Skocz do zawartości

Poskarżyjki.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, fioletowa.mysz napisał:

Nie trzeba ich dorabiać, tych kutasików gdyż szalik ten wygląda jak dwa różowe kondomy:szydera:

Już miałam szukać młotka , ale nagle mnie olśniło . :d Dzięki Tobie i @MisiekFfm dostałam weny twórczej , ale chwilowo nie puszczę pary spod paluszków mych kreatywnych :szydera: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MisiekFfm napisał:

Zazdroszczę tym z was, które jeszcze mają babcię. 

Mnie już nie ma kto skarpetek "usztrykować" . 

Ja niestety już nie mam babci ale zawsze może znaleźć się ktoś kto ciepłe skarpetki na zimę usztrykuje np żona podopiecznego :)

Moja babcia nie potrafiła robić na drutach ani nawet na szydełku ale była najwspanialszą i najukochansza babcia na świecie,jak wszystkie babcie dla swoich wnuków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heklowac też tak kiedyś mówiono o robotach  ręcznych ale sztrykowac częściej. Moja babcia mówiła tak i tak jak mama coś robiła na drutach albo na szydełku. Jeszcze biglowac na maglowanie mówiła :)

Kilka podstawowych słówek znałam nawet nie wiedząc, że je znam :haha:

Najbardziej chyba zapamiętałem cigareten pause :$

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 30.10.2019 at 18:12, kris napisał:

Najważniejsze, by wszystkie istotne sprawy były na piśmie. Czy to w umowie, czy w aneksie do umowy, czy w opisie w ofercie. Stan zdrowia podopiecznego, jego waga, zakres obowiązków, sprawy socjalne itp. Nawet wysokość środków finansowych na utrzymanie też! Nic na słowo! W razie problemów agentura się wyprze wszystkiego! Opinia zmienniczki nie tu nic do rzeczy. Trzeba też wymagać, by okres wypowiedzenia umowy nie był dłuższy niż 14 dni W razie problemów 2 tygodnie idzie wytrzymać, o ile problemy są nie do przezwyciężenia.

Renegocjować umowę na podstawie opowieści zmienniczki? Niepoważne... Agencja ma nawet dla własnego dobra obowiązek monitorować co jakiś czas stan zdrowia podopiecznego, chociażby dlatego by nie musieć szukać bardzo szybko zmiennika.

No cóż...Firma pokwapiła się OFICJALNIE skorygować info dotyczące stanu podopiecznej.I faktycznie jest potwierdzenie że jest gorzej niż w prezentowanym opisie...Aczkolwiek w temacie posiadanej oficjalnie wiedzy a stanu faktycznego też czuję mały przekręt,bo pani która tam jest obecnie już jakiś czas temu negocjowała stawkę z powodu pogorszenia stanu zdrowia PDP.

Ja(i koordynator)czekamy na odpowiedź na meila dotyczącego renegocjacji stawki.Czas ucieka,ja już praktycznie gotowa do wyjazdu,a tu nadal nic...Z racji że mam pokręconą sytuację zawodową,narastają moje koszty wobec kolegi który"ciągnie"za mnie grafik na czas nieobecności.Zaczynam rozważać rezygnację z tego wyjazdu...

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 4.11.2019 at 07:35, INEZ napisał:

Heklowac też tak kiedyś mówiono o robotach  ręcznych ale sztrykowac częściej. Moja babcia mówiła tak i tak jak mama coś robiła na drutach albo na szydełku.

Nie wiem, skąd jesteś, ale na Śląsku rozgraniczało się- heklowanie na szydełku, sztrykowanie na drutach.

 

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Basiaim napisał:

Nie wiem, skąd jesteś, ale na Śląsku rozgraniczało się- heklowanie na szydełku, sztrykowanie na drutach.

 

Moja babcia przez pięć lat pracowała w Niemczech niestety przymusowo i dlatego znała w jakimś stopniu niemiecki. Jak jeździłam do niej na wakacje to często używała jeszcze pojedynczych słówek Stąd u mnie takie wiadomości. 

Co ciekawe od dziadka nigdy nie usłyszałam żadnego słowa po niemiecku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 16-tej wczoraj jestem na nowym miejscu, a od 16-dzisiaj jestem sama z pdp. Jeszcze nie jestem sama gotowa na rozsądne opisanie adresu. W opisie jaki dostałam z firmy pominięto tylko mały drobiazg : schizofrenia paranoidalna :o, a wiedząc o tym na pewno by mnie tu nie było. O innych wadach adresu nie warto wspominać … Adres posiada też plusy: noce raczej przespane i godne pieniądze na utrzymanie, przerwa też jest przestrzegana, więc nie wiem czy lecieć z tym do topiku stela mina? Jestem też po burzliwej rozmowie z moją firmą i albo czas zmienić koordynatora, albo też firmę >:(

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...