Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry już ze złej strony mocy. Podróż była "cudowna". Sindbab zapakowany po burty. Liczyłam, że czwartek, że nie koniec miesiąca to będą luzy. Niestety od Rzeszowa po Ulm pełny stan. Do tego kontrola policyjna zaraz za granicą i w autobusie gorąco jak w piekle. Ostatnio zmarzłam w nocy to się ubrałam jak na Syberię. Dżinsy, pełne buty i myślałam, że się ugotuję. Następny raz "cebulka" i żadnych spodni rurek, bo tego ani podciągnąć ani podwinąć. Reszta atrakcji podróżnych jak zwykle. Do Gliwic zacięta dyskusja zwolenników "dobrej zmiany", od Gliwic całkiem blisko dyskusja pań, które uwielbiam jako gatunek opiekunki, taki typu "przyjechałam, wprowadziłam, wyleczyłam i najważniejsze ustawiłam rodzinę i podopieczną". Pół nocy z głowy. Pięć lat już pracuję i nic nie zmieniam u podopiecznych. Organizuję sobie okolice łóżka chorego i mały kącik w kuchni po mojemu. Reszta zostaje jak drzewiej bywało, nawet gotuję tak jak podopieczna lubiła ( o ile można się kogoś zapytać o to).

Zmienniczka ok. Młoda dziewczyna, ale taka spokojna, poukładana. Jedyne co mi mogło zaszkodzić to to, że nie zna słowa nie i z charakteru jest wszystkim zachwycona. Parę rzeczy będę musiała odkręcić, ale to drobnostki.

Zaskoczyło mnie co innego. Po przyjeździe usłyszałam, że mam SKONTROLOWAĆ porządek, ona ewentualnie dosprząta, bo w ostatnim miejscu "stała" zrobiła jej karczemną awanturę o stan mieszkania. Byłam w szoku. Częstoskarżymy się na różne zmienniczki, a tu usłyszałam jakby opinię drugiej strony. Żeby była jasność, mieszkanie było ok, parę drobiazgów zrobię po swojemu, ale nigdy się nie awanturowałam, nawet jak było bardzo źle. Smutno mi się zrobiło, że dziewczyna czekała ze strachem na kontrolę. Chyba będziemy się zmieniać, więc mam nadzieję, że następnym razem, będzie czekała już bez strachu.

Miłego dnia.

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Baśka powtarzająca się napisał:

@lucyna.beata....rozbawiłaś mnie od rana pisząc o tych " zakłócających porządek zmienniczkach " :szydera:....Skarbie ....a czy w drugą stronę to nie idzie ...przecież my także zakłócamy " czyjś wypracowany porządek ".....Lucy ...Idealia jest tylko jedna ...kudy nam maluczkim do niej ....:szydera:

basiu...nie chodzi o to po ktorej stronie stoimy...czy jako zmiana czy jako ta co ma byc zmieniana...sam fakt....druga osoba to zawsze w podswiadomosci zagrozenie...a poza tym...smutna ale prawde szogun mmi powiedzial....my polskie opiekunki albo opiekunowie....mamy we krwi....takie cos...jak aspiracje ...i okazujemy je czasami w bardzo brzydki sposob...

to zupelnie jak niemiec ktory kupuje mercedesa tylko po to zeby miec auto lepsze niz sasiad..

ale moge z tym zyc...mi nie zalezy na podkopywaniu opiekunki ktora sobie ustawia zlecenie pod siebie...jak zachowuja sie z kolei moje zmienniczki...na to nie mam wpywu...pisalam chyba juz na forum ze natura nie znosi prozni.... musi byc rownowaga....jak mnie ktos wydyma...ktos inny wydyma tamta druga strone....brutalne ale prawdziwe...bilans musi byc zerowy

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry z Sindbada.Już za Poznaniem mkniemy w kierunku Warszawy.Urlop czas zacząć.Bez przesiadki udało się jechać dalej.Jedziemy razem z Elax2. od samego Frankfurtu.

Pracujcie i zarabiajcie.Wydawać ja zaczynam.Miłego dnia życzę wam kochani.:hura:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Opiekunkowo cieplutko i miłej soboty życzę :całus:.

Noc miałam spokojną, Pdp mnie nie budziła, za to o 5:50 szef już szalał z traktorem.

Caritas jak nigdy o 6:02, ale to młody chlopak, dopiero się uczy, więc zaczyna wczesniej aby zdążyc ze wszystkim. A tak radośnie się wita że w całym domu go słychać.

Tak że zamiast obudzić się  przed 8, to bladym świtem oczęta już otworzyłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, violka napisał:

Nie pospałam . Kulałam się na łóżku do trzeciej nad ranem i nie mogłam oka zmrużyć O.o Na pauzie nie odeśpię , ponieważ od południa jestem wolna jak ptak :oklaski: i byłoby grzechem nie uciec do ludzi . 

Kocham soboty :oklaski::szydera:

Na pauzę weź kocyk i śmignij do parku drzemkę uskutecznić :haha:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...