Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Daje czadu, daje . Wybrałam się na przechadzkę, musiałam jednak wrócić do domu . To nie czas na spacery, zaczekam na jesień . Jedno co mnie pociesza, to to, że nie mieszkam w Hiszpanii . Nie wiem czy to jednorazowe wybryki z tą letnią temperaturą, czy już tak będzie co roku . Może by dopóki remont nie jest skończony zainstalować klimę ? Czy otrzymam jakieś wskazówki ? Nie jest to wydatek aż tak wielki, a pożytek pewnie jakiś by był . Chciałabym ścienny .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Teresadd napisał:

Do środy 36 ,potem burze i ochłodzenie do 25-27 stopni.Okolice Frankfurtu.Czekam z utęsknieniem,bo nie można normalnie funkcjonować

jeszcze góra 5 dni gorączki a potem normalne piękne chłodne dni,,bo 22 czy 23 stopnie to już wielka ulga,,

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz  pracowałam w De i grzało czerwiec ,lipiec i sierpien,,powiedziałam wtedy dosc pracy w takie ukropy,,te pozamykane okna i ta ciemnica w domu i zero chłodu,,a na zewnątrz ponad 40 stopni było,,masakra wielka,,ale przeżyłam ten czas,, następny rok latowy ok! apartament prawie w piwnicy ,,bo to dom budowany na górze,,spad było mieszkanie ,,,ale ostatni rok to znowu ukrop ,,co mnie też dziwiło,że naszym PDP taka temp. odpowiada,,im nie jest gorąco,,może dlatego ,że siedzą i nic nie robią,a my zapindalamy ze szmatą czy w kuchni przy gorących palnikach,,jeszcze zero wentylacji,,wiem jak ciężko jest pracować w takich ukropach,,a jeszcze gdy musisz pomóc w łazience to już w ogóle leje się po nas jakbyśmy to my brały dusche a nie PDP,,,

Jedna dama wymyśliła spacer po miescie ,,35 stopni,,wystrojona w bluzkę z kilku warstw ,,spodnie za kolano,,nowe buciki trochę kryte,,żadne tłumaczenia nie dochodziły ,że za gorąco,,ze mnie się leje,,szukam cienia a dama się gotuje w tych ciuchach i mówi,że jest lato:hura:,buty poleciały z nóg,,bo nowe i w tym ukropie się zatarły nóżki z plastikiem,,,brak słów,,

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieńdoberek :cmok: Melduję , że żyję ale cierpię ostatnio na jakieś zaburzenie obsesyjno kompulsyjne :haha:co godzinę sprawdzam pogodę na wtorek a tam jak być ciągle widnieje 36 C >:( Na samą myśl , że będę w drodze do Niemiec , moje serce krwawi a jak myślę o temperaturze , to mam ochotę przełożyć wyjazd ale cholerka nie mogę :smutek:

Jak ja nie cierpię  takiej gorączki :mur:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mirelka1965 też piekłam torty,,robilam to z wielką przyjemnoscią,,czemu? bo PDP byli bardzo fajni,,a ,że to był pierwszy dom ,gdzie mogłam coś upiec to już w ogóle nie popusciłam ,,jeszcze trochę bym zapomniała jak się piecze,,wszędzie oszczędnosc,,a tak codziennie do kawy był pyszny tort,,w piekarni niedaleko nie uwidziłam nigdy nic dobrego,,nie musiałam piec i nigdy się nie wyrywałam ,,ale w tym jednym miesjcu trochę tortów upiekłam,,zadowoleniem było,że dziadek mógł jesc bo było wilgotne ,,,

a Zamki i pałace w większosci można zaliczyć do dziwnych miejsc ,,ja w zamku nie miałam zle ,,ale wrócić tam bym nie wróciła,,niech się sami gotują w tej swojej chytrosci i zazdrosci.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Blondi napisał:

 

Jedna dama wymyśliła spacer po miescie ,,35 stopni,,wystrojona w bluzkę z kilku warstw ,,spodnie za kolano,,nowe buciki trochę kryte,,żadne tłumaczenia nie dochodziły ,że za gorąco,,ze mnie się leje,,szukam cienia a dama się gotuje w tych ciuchach i mówi,że jest lato:hura:,buty poleciały z nóg,,bo nowe i w tym ukropie się zatarły nóżki z plastikiem,,,brak słów,,

Za żadne dodatkowe pieniądze nie wyszłabym w taki ukrop na spacer . Uparciuchom mówię , że jest absolutny zakaz spacerów a jak mi nie wierzą , to mówię , ze zadzwonimy do rodziny lub lekarza i jeżeli się zgodzą to pójdziemy :haha:Kończy się na tym , że nawet nie trzeba dzwonić i spacer jest odwołany :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, violka napisał:

Za żadne dodatkowe pieniądze nie wyszłabym w taki ukrop na spacer . Uparciuchom mówię , że jest absolutny zakaz spacerów a jak mi nie wierzą , to mówię , ze zadzwonimy do rodziny lub lekarza i jeżeli się zgodzą to pójdziemy :haha:Kończy się na tym , że nawet nie trzeba dzwonić i spacer jest odwołany :haha:

Mało tego ,,Dama o zdrowych zmysłach ,,powiedziałam nigdy więcej,,bum:grzmotnąć: mnie też takie gorączki dobijają,,:tak2:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, violka napisał:

Dzieńdoberek :cmok: Melduję , że żyję ale cierpię ostatnio na jakieś zaburzenie obsesyjno kompulsyjne :haha:co godzinę sprawdzam pogodę na wtorek a tam jak być ciągle widnieje 36 C >:( Na samą myśl , że będę w drodze do Niemiec , moje serce krwawi a jak myślę o temperaturze , to mam ochotę przełożyć wyjazd ale cholerka nie mogę :smutek:

Jak ja nie cierpię  takiej gorączki :mur:

Klimę będziesz miała a jak zawitasz po tej stronie mocy to akurat będzie chłodniej. :oklaski:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Radek50 napisał:

i się dziś ochłodziło o poranku, termometr wskazuje 15 stopni, ma w dzień być 23. Bynajmniej na północy.

:cześć2:Witam zacne grono w niedzielny poranek i życzę wszystkim miłego dnia i dobrej wyżerki w czasie obiadu ze swoimi podopiecznymi:)

Toż widzę jaka zmiana jest w temp, na północy,,ale woda jest cieplutka ,była cieplutka, ponad 30 stopni na zewnątrz  i tylko siedziec w wodzie która miala 23-25 stopni ,,to jest ok! a potem wyskoczyc i ręcznika nie potrzeba,,za chwilę znowu do wody,,a w między czasie slonce jak głupie atakuje skórę,,i tak mnie trochę zaatakowało,,ale w taką pogodę tylko taka ochłoda  albo zimny pryśnic,,albo dobry wentylator,,

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...