji to chyba trzeba to wodą zalać?

Nie, fermentuja. ez wody. Liscie trzeba pociac i scisnac w czyms. To moze byc sloik albo woreczek z firanki lub gaza na duzym talerzu. To troche pracy, bo trzeba pamieyac, zeby codziennie przemieszac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...