Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Moni.r napisał:

No niby tak ale jak slyszalam jak kobiety się szykują na te "leczenie duszy i ciała"i jeszcze zeby miały kieszonkowe to jestem zdania ze wydatki przybliżone a i Zadowolenie bez porównania:)

Do SPA też się kobiety szykują,koszt 3 dni z 3 zabiegami to koszt około 1200 zł,więc chyba nie ma porównania.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, scarlett napisał:

Lawendo ja byłam odwiedzić tam Terenię i potwierdzam...buc wyjątkowy..dobrze, że już się kończy tam Tereniowy turnus..

Jednak ten buc na policję dzwonił ,żeby mnie natychmiast zabrali stąd i zabronili w De pracować.

Policja już nie reaguje ,tylko potwierdza wszystko u córki.Córka jest bezradna,a dziadek szaleje .Nie znosi ,jak ktoś mu się przeciwstawia.Chyba już olewator na to włączam ,bo sama nie wiem jak z tym onym postępować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Teresadd napisał:

Jednak ten buc na policję dzwonił ,żeby mnie natychmiast zabrali stąd i zabronili w De pracować.

Policja już nie reaguje ,tylko potwierdza wszystko u córki.Córka jest bezradna,a dziadek szaleje .Nie znosi ,jak ktoś mu się przeciwstawia.Chyba już olewator na to włączam ,bo sama nie wiem jak z tym onym postępować.

Wytrwałości Tereniu, widzę, że nic nie poradzisz i właśnie jedyne wyjście, to olewaj go cienką strużką. Trzymaj się miła nasza, za kilka godzin już piątek, potem szybko z górki.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, ivanilia40 napisał:

Jeśli jesteś wielbicielką żelek to koniecznie wypróbuj Haribo Ingwer,kiedyś w Hiltonie panowała epidemia ,prawie każdy się nimi zajadał 

No ja zajadam się nimi do dzisiaj ,nawet zaraziłam nimi moją rodzinę i brata ,teraz za karę wożę je  wszystkim :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Teresadd napisał:

Jednak ten buc na policję dzwonił ,żeby mnie natychmiast zabrali stąd i zabronili w De pracować.

Policja już nie reaguje ,tylko potwierdza wszystko u córki.Córka jest bezradna,a dziadek szaleje .Nie znosi ,jak ktoś mu się przeciwstawia.Chyba już olewator na to włączam ,bo sama nie wiem jak z tym onym postępować.

Wiesz co Tereniu ...podziwiam Cię ,że tak długo wytrzymałaś. A po drugie ,to nikt mi nie wmówi,że on jest zdrowy na umyśle ,to nie są zachowania ,nawet najbardziej wrednego buca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ivanilia40 napisał:

Nie zamierzam cię przekonywać,tylko przedstawiłam fakty :|

Oj tam do Ireny Eris zaraz nie trzeba spa wybierac a podejrzewam że na nfz to dziennie ile tych zabiegów dadzą 2??a za lepsze i wiecej trzeba płacić a i za pokoj twz są doplaty jak niechce sie mieć przypadkowej osoby .Wiec ja dziękuję poki co bo nie mówię że"nigdy" nie trafię do sanatorium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Andrew napisał:

Mogłabyś podrzucić jak to się nazywa albo wrzucić zdjęcie ?  Ostatnio ganiałem takiego jednego cwaniaka po domu ale mi umknął. Nie wiem czy był to samiec, czy samica , bo pod skrzydła nie zdążyłem zajrzeć ale jakby na takiego to feromonowe cudo zastawić, to może by się skusił i byłby mój ! :oklaski:

 

@Andrew prosze

https://www.dm.de/profissimo-kleidermotten-falle-p4010355870506.html

 

w Rossmanie

https://www.rossmann.de/produkte/aeroxon/kleidermotten-falle/4027600234402.html

sezon molowy zaczyna sie w maju, wiec lepiej juz rozstawiac pulapki,

lapia sie samce bo pachnie pulapka samica:love:

No i wiadomo ,,do tanga trzeba dwojga,,

wiec samice nie zloza jaj, a to wlasnie larwy zra nasze ubranka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Teresadd napisał:

Jednak ten buc na policję dzwonił ,żeby mnie natychmiast zabrali stąd i zabronili w De pracować.

Policja już nie reaguje ,tylko potwierdza wszystko u córki.Córka jest bezradna,a dziadek szaleje .Nie znosi ,jak ktoś mu się przeciwstawia.Chyba już olewator na to włączam ,bo sama nie wiem jak z tym onym postępować.

Ojej Tereniu bardzo Ci współczuje.:769_heart:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, foczka63 napisał:

Kiedyś tak zrobiłam dzwoniąc do swojego taty z życzeniami imieninowymi miesiąc wcześniej:)hi hi hi Wysłuchał,podziękował i kazał sobie za miesiąc znóe zadzwonić:)

@foczka63 jestem lepsza, bo kiedys mojej Mamie zyczenia urodzinowe, zlozylam miesiac pozniej.

Cos mi sie potastalo, ale obciach byl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Teresadd napisał:

Jednak ten buc na policję dzwonił ,żeby mnie natychmiast zabrali stąd i zabronili w De pracować.

Policja już nie reaguje ,tylko potwierdza wszystko u córki.Córka jest bezradna,a dziadek szaleje .Nie znosi ,jak ktoś mu się przeciwstawia.Chyba już olewator na to włączam ,bo sama nie wiem jak z tym onym postępować.

A możne trzeba było spełnić jego życzenie -

zamówić przewóz, powiadomić rodzinę, ze zostawiasz go bez opieki i po prostu wyjechać.

Kiedy pięc  lat temu przyjechałem tu, gdzie jestem, opiekowałem się mężem obecnej podopiecznej. Ona wtedy była jeszcze samodzielna, ale strasznie pobudzona. Do tego miała problem alkoholowy i popijała wieczorami i w nocy. Po pierwszych dwóch tygodniach, kiedy przyjechała ich córka, ja zacząłem zbierać moje rzeczy i pakować walizkę. Wyjaśniłem ich córce, ze to oni bardziej potrzebują mnie, niż ja ich, i jeżeli nie zrobią nic z matka, to nikt nie będzie w stanie tutaj normalnie pracować. Rozmowa poskutkowała tym, ze J. trafiła raz i drugi do szpitala, na psychiatrie, a ja dostałem całkowicie wolna rękę, co do organizacji pracy i postępowania. Dodatkowo, trafiłem na bardzo rzeczowego i rozsadnego lekarza domowego. Po śmierci męża zostałem tu jako opiekun J.

Dzisiaj, z córka i zięciem jesteśmy przyjaciółmi, a od J., wieczorami, kiedy kładę ja do łózka, słyszę już od paru lat "ich habe Dir lieb".

Cos   mi się wydaje, ze ta "bezradność" tej córki, o której piszesz, nie jest całkiem szczera i prawdziwa.

 

 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Andrew napisał:

Oczywiście w Kraju Nad Wisłą tez można kupić takie cudo ale wiadomo, ze niemieckie to wszystko lepsze ... (przynajmniej dla Niemców) :d Ja wypróbuję produkt dostępny w Polsce.

 

mole.png

W Rosmanie  są niemieckie.Saszetki i takie wieszaczki do szafy.Mamie ostatnio te wieszaczki kupiłam.Samam mam na wieszakac takie drewniane kółka ,dostałąm dawno od kogoś w prezencie i nigdy nie miałąm moli odziezowych ani tych co książki lubią:)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, foczka63 napisał:

Kiedyś tak zrobiłam dzwoniąc do swojego taty z życzeniami imieninowymi miesiąc wcześniej:)hi hi hi Wysłuchał,podziękował i kazał sobie za miesiąc znóe zadzwonić:)

Wczoraj dostałam od córci życzenia imieninowe.

Spóźnione o miesiąc. :szydera:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Andrew napisał:

Oczywiście w Kraju Nad Wisłą tez można kupić takie cudo ale wiadomo, ze niemieckie to wszystko lepsze ... (przynajmniej dla Niemców) :d Ja wypróbuję produkt dostępny w Polsce.

 

mole.png

@Andrew no pacz,nigdy tego nie udalo mi sie kupic w PL

Na spozywcze i owszem tejze firmy,

tych ale nie widzialam,choc w kazdym sklepie rozgladam sie ,

Mam jakas fobie na tle moli,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MisiekFfm napisał:

A możne trzeba było spełnić jego życzenie -

zamówić przewóz, powiadomić rodzinę, ze zostawiasz go bez opieki i po prostu wyjechać.

Kiedy pięc  lat temu przyjechałem tu, gdzie jestem, opiekowałem się mężem obecnej podopiecznej. Ona wtedy była jeszcze samodzielna, ale strasznie pobudzona. Do tego miała problem alkoholowy i popijała wieczorami i w nocy. Po pierwszych dwóch tygodniach, kiedy przyjechała ich córka, ja zacząłem zbierać moje rzeczy i pakować walizkę. Wyjaśniłem ich córce, ze to oni bardziej potrzebują mnie, niż ja ich, i jeżeli nie zrobią nic z matka, to nikt nie będzie w stanie tutaj normalnie pracować. Rozmowa poskutkowała tym, ze J. trafiła raz i drugi do szpitala, na psychiatrie, a ja dostałem całkowicie wolna rękę, co do organizacji pracy i postępowania. Dodatkowo, trafiłem na bardzo rzeczowego i rozsadnego lekarza domowego. Po śmierci męża zostałem tu jako opiekun J.

Dzisiaj, z córka i zięciem jesteśmy przyjaciółmi, a od J., wieczorami, kiedy kładę ja do łózka, słyszę już od paru lat "ich habe Dir lieb".

Cos   mi się wydaje, ze ta "bezradność" tej córki, o której piszesz, nie jest całkiem szczera i prawdziwa.

 

 

 

@MisiekFfm czasem jest tak, ze dzieci nie maja wplywu na rodzicow, 

rozmowa taka moze tylko bardziej odbic sie na opiekunce i nic nie da,

Wiem to z wlasnego doswiadczenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...