Skocz do zawartości

Poskarżyjki.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Z tym zgadzam się w 100 % :haha:

Byłam na tygodniowych zakupach ...oczywiście z Helą . W czasie jazdy powiedziała mi , że świetnie daję sobie radę z jej matką , bo oni doskonale zdają sobie sprawę , że ma ciężki charakter . Pochwaliła mnie , że jak jestem po pracy głównej ( ugotowane /podane / posprzątane / uprane itd .  ) to nie siedzę na fotelu obok PDP , tylko w kuchni , przy stole i zajmuję się swoimi sprawami ...laptop , krzyżówki , książka . Wyznała mi , że matka byłaby rada , żeby siedzieć obok niej , ale dobrze , że ja mam swoje zajęcia , jestem niedaleko i nie nadskakuję jej , bo nikt by z nią nie wytrzymał . I powiedz mi słoneczko , czy tak nie lepiej , niż skakac na okrągło przy myciu okien , poprawianiu serwety , bo akurat się przekrzywiła .....a później płacz , nerwy i nagadywanie " ile to się trzeba napracować ?! " ...Luzik ...robotę wykonuję rzetelnie , ale trafiła Jadzia na takiego kur.....kiego lenia , że musi godzić się z tym ....nie ma wyjścia . Nie mam najmniejszego zamiaru przemęczać się tutaj i narzekać , że plecy mnie bolą , że aż spać przez ból nie mogę . Śpię spokojnie , wstaję jak już dospać nie mogę i gitarra :d

Ja tu z babcia tylko przy posilkach siedze i na zakupy na wozeczku woze 2 razy w tyg. a jak babcia teskni za rozmowa to mnie zaprasza na kawke do kawiarni. A i tak jak nie raz pytalam czy czegos potrzebuje to 'nur ruhe'. No ok, mowisz, masz. W zyciu tyle seriali nie obejrzalam co tu :P

choc okna umylam hahaha, ale to akurat lubie. za to w ogrodzie palcem nie kiwnelam.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, arbeitka napisał:

Ja tu z babcia tylko przy posilkach siedze i na zakupy na wozeczku woze 2 razy w tyg. a jak babcia teskni za rozmowa to mnie zaprasza na kawke do kawiarni. A i tak jak nie raz pytalam czy czegos potrzebuje to 'nur ruhe'. No ok, mowisz, masz. W zyciu tyle seriali nie obejrzalam co tu :P

choc okna umylam hahaha, ale to akurat lubie. za to w ogrodzie palcem nie kiwnelam.

Nie myję okien ( chyba , że miałabym w zakresie obowiązków ) , nie pracuję w ogródkach , jedynie kwiaty na tarasie podlewam , ale bardzo zadowolona jestem , że tutaj regularnie podlewane są z nieba . Jak ognia unikam wspólnego oglądania tv ....czasem , ale naprawdę bardzo rzadko . Moja PDP zdziwiona była , że z nią nie oglądam , bo zmienniczka codziennie . Zagrałam głupa i powiedziałam ( skłamałam ) , że ja w Polsce też nie bardzo lubię w tv lukać . Przyjęła to do wiadomości i już mnie nie zaprasza . Za pierwszym pobytem obejrzałam z nią wesele wnuczki na Krecie ( 750 gości !!!!!! ) , ale nie do końca , bo zaczynało mnie to nudzić . Interesował mnie ślub i jakieś tradycje greckie ...reszta nic a nic . Zmienniczka uprzedziła mnie , że Jadzia ma nową płytę ...z czyichś urodzin z przed 20 lat , kiedy małż i syn żyli . Ledwie przyjechałam , drugiego dnia Jadzia radośnie oświadczyła , że obejrzymy film , że większość z tych ludzi już nie żyje i takie tam . Powiedziałam otwarcie , że skoro nie znałam lub nie znam ludzi to jest dla mnie mało interesujące ....żeby jej przykro nie było powiedziałam , że nie lubię wspomnień , nawet własnych ....i pasi . Czy się obraziła ...nie mam pojęcia , ale to już jej problem :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Nie myję okien ( chyba , że miałabym w zakresie obowiązków ) , nie pracuję w ogródkach , jedynie kwiaty na tarasie podlewam , ale bardzo zadowolona jestem , że tutaj regularnie podlewane są z nieba . Jak ognia unikam wspólnego oglądania tv ....czasem , ale naprawdę bardzo rzadko . Moja PDP zdziwiona była , że z nią nie oglądam , bo zmienniczka codziennie . Zagrałam głupa i powiedziałam ( skłamałam ) , że ja w Polsce też nie bardzo lubię w tv lukać . Przyjęła to do wiadomości i już mnie nie zaprasza . Za pierwszym pobytem obejrzałam z nią wesele wnuczki na Krecie ( 750 gości !!!!!! ) , ale nie do końca , bo zaczynało mnie to nudzić . Interesował mnie ślub i jakieś tradycje greckie ...reszta nic a nic . Zmienniczka uprzedziła mnie , że Jadzia ma nową płytę ...z czyichś urodzin z przed 20 lat , kiedy małż i syn żyli . Ledwie przyjechałam , drugiego dnia Jadzia radośnie oświadczyła , że obejrzymy film , że większość z tych ludzi już nie żyje i takie tam . Powiedziałam otwarcie , że skoro nie znałam lub nie znam ludzi to jest dla mnie mało interesujące ....żeby jej przykro nie było powiedziałam , że nie lubię wspomnień , nawet własnych ....i pasi . Czy się obraziła ...nie mam pojęcia , ale to już jej problem :haha:

Noooo....ja też familijnych zdjątek nie oglądam, niemiecka polityka mnie nie interesuje, a seriale są passe :haha:  A stała opiekunka ( już nie wróci) grała z Divą w karty, tv oglądała, a ja taka paskudna się przydarzyłam :haha: I git  :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nalazilam sie jak glupia po sklepach.

Spozywczych.

Nigdzie nie ma tego cholernego Pocket Coffe.

Z Amazona nie chce zamawiac, bo droga przesylka.

Cos swita,ze kiedys slyszalam,jakoby Mon Cherie bylo dostepne zawsze od jesieni,ze wzgledu na wisnie.

No .ale kiedy sa zbiory kawy????

Jak mawiala moja babcia :obedzie sie cyganskie wesele,bez marcepana....

Trudno,zamowienia nie zrealizuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po awanturze z synową Pdp.No że jestem dorosła ,a nie robię tego co w domu i koło domu się robi. Zmienniczka myła okna,pół ulicy zamiatała ,piwnice zamiatała też.No i sama się domyśliła i nikt jej nie musiał mówić co ma robić.No i ja mam to samo robić.:kopara:No ,to tyle na temat zmian i zmienniczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Teresadd napisał:

Właśnie jestem po awanturze z synową Pdp.No że jestem dorosła ,a nie robię tego co w domu i koło domu się robi. Zmienniczka myła okna,pół ulicy zamiatała ,piwnice zamiatała też.No i sama się domyśliła i nikt jej nie musiał mówić co ma robić.No i ja mam to samo robić.:kopara:No ,to tyle na temat zmian i zmienniczek.

Nic nie zrobisz , dużo takich pracowitych mróweczek , pszczółek :haha:Jak tylko powróciłam na ten adres to od razu , na wszelki wypadek zaznaczyłam , że bardzo różnimy się ze zmienniczką , jeśli o pracowitość biega . Obie , matka i córka odpowiedziały mi , że mam się nie zmieniać , bo robię wszystko co do mnie należy na 1 ....ichnią , naszą 5 . Zmienniczka leci swoim rytmem , ja swoim i guzik mnie więcej obchodzi . Będzie miała ochotę to niech se nawet po oknach sąsiadujących kamienic skacze ....mnie nawet nie zmuszą , żebym jakiekolwiek umyła . Kwiatków na tarasy w prezencie nie kupię , polskie wędliny , jeśli będę miała ochotę kupię sobie w polskim sklepiku...Hela zapłaci . Kupiłam w Polsce sudocrem i zamówione 3 opakowania tabletek p/kaszlowych tymianek i podbiał ... przeliczyłam złotówki na ojro i zapłacono mi 17.50 ...ni ma darmochy ! :haha:Owszem , zmienniczka , kiedy byłyśmy razem próbowała namówić mnie , żebym ze 3 ojro więcej zawołała . Opitoliłam ją , powiedziałam , że ja darmochy nie przywożę , ale ich nie będę picować z cenami . Nie dam swojego i nie chcę nic od nich ...oprócz tego co mi się należy ... Popatrz Tereska jak to dziwnie wygląda : przywozi się pokaźną torbę polskich wiktuałów za friko ...w prezencie , za to co zamówione płacą rzetelnie i ....kilka ojro trzeba zarobić ( czyt. okantować ) ,nic nie rozumiem ...z palcem w doopę i to bez mydła a za plecami na odwyrtkę ....Mam jednak szczęście , że tutaj nie patrzą na to , jak i co robi zmienniczka , ale , gdybym była na innym adresie , kto wie , czy nie wymagaliby tak , jak u Ciebie ....Pies je trącał ...włazidoopy >:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Teresadd napisał:

Właśnie jestem po awanturze z synową Pdp.No że jestem dorosła ,a nie robię tego co w domu i koło domu się robi. Zmienniczka myła okna,pół ulicy zamiatała ,piwnice zamiatała też.No i sama się domyśliła i nikt jej nie musiał mówić co ma robić.No i ja mam to samo robić.:kopara:No ,to tyle na temat zmian i zmienniczek.

To ci @. Trzymaj się :cmok:

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jednym adresie, gdzie pojechałam na krótkie zastępstwo, a potem jednak kilka razy wracałam, też wciąż była mi za wzór stawiana "super Jolanta", która na chwilę nie usiadła. Robota w rękach jej się paliła. 

Na kolanach chwasty spomiędzy kostki przed domem wydziabywała. Okna wszystkie od piwnic po strych pomyła, cały ogród przekonała. itp.. itd.. 

Pielęgniarka, która raz w roku swój urlop przeznaczyła na dorobienie do pensji i przy okazji spieprzenie innym pracy.... 

Edytowane przez Basiaim
  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Basiaim napisał:

Na jednym adresie, gdzie pojechałam na krótkie zastępstwo, a potem jednak kilka razy wracałam, też wciąż była mi za wzór stawiana "super Jolanta", która na chwilę nie usiadła. Robota w rękach jej się paliła. 

Na kolanach chwasty spomiędzy kostki przed domem wydziabywała. Okna wszystkie od piwnic po strych pomyła, cały ogród przekonała. itp.. itd.. 

Pielęgniarka, która raz w roku swój urlop przeznaczyła na dorobienie do pensji i przy okazji spieprzenie innym pracy.... 

Ja już położyłam lachę , śmieję się z tego . No , bo ile można tłumaczyć , żeby nie wychodzić przed konia jak koń wóz ciągnie ? Najśmieszniejsze jest to ( wk..denerujące było ) , że za pierwszym pobytem powiedziała któregoś razu do mnie , że " spierd....łaś mi miejsce ! " ....a ja tylko PDP podczas wymiany pampersa myłam wodą a nie przecierałam wilgotnymi chusteczkami , bo ona wyznała , że myła tylko raz dziennie , rano . Takie to moje spierdo.....nie ...nic , tylko mi po pysku natrzaskać xd ....Miała pretensje , że Jadzia budzi się przeważnie o  9 - 9.30 , mówię jej dobranoc ok. 22 -ej . Kobita z jasną głową , ogląda film wieczorem , po kolacji nic nie trzeba robić , więc siedzę sobie w kuchni zajęta własnymi sprawami ....Ona miała ( zmienniczka ) to zmienić , bo tak nie może być ! I zmieniła ...budzi Jadzię o 8-ej ....godzina Jadzinego spania nie zmieniła się . Dołożyła sobie dwie godziny na posterunku . Zadzwoniła do mnie z płaczem , lamentem , że taki pomysł zapodała Hela i tak jest wymagane i już . Wredna maupa Hela xd Wróciłam , pierwszego dnia mojej szychty Jadzia gotowa do obróbki była przed 10 -tą ...drugiego dnia podobnie , więc wieczorem pogadałam z Helą i Jadzią , zapytałam , czy na siłę mam ją wybudzać . Powiedziały mi , że absolutnie nie , że jak będzie wach , wtedy mam ją szykować . Zgłupiałam do reszty i otwarcie powiedziałam , że zmienniczka tak mówiła , że ma tak być . Okazało się , że kobitka chciała dobrze , wczesna obróbka i ...20-21 najpóźniej w bety , ale taki pomysł nie przeszedł , bo jak wyżej napisałam Jadzia lubi wieczorem obejrzeć jakiś film , program a nie jest dzieckiem , które musi z kurami iść spać .... Nie słucham już co mi dyktuje moja zmienniczka ( na razie jeszcze nie wydzwania ...uffff..) , robię swoje tak , żeby to mi było dobrze , kiedy jestem na adresie a zmiana powróci , ma wolną rękę i może swoje metody stosować . Będzie miała ochotę to niech se o 6-tej PDP-ną budzi . Nie moje małpy , nie mój cyrk xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Basiaim  umówiłam się z koordynatorką na poniedziałek .Chyba poproszę o bardzo szczegółowy zakres obowiązków.O oknach miałam zapowiedziane ,że nie wolno nam myć.No i jak teraz wyszłam przy takiej idealli ,która z asfaltu chwasty wyciągała,zamiatała ochoczo przed domem i pół ulicy przy okazji.A mnie wytknięto dzisiaj ,że dwa kamyczki na podłodze leżą i ciekawe kiedy sprzątane było.

Tutaj jest jakaś wojenka synowej Pdp z koordynatorką.Już zapowiedziałam ,że mogę do domu wracać,bo ewidentnie czepia się mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minut temu, Teresadd napisał:

@Basiaim  umówiłam się z koordynatorką na poniedziałek .Chyba poproszę o bardzo szczegółowy zakres obowiązków.O oknach miałam zapowiedziane ,że nie wolno nam myć.No i jak teraz wyszłam przy takiej idealli ,która z asfaltu chwasty wyciągała,zamiatała ochoczo przed domem i pół ulicy przy okazji.A mnie wytknięto dzisiaj ,że dwa kamyczki na podłodze leżą i ciekawe kiedy sprzątane było.

Tutaj jest jakaś wojenka synowej Pdp z koordynatorką.Już zapowiedziałam ,że mogę do domu wracać,bo ewidentnie czepia się mnie.

Tereniu, my nie pracujemy za karę. Robimy tę robotę dla pieniędzy. I jeśli ci źle, to szukaj innej steli bez zjazdu. Do listopada jeszcze dużo czasu i po co masz się męczyć?  Zdrowie mamy tylko jedno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mirelka1965 w poniedziałek spotkam się z koordynatorką i powiem,że rezygnuję z tego miejsca.Bez żalu.Bo wojować nie mam ochoty.I oglądać wykrzywionej gęby z pretensjami.Myślę ,że sprawa do załatwienia.I po co się męczyć.Niech ideallia wraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Teresadd , właśnie chciałam napisać to, co @Mirelka1965

Z tego, co kojarzę, masz tam jeszcze sporo do odsiadki. 

Nawet, jak dostaniesz na papierze zakres obowiązków, zdajesz sobie sprawę, jak gęsta atmosfera będzie, jak zaczniesz je egzekwować? 

Fajnie doradzać z daleka... sama musisz wiedzieć, czy to dźwigniesz... 

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Teresadd napisał:

@Mirelka1965 w poniedziałek spotkam się z koordynatorką i powiem,że rezygnuję z tego miejsca.Bez żalu.Bo wojować nie mam ochoty.I oglądać wykrzywionej gęby z pretensjami.Myślę ,że sprawa do załatwienia.I po co się męczyć.Niech ideallia wraca.

Mądra decyzja :zwyciezca:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...