Skocz do zawartości

Poskarżyjki.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno nie pisałam(ach te pobyty w Polsce)Ale się zjeżyłam przed chwilą.( 9 listopada jadę na nową sztelę...no właśnie...9 listopada...Przed chwilą dzwoni pan z rekrutacji czy mogę wyjechać dzień prędzej bo rodzina zgłosiła taki wymóg(w tej firmie są już 3 lata)Ano nie mogę.Pan dzwoniący to rozumie "ale wie Pani jak to jest jak dzwoni stały klient"Na usta pocisnęło mi się że firma włazi takiemu w ....Pośladki bez mydła,ale panu powiedziałam że ciśnie mi się na usta wyjątkowo niegrzeczne określenie takiej sytuacji"no on nie może nic głośno powiedzieć..."Zastanawiam się jak to będzie ,bo prosiłam o kontakt do zmienniczki która tam jest,a firma zasłania się RODO.Mówię że mają ją spytać o zgodę na udostępnienie,a oni że nie będą pytać.Bać się,czy tylko wilk nie taki straszny jak go malują...?

A!Na wyjazd zgodziłam się nie wcześniej jak na noc z 8 na 9 listopada.Ja mam też swoje zobowiązania zapięte czasowo na ostatni guzik...

Edytowane przez Patrycja781
  • Lubię to 5
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 22.10.2019 at 07:06, BabaJagusia napisał:

 Wtrącę jeszcze tylko : kolejny raz spotykam się z takim traktowaniem sprzątaczek-święte krowy:szok:

Natomiast my jesteśmy od wszystkiego-czyli najgorszy sort? :szok:

I żeby była jasność: nie skarżę się tylko dziwię. 

A w nawiasie: ogarnąć swoje i dla siebie czyli-blaty, prysznic i kibelek. Coby jakiego parcha nie złapać:tak2:

Ja  własnie tak robi,ę.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Patrycja781 napisał:

prosiłam o kontakt do zmienniczki która tam jest,a firma zasłania się RODO

RODO srodo:)Mogą przecież podac tel domowy niemiecki albo dziewczynie Twój,ale ja zawsze mówię  -  jak firma odmawia kontaktu, to ja kończę rozmowę.

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, BabaJagusia napisał:

Często rodzina dopiero po 2 lub 3 dniach nabiera wiatru w żagle! I zaczyna się.... 

Jagusia ...możemy sobie dopowiadać scenariusze , ale jak nie zobaczymy na własne oczy to guzik będziemy wiedzieli ....Mało razy słyszało się narzekania zmienniczek ...dla innych okazywała się sztela marzenie ? ...Mało to razy jakaś zmienniczka / zmiennik wypowiadali się w samych superlatywach , żeby tylko zjechać stamtąd na urlop  ...na miejscu okazywało się , że sztela mina , bagno totalne ? ...Chust jeden wie ...jak nie pomacamy to nie poczujemy :tak2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Patrycja781 , nie nastawiaj się negatywnie. 

Pracowałam długi czas z jedną z agencji i tam też nie podawano numeru telefonu do zmienniczki, a nigdy źle nie trafiłam.

Poza tym zmienniczka może mieć inne priorytety i to, co dla niej jest super, dla Ciebie niekoniecznie. I na odwrót. Po co się nastawiać...Tak sobie to tłumacz ;) 

A może rodzina chce, żebyś wcześniej przyjechała, żebyś  była dłużej ze zmienniczką...

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Jagusia ...możemy sobie dopowiadać scenariusze , ale jak nie zobaczymy na własne oczy to guzik będziemy wiedzieli ....Mało razy słyszało się narzekania zmienniczek ...dla innych okazywała się sztela marzenie ? ...Mało to razy jakaś zmienniczka / zmiennik wypowiadali się w samych superlatywach , żeby tylko zjechać stamtąd na urlop  ...na miejscu okazywało się , że sztela mina , bagno totalne ? ...Chust jeden wie ...jak nie pomacamy to nie poczujemy :tak2:

Masz 100% racji!  Moja poprzednia zmienniczka, po zapoznaniu się z sytuacją-twierdziła, że to nie jest miejsce dla niej. Kilkakrotnie powtórzyłam jej, że niech się nie nastawia negatywnie. Zobaczy w tzw. praniu. Nie wiem czy oswoiła sobie adres - nie mam zwyczaju wydzwaniać do ludzi z pytaniami na temat miejsca, z którego wyjechałam!!!         Zamykam drzwi z drugiej strony i zapominam. 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Basiaim napisał:

@Patrycja781 , nie nastawiaj się negatywnie. 

Pracowałam długi czas z jedną z agencji i tam też nie podawano numeru telefonu do zmienniczki, a nigdy źle nie trafiłam.

Poza tym zmienniczka może mieć inne priorytety i to, co dla niej jest super, dla Ciebie niekoniecznie. I na odwrót. Po co się nastawiać...Tak sobie to tłumacz ;) 

A może rodzina chce, żebyś wcześniej przyjechała, żebyś  była dłużej ze zmienniczką...

Dzięki temu, że miałam telefony do potencjalnych zmienniczek-uniknęłam 2 min!!!  Na jednej był dziadyga, który wymagał usługi seksualnej-no bo jak nazwać mycie przez 40 minut wacka, łącznie z.... no dobra, bez szczegółów. Drugi przypadek-agresywny alzheimer, który wylądował w domu starców. Na następne adresy pojechałam bez "sondy" telefonicznej. Tak sobie postanowiłam. Odważna jestem, c'nie:kawa2:

 

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po poinformowaniu rodziny że mogę wyjechać najprędzej 8 listopada wieczorem,rodzina zmieniła zdanie co do wcześniejszego przyjazdu.Zmienniczka,gdybym zjawiła się wcześniej,też by wyjechała prędzej.I nie nastawiam się negatywnie-sprawdzimg na miejscu co i jak...

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, foczka63 napisał:

Pępowinę odetnij:)

Odcięłam, ale....

"...nie ma jak u Mamy...ciepły piec, cichy kąt

....nie ma jak u Mamy, kto nie wierzy robi błąd..."

No i ktoś domu musi pilnować pod nieobecność ulubionych, acz rzadko widywanych rodziców :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Teresadd napisał:

Szlag mnie jaśnisty trafi z internetem.Jest,ale go nie ma.Czai się gdzieś między piętrami.Pojawia się i znika.Czekam ,aż modem przeniosą na wyżyny.Może wtedy złapie zasięg.:mur:

Dlatego warto zakupić własny wzmacniacz wi-fi :tak2: Z własnego doświadczenia radzę :tak2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Dlatego warto zakupić własny wzmacniacz wi-fi :tak2: Z własnego doświadczenia radzę :tak2:

Zakupię i Ukochany Stary mnie poinstruuje jak to ustrojstwo zainstalować.Bo nawet gdybym chciała kupić tu w De to i tak nie mam o tym bladego pojęcia.Ma też przyjść magik i  modem przenieść z parteru na moje 2 piętro.Tylko kiedy??Wytrzymię dwa tygodnie.:szept:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...