Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

55 minut temu, Heidi napisał:

Interesuje kogoś 1760 na rękę , na działalności ? od 1.06

Na dzialalnosci to stanowczo za malo.  Wszystkie oplaty  na malym zus-ie to ok 250er plus 150er koszta podrozy,czyli na reke  1360er. Pisze o malym zus-ie,bo na duzy to wogole sie nie oplaca.

To juz lepiej przez agencje sie zatrudnic ,zarobic nawet wiecej bez  stresu i papierologii.

Te dziewczyny,ktore znam na dzialalnosci Pl zaczynaja od 2000 er .czyli na reke na duzym duzie wychodzi od 1600er w gore.

Edytowane przez Andreaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Mogłaby ....Może nie na początku , alee.....na sam koniec . Ta drzazga ...paskudna .

Nie, tylko nie to! 

Koniec podlega scislej ochronie, jak...zabytek klasy zerowej:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry seksownie, niewymownie, bo mnie BN rozsmieszyla na samym wstepie. Milego dnia:d

Mam luz-blues, do poludnia wolne a teraz Alutka odmowila wyjazdu do Kilonii na gimnastyke dla chorych na Al.

Syn  peknal i pozwolil(zadzwonilam, co sie bede uzerac z babcia), nie moja sprawa, dla mnie nawet lepiej, bo nie ma roboty:d

Milego popoludnia:d

Edytowane przez hawana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Prawda ? .....O ten koniec biega ...Nieważne kto ma rację na początku ...cokolwiek ta racja znaczy ....ważny koniec ...Zawsze i wciąż .

Tak. Opiekunki to wiedza. Moze ta jedna, idealna,  za bardzo skoncentrowala sie na sobie i zapomniala, ale reszta trenuje, tzn. nieustannie sobie przypomina o tym...koncu, najwazniejszym:d

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, hawana napisał:

Tak. Opiekunki to wiedza. Moze ta jedna, idealna,  za bardzo skoncentrowala sie na sobie i zapomniala, ale reszta trenuje, tzn. nieustannie sobie przypomina o tym...koncu, najwazniejszym:d

 

Nooo...i o innych na podób ...Pozycjach ...i takich tam potrzebnych . W pracy opiekuńczej pozycjach ....oczywiście , żeby sobie kręgów w słupie nie uszkodzić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Andreaa napisał:

Te dziewczyny,ktore znam na dzialalnosci Pl zaczynaja od 2000 er .czyli na reke na duzym duzie wychodzi od 1600er w gorę

Na dużym ZUS minimum w euro zarobek dziś, to 2200-prawie 500 odchodzi /podatek,księgowa,ZUS na dzis to 1230zł/Za mniej  z całym tym korowodem na prawde nie warto sobie dz.gosp.głowy zawracać.Moim zdaniem.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, foczka63 napisał:

Na dużym ZUS minimum w euro zarobek dziś, to 2200-prawie 500 odchodzi /podatek,księgowa,ZUS na dzis to 1230zł/Za mniej  z całym tym korowodem na prawde nie warto sobie dz.gosp.głowy zawracać.Moim zdaniem.

@Heidi pisała o kwocie netto. To by się,mniej więcej, zgadzało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mirelka1965 napisał:

@Heidi pisała o kwocie netto. To by się,mniej więcej, zgadzało...

Nie wydaje mi się. Przy DG nie ma czegoś takiego jak kwota netto i brutto. Jest przychód, oraz dochód. Skoro Heidi miła Mirabelko napisała, że na rękę 1760 euro, to ja to odczytuję jako przychód. Odejmując od tego przychodu wspomniane przez dziewczyny kwoty, ktore sa obciążeniem kosztowym osoby prowadzącej DG, zostaje nam dochód , ktory w przypadku dużego ZUS wyniesie 1260 euro. Tyle to się przez firmę zarobi, bez tych urzędowych ceregieli. 

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dodzisława napisał:

Nie wydaje mi się. Przy DG nie ma czegoś takiego jak kwota netto i brutto. Jest przychód, oraz dochód. Skoro Heidi miła Mirabelko napisała, że na rękę 1760 euro, to ja to odczytuję jako przychód. Odejmując od tego przychodu wspomniane przez dziewczyny kwoty, ktore sa obciążeniem kosztowym osoby prowadzącej DG, zostaje nam dochód , ktory w przypadku dużego ZUS wyniesie 1260 euro. Tyle to się przez firmę zarobi, bez tych urzędowych ceregieli. 

Tez tak jak ty ta kwote odczytalam. :))) 

Siedzac  w domu przegladalam agencje z dzialalnoscia i tylka nie urywalo. Do 1800er dawali. 

I w tej sumie wszystko sobie sama opiekunka oplaca. To nie byla kwota netto.

Edytowane przez Andreaa
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, foczka63 napisał:

Tzn.mieszkasz zupełnie oddzielnie i dochodzisz z daleka od siebie do domu PDP?W takim razie spróbuj porozmawiać na spokojnie ,bo jeśli to dotyczy tylko tego jednego dnia to może uda się tak zrbić,żebyś nie musiałą specjalnie iść.Ale jesli ktoś z rodziny tez musiałby iść specjalnie to bym nie liczyła na zmianę raczej.

Nie, ja mieszkam z pania w domu. Ale ten dzien mam zaplanowany, chce sie spotkac ze znajomymi z silowni a to jest po drugiej stronie miasta. A ten mi wyjezdza z czyms takim. Przeciez powinien miec przygotowany ten dzien, zebym nie musiala byc. Wiadomo na noc bede, ale czy na ta konkretna godzine?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po kawie.:haha:

Myślałam, że posikam się ze śmiechu.

Moja Babcia ubrała dzisiaj sukienkę , wyszła na taras i tylko słysze och, och,,,,

Wyglądała  jak  Marilyn Monroe.

Tak wietrzysko wyprawiało z Babciną sukienka, a Babcia zamiast do domu uciec, to kankana tańczyła  na tarasie i tylko  och, och,och,,,,:szydera:

Edytowane przez Lisa_Ona
  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minut temu, Dodzisława napisał:

Nie wydaje mi się. Przy DG nie ma czegoś takiego jak kwota netto i brutto. Jest przychód, oraz dochód. Skoro Heidi miła Mirabelko napisała, że na rękę 1760 euro, to ja to odczytuję jako przychód. Odejmując od tego przychodu wspomniane przez dziewczyny kwoty, ktore sa obciążeniem kosztowym osoby prowadzącej DG, zostaje nam dochód , ktory w przypadku dużego ZUS wyniesie 1260 euro. Tyle to się przez firmę zarobi, bez tych urzędowych ceregieli. 

Ja tez tak mysle. Za taka kwote w agencji popracuje i nawet zlotowki nie straci na telefon, a gdzie tu mowic  o zgloszeniu dzialalnosci(ktora trzeba osobiscie w urzedzie) , Regonach i innych cudach.

W dzialalnosci kwota netto nikogo nie obchodzi, bo biznesmen moze byc zwolniony z podatku lub ZUS-u, na malym lub duzym, wiec sie nie podaje go w ogloszeniu.

Ogloszeniodawca nie jest w stanie obliczyc przychodu netto tak jak to jest na zleceniu.

Edytowane przez hawana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Knorr napisał:

Nie. Ładna pogoda, to dużo poza domem przebywam. 

Na urlop jadę w piątek. 1 czerwca. Wszystko już dopięte na ostatni guzik. 

Tylko w czwartek świeże zakupy zrobię, co by pani mnie zastępująca miała wygodę na pierwsze dni. Wszystko przekażę, jak trzeba. Plan dnia dokładnie opisany. A i wytłumaczę i pokażę wszystko jak tylko najlepiej potrafię. 

No bo po co komu szkodzić, jak można pomóc. 

Życzę udanych zakupow w czwartek :haha: Zmienniczka się ucieszy :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Lisa_Ona napisał:

Życzę udanych zakupow w czwartek :haha: Zmienniczka się ucieszy :haha:

Jutro. Czwartek idę na procesję.:dobrze:

A pewnie, że się ucieszy. Ja też bym się ucieszył, gdybym tak wszystko przygotowane miał. 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...