Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w czasie sjesty. Dziś się tak naszukałam babci okularów, że jestem wykończona. Babcia notorycznie gubi okulary, zawsze je znajduje ale dziś szukałam 3 godz. i nigdzie nie ma. Po obiedzie podałam kawę do salonu, patrzę a babcia ma okulary na nosie. Pytam się jej gdzie znalazła a ona mówi " Nie wiem - a  co miałam znaleźć" . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi fakt, wszystkie zakamarki przejrzałam, ale już dużo wysprzątałam wcześniej. A kto powiedział, że babcia bez demencji? Babcia ma początkującą demencję i depresję, czasami mi popłakuje. Dziadek mimo, że trunkujący lepiej komunikuje, choć też mu się dni mylą. 

Blondi czy u ciebie też pogoda butelkowa, u mnie pada, dziś Alp nie widać .Powinnam dywany odkurzyć, ale jestem jakaś senna. Dziś wysprzątałam dwie szafki i trzy szuflady w kuchni nie chce mi się więcej. Gdyby nie szukanie przez całe 3 godziny okularów pewnie bym miała już wszystko wysprzątane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj w przerwie swojej mam non stop ludzi,zdarza się to raz na jakis czas ,,wiec krzywdy nie ma,,a i po  przerwie mam drugą przerwę ,,tylko :kawa: wypiję i można powiedzieć ,że znowu luz,,,ja lubię porządek ale taka nie jestem szybka do sprzątania wszystkiego jak Ty @LENA_57,,widzę brud i sprzątam,,ale w szafki narazie nie zaglądam ,,taka wyrywna nie jestem,,:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@LENA_57 no tak już brudno nie jest w szafkach kuchennych,,,chodz i za nie się wezmę troszkę,,a sztucce to wszystko umyłam wczesniej,,lodówkę co musialam umyć bo tam chyba od paru miesięcy nikt nic nie zrobił,ale się pytam nieraz ,,co robiły opiekunki przede  mną? a babcia mówi ,że nic,,one nie sprzątały ,,Ty sprzątasz! tak slucham? szok!! a ja nie jestem wyrywna,,a odkurzyć czy zmyc podłogę to przecież drobnostka,,co robiły przede mną? widzę teraz ,że nic,,,dużo smalcy już umyłam ,bo nie mogłam na ten syf patrzec,,,jeszcze w kuchni,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blodni . Tutaj chyba wcześniej była sprzątaczka, nie było tak źle. Moja zmienniczka przez ten ostatni miesiąc to chyba tylko odkurzaczem przeleciała i to wszystko. Ale już bywało gorzej jak przyjeżdżałam na nowe miejsce. Kiedyś to nożem w kuchni skrobałam tak się lepiło od brudu i tłuszczu, a jak odsunęłam kanapę w salonie to całą szuflę kurzu wymiotłam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałam 20 euro na zakupy i mówię do babci ,,,mam tyle kasy ,że wrócę jutro rano":hahaha:

Goscie oglądają gazety i jeden mi pokazuje podarte dzinsy i się pyta ,czy mam takie,,a ja, że tak i jeszcze bardziej podarte ,,i jak ubiorę ,,to aby babcia mnie nie pogoniła ich reperować,,,:hahaha: więc już zdziwienia nie będzie,,jak ubiorę,,może myślą ,że żartuję:hahaha:

Takie fajne mam popołudnie:):love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ludki :)

Ciekawa jestem czy tez tak macie, że jakiś czas po przyjeździe do DE dopadają Was wątpliwości czy aby napewno wytrzymacie 2 miesiące. Bo ja dziś od rana mam takie głupie myśli jak tu skrócić pobyt i wrócić. Jak sobie radzicie z monotonią i tęsknotą? Mi czasem wystarczy mała kropelka, np. dziś niewyspany dziadek z humorami wystarczy do takich głupich myśli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Motylek dla mnie pamiętam był najgorszy 3 wyjazd i to na 3 miesiące,,największa tęsknota ,,potem już było normalnie,,tęsknota jest zawsze ,,ale dziękuj bogu ,że masz internet to idzie i przeżyć i wytrzymać,,,rutyna i monotonia jest zawsze,,wtedy sobie włączam muzykę i od razu chce mi się wszystkiego,,nie poddawaj się ,,dziadzio ma tylko teraz takie fochy za chwilę będzie już fajny,to jest normalne zachowanie u starszych osób,,nie wiem jak długo jezdzisz,,ale sama zobaczysz ,,że humory złe nieraz szybko mijają,,tylko Ty masz być zawsze zadowolona i nie pokazywać swojej smutnej buzi,,powiedz sobie ,,że to normalne zachowanie przez chorobę i starośc u PDP" ,,,nie jesteś sama na tym wygnaniu,,jest nas full,,,ciesz sie ,że masz spokój i w miarę fajną stelle,,,będzie dobrze ,,głowa do góry ,,a te mysli pogoń z siebie ,,czas leci i już mamy zaraz znowu weekend,,,następna niedziela minie,,nie liczę czasu i nie liczę ile mam jeszcze pobytu w De bo wtedy mi się cholernie dłuży,,,wszyscy tęsknimi za kimś i za czymś,,,ale mam wybawcę-internet,,:hahaha:

Tak jest @[email protected] dobrze piszesz ,,bardzo dobrze ,,dalej z tym ,,koksem":hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obiadku idę obowiązkowo na rower! Endorfinki, świeże powietrze - w końcu przestało padać :cool:

Odrazu zrobi się lepiej.  Po prostu się zastanawiam czy ze mną jest coś nie tak ze te 8 tyg to za długo....i właśnie chyba nie można liczyć tego czasu...choć jaka radość odhaczyć kolejny tydzień ;) Buziaki dziewczyny, dziękuję :) A jak wyjadę następnym razem to tylko na miesiąc - albo wcale! ;) Marzycielka :hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Blondi napisał:

@Motylek dla mnie pamiętam był najgorszy 3 wyjazd i to na 3 miesiące,,największa tęsknota ,,potem już było normalnie,,tęsknota jest zawsze ,,ale dziękuj bogu ,że masz internet to idzie i przeżyć i wytrzymać,,,rutyna i monotonia jest zawsze,,wtedy sobie włączam muzykę i od razu chce mi się wszystkiego,,nie poddawaj się ,,dziadzio ma tylko teraz takie fochy za chwilę będzie już fajny,to jest normalne zachowanie u starszych osób,,nie wiem jak długo jezdzisz,,ale sama zobaczysz ,,że humory złe nieraz szybko mijają,,tylko Ty masz być zawsze zadowolona i nie pokazywać swojej smutnej buzi,,powiedz sobie ,,że to normalne zachowanie przez chorobę i starośc u PDP" ,,,nie jesteś sama na tym wygnaniu,,jest nas full,,,ciesz sie ,że masz spokój i w miarę fajną stelle,,,będzie dobrze ,,głowa do góry ,,a te mysli pogoń z siebie ,,czas leci i już mamy zaraz znowu weekend,,,następna niedziela minie,,nie liczę czasu i nie liczę ile mam jeszcze pobytu w De bo wtedy mi się cholernie dłuży,,,wszyscy tęsknimi za kimś i za czymś,,,ale mam wybawcę-internet,,:hahaha:

Tak jest @[email protected] dobrze piszesz ,,bardzo dobrze ,,dalej z tym ,,koksem":hahaha:

Dziekuje Blondi , milego weekendu, w poniedzialek napisze wiecej , pozdrawiam wszystkich.

lucyna121

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...