Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

W domu.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, foczka63 napisał:

Witaski z tropików:)20.15 - na termometrze,który zawsze jest w  cieniu , jedyne 32 graduski...Po co jechać w ciepłe kraje? No ,po co????Deszcz????A co to takiego?Bo ,kuźwa,nie pamiętam:(

Pogodowa masakra:(

Trzeba jechać do tropikow, bo tam klima w hotelu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, hawana napisał:

Trzeba jechać do tropikow, bo tam klima w hotelu .

A co....że Polaka nie stać na klimę w domu?! >:( Ja mam taką naturalną....otwieram okna na przestrzał i.....wieje chłodem.....ale dopiero nad ranem :szydera: A po hotelach szlajać się nie będę, bo ta klima mechaniczna może być zagrzybiona :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mirelka1965 Coraz częściej stać, a jeszcze częściej klimatyzacja staje się po prostu koniecznością.

Córka założyła klimę na początku lipca, w czasie największych upałów, bo pracuje w domu, upał w mieszkaniu był nie do wytrzymania, a przeciągu zrobić się nie da ;). Włączała oszczędnie i tylko wtedy, kiedy temperatura zaczynała przypominać tropiki.

Facet, który montował urządzenie powiedział, że w lecie wszystkie zajmujące się tym firmy, mają taki nawał pracy, że nie są w stanie się odrobić.

 

 

 

 

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz dawno kupilam klimatyzator Zibro.

https://wentylacja.com.pl/news/klimatyzator-przenosny-ph-233-zibro-z-funkcja-grzania-49382.html

Wspolnota mieszkaniowa nie zgodzila sie na zamontowanie normalnej klimy, a balkonu nie mam,

Swietny wynalazek, ja mam slonce caly dzien w domu i mozna sie udusic.

Z klima jest super chlodno, wlaczam kiedy potrzebuje schlodzenia chaty.

Nawet drastycznie nie skoczyly mi oplaty za prad,:dobrze:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sayonara 52 napisał:

Juz dawno kupilam klimatyzator Zibro.

https://wentylacja.com.pl/news/klimatyzator-przenosny-ph-233-zibro-z-funkcja-grzania-49382.html

Wspolnota mieszkaniowa nie zgodzila sie na zamontowanie normalnej klimy, a balkonu nie mam,

Swietny wynalazek, ja mam slonce caly dzien w domu i mozna sie udusic.

Z klima jest super chlodno, wlaczam kiedy potrzebuje schlodzenia chaty.

Nawet drastycznie nie skoczyly mi oplaty za prad,:dobrze:

A jak poradziłaś sobie z odprowadzaniem skroplin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, salazar napisał:

@Mirelka1965 Coraz częściej stać, a jeszcze częściej klimatyzacja staje się po prostu koniecznością.

Córka założyła klimę na początku lipca, w czasie największych upałów, bo pracuje w domu, upał w mieszkaniu był nie do wytrzymania, a przeciągu zrobić się nie da ;). Włączała oszczędnie i tylko wtedy, kiedy temperatura zaczynała przypominać tropiki.

Facet, który montował urządzenie powiedział, że w lecie wszystkie zajmujące się tym firmy, mają taki nawał pracy, że nie są w stanie się odrobić.

 

 

 

 

Posiadanie klimatyzatora to bardzo dobry pomysł. Nawet, jeśli wzrosną nam koszty energii elektrycznej. Jestem gorącym zwolennikiem nowinek wszelakich. Na etapie budowy, czy renowacji mieszkania/domu można wiele zrobić. A czasami wystarczy na południowe ( i nie tylko) okna nakleić folię 3M. Odbije gorąco latem, ale nie zatrzyma światła. Zimą odwrotnie....przepuści światło, ale nie wypuści ciepła. Czasami proste rozwiązania sa najlepszym wyjściem tam, gdzie nie ma innych możliwości.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mirelka1965 napisał:

A jak poradziłaś sobie z odprowadzaniem skroplin?

Kupilam taki rekaw

odprowadajacy gorace powietrze,

 

Skroplin prawie https://wentsystem.com/product-pol-1605-Uszczelnienie-okna-do-przenosnych-klimatyzatorow-Airlock-Sichler.htm

lw tym nie ma, na dole jest zbiornik,ktory czasem sie oproznia

tansza wersja

https://www.castorama.pl/uszczelnienie-okna-do-klimatyzatorow-przenosnych-id-1008507.html

Edytowane przez sayonara 52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam też okna i otwieram i hulaj wietrze ile wlezie, tylko ja mam w lato w mieszkaniu moim w Pl chłodno, no może nie zimno, ale fajnie,,jak są upały to idealnie jest,  Natomiast u siostry jak włączyła klime ,to marzłam jak cholera, uciekalam na ogród a tam po 5 min, uciekalam do domu, gonitwa na calego, w domu za zimno a na dworze skwar,,nie dogodzisz .,

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, sayonara 52 napisał:

Kupilam taki rekaw

odprowadajacy gorace powietrze,

 

Skroplin prawie https://wentsystem.com/product-pol-1605-Uszczelnienie-okna-do-przenosnych-klimatyzatorow-Airlock-Sichler.htm

lw tym nie ma, na dole jest zbiornik,ktory czasem sie oproznia

tansza wersja

https://www.castorama.pl/uszczelnienie-okna-do-klimatyzatorow-przenosnych-id-1008507.html

Niegłupie :dobrze:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, hawana napisał:

Uciekaj na plażę, weź Yogusia :haha:

Za gorąco na plażę to raz,w sezonie zakaz wprowadzania psów to dwa i sajgon trzeba na bieżaco ogarniać to trzy.Do soboty chyba skonczy kłaśc kafelki i będzie ok:)Ale cd czyli zamawianie mebelków dopiero po powrociez turnusu bo to musze na spokojnie.Projekt juz sobie dawno zrobiłam.I cała reszta musi byc porządnie przemyslana w szczegółach.Bez pospiechu:)

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, foczka63 napisał:

Za gorąco na plażę to raz,w sezonie zakaz wprowadzania psów to dwa i sajgon trzeba na bieżaco ogarniać to trzy.Do soboty chyba skonczy kłaśc kafelki i będzie ok:)Ale cd czyli zamawianie mebelków dopiero po powrociez turnusu bo to musze na spokojnie.Projekt juz sobie dawno zrobiłam.I cała reszta musi byc porządnie przemyslana w szczegółach.Bez pospiechu:)

Jak bardzo cenią się u Was za położenie glazury ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, foczka63 napisał:

Za gorąco na plażę to raz,w sezonie zakaz wprowadzania psów to dwa i sajgon trzeba na bieżaco ogarniać to trzy.Do soboty chyba skonczy kłaśc kafelki i będzie ok:)Ale cd czyli zamawianie mebelków dopiero po powrociez turnusu bo to musze na spokojnie.Projekt juz sobie dawno zrobiłam.I cała reszta musi byc porządnie przemyslana w szczegółach.Bez pospiechu:)

Będą nowe blaty??? :d:haha:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zabiorę głos, zawsze kładłam kafle na ściane w kuchni itd, a ostatnio jak robilam ostatni remont ogromny w moim mieszkaniu gdzie wszystko poszlo weg, doslownie wszystko to w kuchni nie mam żadnych kafli,mam płyty na scianie, ,umyje i są czysciutkie, żadnych fug, jestem zadowolona, mowię o płytach między blatem a szafką  górną, no ale każdy z nas ma inny gust, robimy to co nam sie podoba, cieszymy się tym co chcemy mieć, @foczka63  zazdroszczę Ci remontu,,kocham remonty,,kocham burzyć wszystko i stawiać na nowo,,:oklaski:piękny efekt jest ,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, foczka63 napisał:

@Blondi Płytki juz mocno mocy urzędowej nabrały, bo prawie dwa lata leżą:)Też dostałam jako zapłatę za przysługę ,od znajomych.

Remonty kochasz,powiadasz?:)A sprzątać też po nich?Hi hi hi

Kocham, kocham, jak z meblami, stary i patrze jaki jest nowy,,chora jestem chyba , mam cos z psucia i robienia na nowo,,budowania,,:oklaski:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...