Skocz do zawartości

Poskarżyjki.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, sayonara 52 napisał:

@Tomas1965nie mow, ze sie odwinely w druga strone?:haha:

Nie, gołąbki wyglądały jakby je "jaszczomp" dopadł...

@Maria Jolanta Przepis: to coś z wczoraj + papryki kolorowe wypaskowane + marchewka wykostkowana + pieczarki rozdrobnione + kartofle + tajemne przyprawy i zaklęcia + błysk geniuszu = zupa gulaszopodobna

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tomas1965 napisał:

Nie, gołąbki wyglądały jakby je "jaszczomp" dopadł...

@Maria Jolanta Przepis: to coś z wczoraj + papryki kolorowe wypaskowane + marchewka wykostkowana + pieczarki rozdrobnione + kartofle + tajemne przyprawy i zaklęcia + błysk geniuszu = zupa gulaszopodobna

Brawo miszczu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poskarżam się na :chabaninę, śmierdzący ser, 1/3 opakowania serka homo i światło w lodówce. Dzisiaj zakupy robione przez synową, ściśle w/g listy. I jeśli znowu usłyszę, że mogę sobie jeść wursta (przeterminowanego) - to powiem pełnym zdaniem co na ten temat myślę>:(. Koniec oszczędności moim kosztem!

        Czy prawdą jest, że nasza stawka żywieniowa, wynosi 8 euro dziennie? 

Gdzieś przeczytałam taką informację. 

  • Lubię to 5
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, sayonara 52 napisał:

@BabaJagusia kto robil taka liste?

Podopieczna. I dzisiaj wreszcie piorun we mnie trzasnął! W sklepie nie odpuszczę i wezmę to, co potrzebuję. Tylko że ja ty h jej wurstów nie jem a pdp. serki tak! I postanowiłam też, że pokażę paragon że środy-kiedy po tygodniu musiałam za swoje pieniądze kupić sobie jedzenie. Z premedytacją poczęstowałam nim pdp.  i........ wzięła:szok:.. Nawet jej powiek nie drgnęła!  Ale dzisiaj sosna! Upomnę się o swoje jedzenie! 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, BabaJagusia napisał:

Poskarżam się na :chabaninę, śmierdzący ser, 1/3 opakowania serka homo i światło w lodówce. Dzisiaj zakupy robione przez synową, ściśle w/g listy. I jeśli znowu usłyszę, że mogę sobie jeść wursta (przeterminowanego) - to powiem pełnym zdaniem co na ten temat myślę>:(. Koniec oszczędności moim kosztem!

        Czy prawdą jest, że nasza stawka żywieniowa, wynosi 8 euro dziennie? 

Gdzieś przeczytałam taką informację. 

Zgadza się, ostatnia stawka była 56 euro na tydzień na wyżywienie opiekunek domowych. Powyższe jest zawarte w Socjalgezetzbuch wydanym przez Deutsche Rote Kreuz...gdzieś mam linka, ale na laptopie. Możliwe że na ten rok stawka jest już wyższa...nie daj się...

Edytowane przez scarlett
  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poskrżam się że miałyśmy mieć dzisiaj wolne od Wernera, wyprawilysmy go do żłobka, bus powiózł go w siną dał...my szczęśliwe, uzgodniliśmy plan dnia, miałam ją tylko w południe zawieść na paznokcie i to wszystko...szczęśliwa udałam się leniwie na moje apartamenta , ledwie zdążyłam przysiąść, zazyc leki, kuknąć pół odcinka serialu...:haha:telefon z przedszkola że senior zasłabł...no i pojechałyśmy odebrać nieboraka i koniec pięknych planów na leniwy dzień...>:( 

 

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, foczka63 napisał:

Przebijam Wasze kulinarne opowieści:)

Okolice chyba 6-7 klasy.Pierwszy krupnik na kurzych łapkach.Wszystko mama powiedział co i jak zrobic i wyszedł pyszny.Niestety,zapomniała powiedzieć dziecku,że łapkom trzeba pedicure przed wożeniem do gara zrobić.Wróciła z pracy,za chochlę a tam pazurki....I do Rygi.Nie zjadła ani miseczki:)

Przebije.., choć nie moje osobiste :) Nie było obiadu, bo koleżanka wypłukała mięso mielone w durszlaku xd

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, NNNdanuta napisał:

Przebije.., choć nie moje osobiste :) Nie było obiadu, bo koleżanka wypłukała mięso mielone w durszlaku xd

I to byłoby na tyle, jeśli chodzi o najlepszy przepis obiadowy. To powinno być w pochwalijkach a nie poskarżyjkach:tak2:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minut temu, Krista napisał:

@NNNdanuta :szydera: 1:4 (pokonani Tomas, Mirelka, ja i Foczka

Ale przebite. Kto da wiecej?

Jedna kobitka ...nie będę wskazywała palcem ...osiem lat temu ledwie dukała po niemiecku ( ale dukała ! ) a chciała koniecznie upiec sernik . Nie wiedziała jaki ser może nadawać się na ten  przepyszny wypiek i dorwała z półki cztery kostki sera ...to nic , że napis był " feta " , bo jej wystarczyło , że w kostkach był . No i chciała też go odsolić i myślała , że jak na gęstym sitku to nic się nie stanie ....myliła się . Sernika  tego dnia nie było . Dopiero synowa PDP wytłumaczyła jej , że u nich ( tutaj ) z quarka serniki pieką ....tylko , dlaczego tak bardzo śmiała się z tamtej kobitki ....musi francowata była :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sie skarze: jak zwykle mniemieckie ciasto mi zaszkodzilo.:(((

Maly kawaleczek jablecznika zjadlam,

I nie dobrze mi, brzuch spuchl.

Co za cholere oni tu daja do ciasta?

W kuchni lezy jeszcze Donauwellen (fuj!)

Kaesekuchen ,wiecie taki typowo zapieczony bialy ser

jablecznik.

Nie ma mowy bym sie jeszcze tego czepila.

O ja biedna.:płacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Tomas1965 napisał:

Nie, gołąbki wyglądały jakby je "jaszczomp" dopadł...

@Maria Jolanta Przepis: to coś z wczoraj + papryki kolorowe wypaskowane + marchewka wykostkowana + pieczarki rozdrobnione + kartofle + tajemne przyprawy i zaklęcia + błysk geniuszu = zupa gulaszopodobna

Polak potrafi :cześć3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, scarlett napisał:

Poskrżam się że miałyśmy mieć dzisiaj wolne od Wernera, wyprawilysmy go do żłobka, bus powiózł go w siną dał...my szczęśliwe, uzgodniliśmy plan dnia, miałam ją tylko w południe zawieść na paznokcie i to wszystko...szczęśliwa udałam się leniwie na moje apartamenta , ledwie zdążyłam przysiąść, zazyc leki, kuknąć pół odcinka serialu...:haha:telefon z przedszkola że senior zasłabł...no i pojechałyśmy odebrać nieboraka i koniec pięknych planów na leniwy dzień...>:( 

 

To witaj w klubie Pozbawionych Dnia Wolnego Przez Pecha >:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...