Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Serenity napisał:

@Hexa Ciężka sprawa. A może by przeanalizować co powoduje tą agresję ? Może da się to jakoś trochę zmniejszyć ? Może np nie pozwala się myć ? dotykać ?

No i  to sadzanie na 3h na wózku ! Ma siłę tak siedzieć ? pewnie to tylko byle krzyża powoduje ?

Siłę, ma, posłuszeństwa odmawiają kolana. Wszystkie organy wewnętrzne super, badania jak u młodego.Myślę, że agresję wywołuje swiadomość niemocy fizycznej i uzależnienia od opiekuna, niestety.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Hexa napisał:

Siłę, ma, posłuszeństwa odmawiają kolana. Wszystkie organy wewnętrzne super, badania jak u młodego.Myślę, że agresję wywołuje swiadomość niemocy fizycznej i uzależnienia od opiekuna, niestety.

jak sie pdp rozklada i zaczyna szwankowac to zastanawiam sie czy lepsza niemoc swiadoma czy w tzw niebycie....i patrzac jak sie mecza jak walcza...wybieram to drugie...

chuba nie chcialabym nie moc nic i miec tego swiadomosc..

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lucyna.beata napisał:

jak sie pdp rozklada i zaczyna szwankowac to zastanawiam sie czy lepsza niemoc swiadoma czy w tzw niebycie....i patrzac jak sie mecza jak walcza...wybieram to drugie...

chuba nie chcialabym nie moc nic i miec tego swiadomosc..

 

Masz rację. Moja pdp mówi otwartym tekstem do rodziny, że nie chce żyć, własnie z powodu niemocy fizycznej. Wyrzuciła zęby, je pokarmy, które da się połknąć.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, lucyna.beata napisał:

a teraz kawa kawa :kawa:

mam tylko 10 filizanek ale cale mnostwo cudownego napoju jakby co...to prosze z kubeczkiem

milego dnia

 

 

Ja już po, lubię wcześnie wstawać, nie lubię tracić dnia :d ale chętnie dotrzymam towarzystwa.:d

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Hexa napisał:

Masz rację. Moja pdp mówi otwartym tekstem do rodziny, że nie chce żyć, własnie z powodu niemocy fizycznej. Wyrzuciła zęby, je pokarmy, które da się połknąć.

miałam okazje byc do konca z pdp...i lekarz w pewnym momencie powiedzial ze trzeba pozwolic pdp robic to chce...rodzina musi te decyzje zaakceptowac...a opiekun moze czekac i szukac takiego rozwiazania zeby pdp czul psychiczne wsparcie i nie czul np bolu..

no coz...

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam porannie. Ledwie się z łóżka zwlokłam, jakaś zmęczona jestem.

Zupełnie jakbym w nocy odśnieżała....

Bo rano patrzę a śnieg odgarnięty. Krasnoludki w nocy to zrobiły. :d:d:d A raczej zięć podopiecznej. :oklaski:Takie są plusy gdy rodzina mieszka w domu obok. :d

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maria Jolanta napisał:

Witam porannie. Ledwie się z łóżka zwlokłam, jakaś zmęczona jestem.

Zupełnie jakbym w nocy odśnieżała....

Bo rano patrzę a śnieg odgarnięty. Krasnoludki w nocy to zrobiły. :d:d:d A raczej zięć podopiecznej. :oklaski:Takie są plusy gdy rodzina mieszka w domu obok. :d

 

no to sie ciesz....czasami zbytnia bliskosc rodziny jest mocno irytujaca:mur:....a jeszcze jak  wpadalaja z odwiedzianami w czasie kiedy np pdp ma swoj czas na sen albo opiekunka tez chce sie wyciszyc to masakra...:ostrzegam:

ale ten ziec akurat pozyteczny jest:oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj wszystko jest z góry ustalone i zaplanowane. Córka wpada codziennie o tej samej godzinie na godzinkę. Rzadko wpada poza ustaloną porą. A że jest bardzo fajna to nawet się cieszę jak zagląda częściej. :d

Luzik, nawet nie myślę co ugotować bo jest zamknięta lista dań. Podopieczna ma częste biegunki i jada wyłącznie te same potrawy w kółko. Normalnie luuuuzziiiik. :d

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry nie tak znów z rana :) . Ja juz po prasowaniu jestem, zaznaczę, że czynnośc tę lubię, aż za nadto .Teraz mam  polska telewizje w laptopie na zywo . Już jestem po wszelkich informacjach, nic optymistycznego po świetach . Zaskoczona jestem apelem Pana Morawieckiego seniora . Może wreszcie okaże się, że Polacy nie tylko lubią brać, ale i dawać potrafią. 

Mam jeszcze ze 2 gdziny nim mój BOSS :) wstanie, co tu robić ?  

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas sniegu na lekarstwo - nic , null , zero  , a tak by sie poszuflowało :) . Mieszkamy na winklu więc chodnik jest z dwóch stron, sporo tego. Sama z podopiecznym jestem czy tez odwrotnie podopieczny ze mną. Musimy jakos do środy znosić sie na wzajem . Ale nie jest źle . Rozumiemy sie bez słow. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chodnik jest po drugiej stronie ulicy ale długie podejście do domu i do garażu. Wszyściutko czyściutkie. I to był genialny pomysł bo dzisiaj po nocnym przymrozku śnieg jest twardy jak kamień a wczoraj był puszysty.

Nawet bym sobie poodśnieżała ale nie w nocy. :haha:

Zawsze to jakaś rozrywka. :d

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...