Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, beatrix+ napisał:

Ja dziś świętuję, bo zostałam cioteczną babką! Wnucuś! 

Gratulujemy :hura: 

11 minut temu, beatrix+ napisał:

Jak wygląda niedziela na szteli,? Może ktoś opowiedzieć laikowi? 

To dzień jak co dzień, tylko ciut luźniejszy i nudniejszy...bo na zakupy nie pójdziesz, odkurzać nie będziesz...pozostałe obowiązki bez zmian....gotować trzeba, pielęgnować też trzeba...Często rodzina przychodzi i masz wolne. Ale to indywidualne, w na każdej stelli inaczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, violka napisał:

Przecież oni nic nie zrobili , tylko stanęli złodziejowi na drodze :szydera::szydera: To Ukrainiec zaniemógł na widok moich dzieci :haha::szydera:

Witajcie Saperzy i Saperki. Meldunek proszę zdać co zobaczyliście dzisiaj w lustrze ! Bo.... głowy/etaty polecą. No !!!

Co do zatrzymania złodziei: @violka pomyślałaś chociaż przez moment, że może Ukrainiec wcale nie wystraszył się psa tylko Twojego potomstwa ?  Napisz nam proszę czy dziecka mają urodę po Tobie, czy po Twoim Krokodylu. Jakie miny mają na codzień na fasadzie ?  Wtedy wsystko będzie dla nas  jasne :haha: :szydera:.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mirelka1965 napisał:

Czy takie? :haha:image.png.858cc0215b34b2b7de2d5354814d5760.png 

Super. Z jakiej gazety wytargałaś moje zdjęcie z przeszłości ? Tyle ich było, że już nie pamiętam z wyborów miss którego roku to było  :haha:. Ciekawe czy inne Saperki miały siłę stanąć dzisiaj przed lustrem ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Heidi napisał:

Super. Z jakiej gazety wytargałaś moje zdjęcie z przeszłości ? Tyle ich było, że już nie pamiętam z wyborów miss którego roku to było  :haha:. Ciekawe czy inne Saperki miały siłę stanąć dzisiaj przed lustrem ?

Nie mam oporów. przed ujawnieniem swojej podobizny...:haha: I gotowam ci ja bój stoczyć zacięty..nie ważne z kim...nie ważne z czym.....5a644b621368f_grubaskakontrapocig.jpg.1ee8b464ebed00e3bad8a6ac722bc69d.jpg Kto ze mną? :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, beatrix+ napisał:

Jak wygląda niedziela na szteli,? Może ktoś opowiedzieć laikowi? 

Śniadanie zrobiłam w koszuli nocnej, zjedliśmy..... i wróciłam w roztarganych włosach do wyrka. Teraz leżę ( nie wiem czy pachnę) i wolne do obiadu. Obiad z wczoraj, bo pytałam PoP na co miałby ochotę , to padła odpowiedź: egal.

Mi też egal, więc rolada ze schabu w sosie własnym  plus makaron (dla odmiany :) ), papryka do schrupania. Kto mógłby pomyśleć, że się nie staram ? Po obiedzie obowiązkowo drzemka. Między 14-15 pijemy kakao, potem idziemy na spacer. Oglądanie  TV. 16:30 zastrzyk insulinowy. O 17:30 kolacja . Frei-zeit. O godz.18:30 wskakujemy w piżamy i robimy sobie party w betach . The end 

drzemka.jpg

Edytowane przez Heidi
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, beatrix+ napisał:

Ja dziś świętuję, bo zostałam cioteczną babką! Wnucuś! 

Gtatulacje @beatrix+. To zapewne miłe uczucie. Teraz to w DE będziesz miała dla kogo robić :haha:W sklepach są cudne ciuszki dla dzidziusiów. Potem zabawki większego kalibru,potem rowerki, komórki, motory, samochody, samoloty. A... i o edukacji w prywatnych szkołach nie zapomnij !!Taka mniej więcej kolej rzeczy. Póki co nie zapomnij też o sobie maleńka :d

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Nie mam oporów. przed ujawnieniem swojej podobizny...:haha: I gotowam ci ja bój stoczyć zacięty..nie ważne z kim...nie ważne z czym.....5a644b621368f_grubaskakontrapocig.jpg.1ee8b464ebed00e3bad8a6ac722bc69d.jpg Kto ze mną? :haha:

Może maszynista z tego pociągu wcześniej ucieknie :szydera: zanim do zderzenia podmiotów dojdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :) Miłej ,spokojnej niedzieli Wam życzę.@Łukasz Ty już chyba zacząłeś końcowe odliczanie :) potrafisz jeszcze usiedzieć na miejscu ? czy może jesteś już jedną nogą w Polsce ? :) Kto tam jeszcze niedługo wraca chyba @Heidi coś wspominała chociaż ,chociaż z nią to nic nie wiadomo bo zmienia decyzje tak jak rękawiczki z krokodylowej skórki :haha:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:d Tych wnucusiów mam już 5 , tak więc ciotka w barchanach chodzi,żeby dzieci miały radochę. ;)

Swoich nie mam,bo nie mamy dzieci,to cioteczne się mnożą. :)

A ja wczoraj upiekłam chleb.Nawet wyszedł z formy i dał się zjeść.

Mąż szczęśliwy,może byc wojna skoro żona chleb umie piec...:cześć:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, beatrix+ napisał:

Niedziela! 

Jak wygląda niedziela na szteli,? Może ktoś opowiedzieć laikowi? 

 

A tak w ogóle to dzień dobry! 

Ja dziś świętuję, bo zostałam cioteczną babką! Wnucuś! 

Niedziela to niedziela.Zawsze do tego zachęcam a wręcz nawołuje ,żeby pozwolić sobie na trochę więcej odpoczynku .Wiadomo co trzeba zrobić to trzeba ale ja w tym dniu za żadne porządki czy inne tego typu czynności się  nie biorę i o dziwo w moim działaniu i zamysłach na ten dzień zawsze wspierali mnie moi podopieczni .Często jest to dzień odwiedzin u podopiecznych albo nawet jest tak,że rodzina zabiera podopiecznego do siebie na jakiś czas to wtedy dopiero jest laba i słodkie leniuchowanie .A kiedy Ty wyjeżdżasz? Pierwszy raz jedziesz?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja sytuacja jest skomplikowana,bo ZUS nie chce dać mi renty. Mam teraz komisję i zobaczymy co się okaże.

Tak,pierwszy raz...chciałabym przez porządną firmę. 

Poki co czytam forum, słucham się koleżanki która jest wprawiona w opiece.

Ewentualnie na zastępstwo na krótki okres .

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A

14 minut temu, beatrix+ napisał:

Moja sytuacja jest skomplikowana,bo ZUS nie chce dać mi renty. Mam teraz komisję i zobaczymy co się okaże.

Tak,pierwszy raz...chciałabym przez porządną firmę. 

Poki co czytam forum, słucham się koleżanki która jest wprawiona w opiece.

Ewentualnie na zastępstwo na krótki okres .

My tu wszyscy jesteśmy wprawieni w opiece .Nie wiem na czym zależy Ci najbardziej musiałabyś bardziej skonkretyzować swoje oczekiwania co do tej pracy .Czasami warto posłuchać opinii kilku osób .No i istotne jest jakie ty masz kwalifikacje oczywiście nie chodzi o dyplomy ale o znajomość języka ,posiadanie prawo jazdy .A teraz trzymam kciuki za to,żeby Zus przyznał Ci rentę chociaż to nie wyklucza pracy w opiece .Porządnych firm nie ma czasami trafia się na porządnych ludzi pracujących w tych firmach ale to też graniczy z cudem ha ha

Edytowane przez jolantapl.
  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niesamowite. Sprawdzam jaki jest koszt lotu do Lwowa. Za całe 206 pln można lecieć w dwie strony. Mając 100 euro w kieszeni można być/czuć się  królową/prezydentową i paradować z torebką największego światowego szyku/ceny. Jakie to musi być miłe uczucie. Trzeba będzie sprawdzić. Kto pierwszy ?

birkini.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jolantapl. napisał:

Hm chociaż torebka na pierwszym planie to i tak większe zainteresowanie wzbudza we mnie ten pan w garniturze :$:haha:

Masz rację, obejrzałam sobie zdjęcia jej ubiorów. Jest tak skromna, że aż piękna. Żadnej wywalonej biżuterii, skromne sukienki, najczęściej w jednakowym cięciu ( pas dopasowany, dół rozkloszowany lub ołówkowy), szpilki obowiązkowo najczęściej w jednym fasonie. Spodnie zawsze ponad kostkę. Dlaczego ona mnie kopiuje :dO.o ?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Heidi napisał:

Masz rację, obejrzałam sobie zdjęcia jej ubiorów. Jest tak skromna, że aż piękna. Żadnej wywalonej biżuterii, skromne sukienki, najczęściej w jednakowym cięciu ( pas dopasowany, dół rozkloszowany lub ołówkowy), szpilki obowiązkowo najczęściej w jednym fasonie. Spodnie zawsze ponad kostkę. Dlaczego ona mnie kopiuje :dO.o ?

Nie wiem ale może dlatego ona i jej torebka nie wzbudziły we  mnie większych emocji i oczopląsu tylko ten garnitur przykuł moją uwagę hm może dlatego,że takiego garnituru w swojej garderobie jeszcze nie posiadam :haha:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja za to mam piękną garsonkę w marynarskie pasy ciało-granatowe. Chciałam kiedyś założyć ja na wyjazd do DE, a mój Krokodyl na mój widok rzucił tekst: prosto z lotniska zawiozą ciebie do Dachau.>:( 

Co zrobiłam ? Oczywiście, że szybko zmieniłam strój. Gdzieś tam w naszej podświadomości tkwi jednak uraz do pasiaków:( 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Heidi napisał:

ja za to mam piękną garsonkę w marynarskie pasy ciało-granatowe. Chciałam kiedyś założyć ja na wyjazd do DE, a mój Krokodyl na mój widok rzucił tekst: prosto z lotniska zawiozą ciebie do Dachau.>:( 

Co zrobiłam ? Oczywiście, że szybko zmieniłam strój. Gdzieś tam w naszej podświadomości tkwi jednak uraz do pasiaków:( 

Jak on tak mógł >:( przerób go koniecznie na torebki albo jeszcze lepiej wypchaj sianem :haha: popełnił nie wybaczalny błąd krytykując ubiór swojej żony :haha: Chociaż za to przeprosił ?

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Heidi napisał:

Masz rację, obejrzałam sobie zdjęcia jej ubiorów. Jest tak skromna, że aż piękna. Żadnej wywalonej biżuterii, skromne sukienki, najczęściej w jednakowym cięciu ( pas dopasowany, dół rozkloszowany lub ołówkowy), szpilki obowiązkowo najczęściej w jednym fasonie. Spodnie zawsze ponad kostkę. Dlaczego ona mnie kopiuje :dO.o ?

Dlaczego? :szok: Skądś dobre wzorce trzeba czerpać, no nie? :tak2: A ona znalazła ciebie :haha: I gratuluję jej,  chociaż nie...bo to ona zgarnia całą chwalbę, która tobie się przynależy :ostrzegam::haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, jolantapl. napisał:

Nie wiem ale może dlatego ona i jej torebka nie wzbudziły we  mnie większych emocji i oczopląsu tylko ten garnitur przykuł moją uwagę hm może dlatego,że takiego garnituru w swojej garderobie jeszcze nie posiadam :haha:

Oj tam, oj tam....tylko czy aby ten garnitur przykuł twoją uwagę? :haha:A może bodygarda chciałabyś posiadać w swojej, niekoniecznie, szafie? :haha: Bo ja jak najbardziej :hura: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Heidi napisał:

ja za to mam piękną garsonkę w marynarskie pasy ciało-granatowe. Chciałam kiedyś założyć ja na wyjazd do DE, a mój Krokodyl na mój widok rzucił tekst: prosto z lotniska zawiozą ciebie do Dachau.>:( 

Co zrobiłam ? Oczywiście, że szybko zmieniłam strój. Gdzieś tam w naszej podświadomości tkwi jednak uraz do pasiaków:( 

Weź Krokodyla na kolano i :lanie: Pasy optycznie wyszczuplają...a on pozbawił cię dobrego samopoczucia wynikającemu z optyki proponując przymusowe "wczasy odchudzające" :haha: Skandal... i teraz musisz pić miksturki oczyszczające zamiast "pełnowartościowej diety wegańskiej" w Dachau  :smutek: :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jolantapl. napisał:

Jak on tak mógł >:( przerób go koniecznie na torebki albo jeszcze lepiej wypchaj sianem :haha: popełnił nie wybaczalny błąd krytykując ubiór swojej żony :haha: Chociaż za to przeprosił ?

Przeprosi, przeprosi...już za parę dni @Heidi przeciągnie go pod kilem na Brdzie :haha: Albo jakieś inne tortury wymyśli...a ja domyślam się jakie...i nie wystarczy cztery razy po dwa razy :haha::oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Heidi napisał:

To niesamowite. Sprawdzam jaki jest koszt lotu do Lwowa. Za całe 206 pln można lecieć w dwie strony. Mając 100 euro w kieszeni można być/czuć się  królową/prezydentową i paradować z torebką największego światowego szyku/ceny. Jakie to musi być miłe uczucie. Trzeba będzie sprawdzić. Kto pierwszy ?

birkini.jpg

Phi.

Miałam taką samą torebkę.

Z plastiku. :szydera::szydera::szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...