Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio córka mojej pdp zwróciła mi uwagę, że zachowuje w stosunku do jej matki dystans i że panuje napiecie. Pracuje 6 dni w tygodniu po 7 godzin dziennie. Nawet jak kończe prace to nie moge zlapac oddechu. Pracuje w takich godzinach, że jak koncze to cieżko cokolwiek w tym czasie zrobic. Jestem od prawie roku z i do tej pory zjechalam dwa razy po 2 tygodnie. Co mozna zrobic? Jak naprawic? Wogole to ile wy siedzicie na szteli z pdp z demncja/alzheimerem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, makaroni napisał:

Ostatnio córka mojej pdp zwróciła mi uwagę, że zachowuje w stosunku do jej matki dystans i że panuje napiecie. Pracuje 6 dni w tygodniu po 7 godzin dziennie. Nawet jak kończe prace to nie moge zlapac oddechu. Pracuje w takich godzinach, że jak koncze to cieżko cokolwiek w tym czasie zrobic. Jestem od prawie roku z i do tej pory zjechalam dwa razy po 2 tygodnie. Co mozna zrobic? Jak naprawic? Wogole to ile wy siedzicie na szteli z pdp z demncja/alzheimerem?

@makaroni

ja tez sobie postawilam za honoro siedziec 5 miechow ...w sumie bylam 8 z miesieczna przerwa ale ciagiem maks 5 miesiecy i powiem tak...zbieralam sie psychicznie od sierpnia...do konca roku....

z takim przypadkiem powinien opiekun maksymalie byc 6-8 tygodni...to grozi zaburzeniami u opiekuna deprresja..bezsennoscia...a nawet zaburzeniami hormonalnymi, mocna utrata wagi....

nie mozna sie w pewniem sposob nieutozsamiac z pdp..to przychodzi samo..a konsekwencje moga buc rozne..

a ze zachowujesz dystans...wytlumacz ze inaczej nie mozesz funkcjonowac..i musiz starac sie zachowac w miare swoja rownowage psychiczna..

ale to moje zdanie

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z innej beczki milego dnia zycze wszystkim

na liczniku -3...sroda wiec wolne od 10-ej ...do 17-ej

ostatnie zakupy..rower...goraca kapiel...dzisaij bez masazy..

za tydzien o tej porze....

CUDOWNIE

czyli moja ulubiona liczba jest.. 8 8 8 8 8 8 

 

kawa czeka na wszystkich ..oczka otwieramy i nozkami szuramy do kubeczkow z kawusia...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie porannie. :)

 

@makaroni powiedz po prostu że to Twoja praca a nie rodzina więc musisz zachować dystans. Jak dla mnie dziwny zarzut dla opiekunki.

Byłam dwa razy u podopiecznych z demencją ale tylko dwa miesiące. W sumie to były naprawdę bardzo sympatyczne osoby ale na rok ? Nie.

Ja wiem że jesteś długodystansowcem ale córka właśnie dlatego że nie ma porównania ze zmienniczką zaczyna mieć dziwne wymagania. Dystans ? Dziwne napięcie ? A nie wie że mamusia jest chora ? Szuka członka rodziny czy co ?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu skończyłam czytać wasze klepanka :oops: No, no...nie próżnowaliście :kopara: Teraz, z czystym sumieniem, mogę śmiało zacząć dzień i z wami:kawa2:...nie obiecuję regularnego :dyskusja: i :szept:, bo przecież trzeba kampera, tfu...kontener zapakować :haha:. Plany uległy lekko zmianie....wyjeżdżamy w czwartek raniutko, odwiedzimy @lucyna.beata po drodze :oklaski:. Przenocujemy u PP na stelli, a w piątek mam się stawić w niemieckiej agencji i pracownicy odwiozą mnie na moją stellę. Umowę podpisałam i szoku doznałam, bo tak krótkiej, konkretnej i przyjaznej opiekunkom jeszcze nie widziałam :szok: Zatem, kochani, 5a7a9ca0b7ea4_dziedobryaba.jpg.2f786552e742cd59b438f4997034860c.jpg życzę wszystkim :tak2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz sama nie wiem. Corka chce, zeby atmosfera byla przyjemna, bo jej mama sie stresuje. Pdp nie jest zla, tylko ma charakter a do tego jej choroba. Ona nigdy nie jest zadowolona. Proponowalam jej corce, zeby wziela babke do psychiatry, bo wydawalo mi sie ze ma depresje. Olala to. Juz od pol roku corce mowie, zeby moze do takiego centrum opieki chociaz na godzine czy dwie ja zawozic. Zgodzila sie, ale pojawil sie problem przekonania pdp do tego.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...