Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Życzę wszystkim spokojnego i pracowitego dnia:):love::serce:

Dziś na sztelach putzen, putzen. Laptopki na bok, a może by tak okno wymyć w kuchni, a może by tak kurze w naszym pokoju zrobić ?  :d:d Dla każdego coś miłego, a urlopujący się z pewnością też znajdą interesujące zajęcia, haha. Pamiętam, jak w wojsku sobota była tzw dniem gospodarczym, tak się nazywała, cała kompania na glanc wszystko sprzątała. Ale my opiekunowie wiemy, że o porządek trzeba dbać każdego dnia. To póki co ...:kawa: i do roboty:hahaha:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry dzień:love:kochani.No niech będzie że sprzątanie,ale co tu sprzątać? Ja mam w tym domku malutko sprzętów i bibelotów,podłogi w panelach,widać że przystosowane jakiś czas temu dla osoby chorej.Wszystko każdego dnia czyszczone,pościel co drugi dzień do prania i tak hmm.Dla mnie sobota,niedziela jak każdy inny.Te same czynności.no chyba że mi sie trafi jakiś wolny dzień

Miłego dnia

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Blondi napisał:

@luttka i bardzo dobrze ,,musisz zmienić i zobaczyć ,że może być jeszcze lepiej ale nie znowu transfer 80kg:płacz: nie bierz transferu bo Ciebie PDP jeszcze przygniecie ,a to nie żarty,,,

Tak jadę dzisiaj autem tu i tam ,,sklepy i banki itd, tak sobie myślę ,,ja się nie nadaję do leżącej osoby ,,ja jednak lubię ruch i gwar i ludzi i miejsca i ruch itd, lubię jak coś się dzieje,,jednak wyjscie z domu na parę godzin, bardzo dobrze robi,,,jak co ,,to tylko mobilni albo pół mobilni,, przy leżącym to bym się zasiedziała na maxa ,,,może nie całkiem ale to już co innego niż przy mobilnym,,,nieraz przy mobilnym jest też kołowrotek równy,,,ale  tą stele co mam teraz ,nigdy bym nie zamieniła na leżącego,,,dziadki i tak się należą przez pól dnia to wystarczy,,,a ja razem z nimi -hahahha 

No i brak konsekwencji haha, w innej ofercie podopieczni mobilini, swoje locum, dojazd a wiec tez swoboda i brak monotonni to zle, bo trzeba laptop zabrac haha, lezacy zle. A czy przy lezacym to sie siedzi 24h? Moze sa takie miejsca. Jednak nie brakuje opiekunek , ktore wola lezacych ze wzgledu na spokoj, nikt nie lazi, nie ma spacerkow, tachania wozkow itd.  Normalnie jak  na kazdej Stelli jest przynajmniej 2-godzinna przerwa, czesto dodatkowo dzien wolny, . Raz bylam na zastepstwie i zmienilam zdanie na temat opieki nad lezacym pdp, no chyba, ze osoba ciezka, dodatkowo demenz i wstawanie w nocy.

Polska! Bialo-Czerwoni! 3  zu Null! Milego dnia!

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Barrakuda tak !! trzeba zabrać laptop i waciki i szukać wygody ,,dobrze ,że ktoś potrafi myślec i rozważać wszystko,,sobie tak ułoży prace ,że czuje się jak na wczasach ,,,wolno? wolno!!:hahaha: można? można!! Miłego dnia i uśmiechniętej gębuchy,,,

@luttka @Łukasz@Jadwiga Polak ja w ogóle nie sprzątam ,,,hahahha  nic nie robię ,,bo musze mieć laptop przed nosem a szczotka mi zasłoni wszystko-hahahha:hahaha: lubię tylko kase liczyć-:hahaha:ale jak mi sie tak udaje -to czemu mam tak nie robić? już w życiu się napracowałam ,,,teraz robię wszystko z przyjemnoscią i porządki uważam za przyjemnośc i rozkosz,,,

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, trzeba zabrac laptop, duzo osob "wozi sie" z laptopem, nie tylko do opieki, wiec jaki problem wziac laptop i dojechac do podopiecznych? Waciki  tez, ale jednak wolalabym zostawic wiecej we wlasnym oddzielnym mieszkanku, juz tak mialam i bylo super. Niestety nie czesto sa takie stelle, gdyby nie swieta to od razu bym startowala i byla niepocieszona , gdyby nie wyszlo.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nici z zakupów ,,wnuczek zadecydował ,,że siedzimy w domu,,hahhaha ,,no to siedzimy i się lenimy z rozkoszą  wszyscy ,,dlatego mam sporo czasu  wolnego ,,:hahaha: dlaczego to jest tak daleko od domu,,troszkę bliżej to już bym była w domu na trochę a potem tutaj spowrotem,,,kombinuję ,bo chyba będzie taka mozliwośc zjazdu na 3 albo 4 dni,,,czemu bym miała nie skorzystać? szukam na bla bla car ,,ale wszyscy akurat jadą nie w tym czasie ,,ale codziennie coś dochodzi,,wystarczy śledzić,,,a jak się nie uda ,to też nic straconego,,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Co ja tutaj za przerwę zrobiłam-hahaha pół pola zajęłam :hahaha: 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Łukasz napisał:

Blondi, bo chciałaś tutaj moją fotkę wstawić, ale w ostatniej chwili skasowałaś:hahaha::hahaha:

A skąd wiesz???:hahaha:

Akcja ,,Sprzątamy" zostałeś @Łukaszku przyłapany dzisiaj na porządkach-ślicznie wyglądasz:love:

pobrane (4).jpg

teraz tylko oczekuj na propozycje!!!

  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minut temu, Łukasz napisał:

jeszcze ostatnie okienko i dzień mogę zaliczyć do udanych:całus:

pobrane.jpg

Bardzo mi się podoba ten pracownik ,,,bardzo ale to bardzo i już mam full okien dla niego ,,,specjalnie zabrudzę wszystkie, aby jak najdłużej pucował ,,rozliczenie pracy,,,za godzinę może nie, ale pasuje mi dniówka,,,wtedy będziesz mógł powiedzieć ,,Dzień nie stracony ale zaliczony":hahaha:

@Łukaszku w różowym i w tym błękicie -stroje przyjęte,,zaakceptowane przez rodzinę,,, no to zaczynamy pucowanko ,,,, 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze ,że koniec dnia-uff uff ,,cała chata ludzi,,krzyk, wrzask,,,dziadki popadali już ,,pomęczeni wnukami równo,,,jak dobrze ,że nie mamy ich codziennie,, dziadki przyzwyczajeni do spokoju i ciszy a tutaj cały dzien jak na targowisku-hahaha ,,ja to w tył zwrot i do siebie i mam spokój i ciszę,,,u nas było dzisiaj bogato,,,:hahaha:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od rana ciasta i żarcie i picie ,:hahaha:,,,co za rozpusta niedzielna,,,tak i niech wałki się powiększają i niech ciałka przybywa ,,nie ma co sobie żałowac ,,,:):serce::love::serce:

ja dzisiaj idę do restauracji na kawkę i ciasteczko i aby tylko tak nie było jak z wczorajszym wyjazdem na sklepy:płacz: bo tutaj nigdy nic nie wiadomo,,,

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...