Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Mirelka1965 napisał:

 

4121-wojowniczka.thumb.jpg.2f63159c3670fd43ae40b6d13fe70abd.jpg

@Betty da radę granic obronić

 

@Mirelka1965 pieknie dziekuje :) fiu fiu jak przepieknie :)

milego dnia Wam zycze pozdrawiajac w zakichanej formie z łóżka....

teraz jak taka zakichana jestem to przypomnialo mi sie, jak kiedys, 2 lata temu na Stelli mialam SZKARLATYNĘ.... kurcze... ja po scianach 3 dni chodzilam... byl weekend, jakos udalo mi sie przez znajomych sciagnac sobie antybiotyk... co ja wtedy przeszlam.... oczywiscie w weekend agentury nie pracuja.... zaczelo mnie brac w piatek juz, ale myslalam, ze wezme cos i do rana przejdzie...gdzie tam, rano bylo jeszcze gorzej, prawie 40 stopni non stop, no i hasla pdp: co ty taka czerwona jestes? pozniej juz w maseczce pracowalam i o dziwo nie zarazilam jej... a agentura?... hm, jak zadzwonilam rano w poniedz, ze na gwalt momentalnie zmiennika potrzebuje, to uslyszalam, ze beda szukac, jak sie ktos znajdzie to mi podesla info... sama sobie wtedy z Polski kolezanke na zmienniczke sciagnelam.... na wtorek przyjechala i zostala kilka miesiecy sie zmienialysmy... po czym Edycia do Niemiec wyjechala i z Austrią kontakt zerwala... ona, Edyta, nie mogla sie wogole zaaklimatyzowac w Austrii, ciagle w DE, dzie pracowala przez lata, wsrod Niemcow czula sie jak u siebie i tam wrocila... a ja? ja nie moge tych Waszych Niemcow strawic, sa tacy odmienni od Austriakow.... i ciagle ciagnie mnie do Austrii. byle tylko tam sie jakas Stella dla dwoch opiekunow znalazla...

a jak u Was z pogodą? tu u mnie w Polsce dzis ma byc 21 stopni i tak do konca tygodnia.... byloby przepieknie!

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jolantapl. napisał:

Dzień dobry na :kawa: Wszystkich zapraszam:)

Witaj Joleńko :serce: Dziękuje, za poranną kawusię :kawa: Ja dostawiam resztę jako śniadanko dla naszych Wszystkich Wspaniałych Domowników Opiekunkowa :serce: Kochani pora wstać i nowy dzień witać a nim to uczynicie, zapraszam na syte śniadanko i życzę Smacznego ~ Oraz dnia miłego i całego tygodnia ~ Proszę się już nie lenić, tylko z uśmiechem w sercu i na ustach wstawać ~ jeść i do pracy się brać, bo inaczej wynagrodzenia za pracę - nie będzie. A zatem, pobudka :) Pogodnego i szczęśliwego dnia dla Wszystkich :serce: Moc serdeczności dla Każdej i Każdego z Was moi Najmilsi :) 

3bs_2.jpg

Edytowane przez Hal
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Betty napisał:

@Mirelka1965 pieknie dziekuje :) fiu fiu jak przepieknie :)

milego dnia Wam zycze pozdrawiajac w zakichanej formie z łóżka....

teraz jak taka zakichana jestem to przypomnialo mi sie, jak kiedys, 2 lata temu na Stelli mialam SZKARLATYNĘ.... kurcze... ja po scianach 3 dni chodzilam... byl weekend, jakos udalo mi sie przez znajomych sciagnac sobie antybiotyk... co ja wtedy przeszlam.... oczywiscie w weekend agentury nie pracuja.... zaczelo mnie brac w piatek juz, ale myslalam, ze wezme cos i do rana przejdzie...gdzie tam, rano bylo jeszcze gorzej, prawie 40 stopni non stop, no i hasla pdp: co ty taka czerwona jestes? pozniej juz w maseczce pracowalam i o dziwo nie zarazilam jej... a agentura?... hm, jak zadzwonilam rano w poniedz, ze na gwalt momentalnie zmiennika potrzebuje, to uslyszalam, ze beda szukac, jak sie ktos znajdzie to mi podesla info... sama sobie wtedy z Polski kolezanke na zmienniczke sciagnelam.... na wtorek przyjechala i zostala kilka miesiecy sie zmienialysmy... po czym Edycia do Niemiec wyjechala i z Austrią kontakt zerwala... ona, Edyta, nie mogla sie wogole zaaklimatyzowac w Austrii, ciagle w DE, dzie pracowala przez lata, wsrod Niemcow czula sie jak u siebie i tam wrocila... a ja? ja nie moge tych Waszych Niemcow strawic, sa tacy odmienni od Austriakow.... i ciagle ciagnie mnie do Austrii. byle tylko tam sie jakas Stella dla dwoch opiekunow znalazla...

a jak u Was z pogodą? tu u mnie w Polsce dzis ma byc 21 stopni i tak do konca tygodnia.... byloby przepieknie!

@Betty jesteś jaka jesteś i zdjątko adekwatne do postaci :d Twoja koleżanka widocznie nie lubi zmian, albo się ich boi. Ty wojownicza jesteś to i wszędzie dobrze ci będzie. Życzę z całego serca abyś znalazła pracę dla dwojga w miejscu gdzie będziesz dobrze się czuła. Nigdy do Austrii nie dotarłam, nie mogę więc wypowiadać się na temat różnic między dwoma, a nawet trzema ( również Szwajcaria) niemieckojęzycznymi narodami. Czytałam twoje posty w wątku dla opiekunek w Austrii, ale nie jest on tak rozbudowany jak ten niemiecki. Możesz nam przybliżyć różnice? Dlaczego tak odmienne jest DE od AUT? O Szwajcarii nikt pary nie puszcza, to może chociaż od ciebie czegoś się dowiemy. Wiedza wzbogaca, więc może czas na zmiany?

Na północy chłodno i wieje, w nocy znowu padało. Tu nie dochodzi ciepełko, niestety :( Południe i zachód mają polskie babie lato, a północ znowu ma "w plecy" ;) 

I raz jeszcze zdrówka życzę :serce:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jolantapl. napisał:

Tylko nie to !!!!!!!!:serce:

Oj, to, to.....proza życia. Wiesz jak się czułam po takiej ciężkiej harówie jaką wczoraj miałam? Wybory to nie takie hop-siup :rozpacz: Jak rano wstałam, to s ama siebie nie poznałam

59e452119a6e6_picypies.jpg.0ed889fad7027fa7b47a4a02e58d56de.jpg hi, hi, hi......

1 godzinę temu, jolantapl. napisał:

Dzień bez śmiechu to dzień stracony:hahaha::hahaha:

To fakt :d Ale weekend minął, zabawa musi poczekać :(. Niektórzy muszą szukać stelli marzeń ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jolantapl. napisał:

Wszystko jeszcze przed Tobą;)

Na to liczę, ale na "liczenie" nie czekam :d Jak to mądrzy ludzie mówią "bierz los w swoje ręce", no to i tymi rączętami na klawiaturze "losu" szukam ( przy czym nie jest to los na loterię) hi, hi, hi....:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mirelka1965 napisał:

Na to liczę, ale na "liczenie" nie czekam :d Jak to mądrzy ludzie mówią "bierz los w swoje ręce", no to i tymi rączętami na klawiaturze "losu" szukam ( przy czym nie jest to los na loterię) hi, hi, hi....:d

A przystojniak to do Ciebie nie dzwoni? z ofertami ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jolantapl. napisał:

A przystojniak to do Ciebie nie dzwoni? z ofertami ;)

Na telefon od Młodego czekam, ale coby nie zasypywać gruszek w popiele....wdrażam plan "B" :love: Znasz zasadę PZU (przezorny zawsze ubezpieczony)? Znasz!!! Sama ją stosujesz przecież, to rozumiesz o co kaman :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Mirelka1965 napisał:

A teraz z innej beczki :d Melduję, że wyszło słonko w Gdyni :d Wieje, chłodno jest, ale idę do lasu. Może jakiegoś "prawdziwka" w znośnym stanie trafię hi, hi, hi.....;)

A ja z tej samej beczki albo z lasu moja zmienniczka zostawiła mi suszone grzybki i powiedziała,że mogę sobie wykorzystać;) zrobię w któryś dzień grzybową ha ha

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Heidi napisał:

pod Darmstadt ma dzisiaj być 23 stopnie ciepła, więc zrzucam barchany i w stroju sportowym swoje wdzięki prezentować zamierzam, po ulicach się szlajać i  kijami niemieckie chodniki okładać. Taka jestem :) wredna !!!

Wredna nie jesteś, może uszczypliwa, wścibska, wyszczekana, żartobliwa, ale z całą pewnością nie wredna :d A może zamiast tych niemieckich chodników poszłabyś góry niemieckie zdobywać? Pod Darmstadt jakieś chyba są?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...