Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, maras1 napisał:

dlaczego lament?jeśli pracujesz legalnie,odprowadzasz podatki w niemczech to chyba polski us nic do tego nie ma?

Ma bo nawet jeśli w PL nie osiągasz żadnych dochodów powinno się złożyć PIT tzw.zerowy.A i tak musisz się liczyć z wezwaniem do udowodnienia z czego się utrzymujesz.Już tam polski US o nas tak szybko nie zapomina.nie ,nie.

Ja zawsze mówię,że żeby się w niemeicką gewerbe bawić trzeba znać ichnie przepisy na mur beton,żeby się nie przejechać

Edytowane przez foczka63
  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, maras1 napisał:

od podatku można odliczyć pomoc matce emerytce

Na takie kombinowania to ja nie liczę , boo.....sierota już jestem ...

Zatrudniłam się w ten sposób , bo pasuje mi kasa . Wiem , ile mogę dorobić w ciągu całego roku , bo o to najpierwsze zapytałam w miejscu gdzie powinnam zapytać . Tam właśnie wspomniano mi o PIT 0 ,  ponieważ będę musiała robić korektę w skarbówce  , bo mnie rozlicza " płatnik " ...A jak będzie naprawdę to sama się przekonam ....wypytam ...dopytam i już .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minut temu, Teresadd napisał:

Och.Tylko współczuć ci.Ratuj się tabsami przeciwbólowymi i wracaj do Polski.Sama najlepiej będziesz wiedziała na ile sobie możesz pozwolić.:cmok:Zdrówka życzę.

mam na wszelki wypadek tabletki ,przepisał mi lekarz niemiecki jak byłam z kogutkiem to zawiózł mnie do lekarza . Ale narazie nie łykam bo wątroba  i żołądek kaput:( chociaz mam tez osłonowe na żołądek . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, hawana napisał:

I jeszcze jedno, jezeli ktos przekroczyl limit 8800e, musi odprowadzac Niemcom podatek, bo sie upomna.

Na emeryturze jednak mozna dorobic, z renta jest inaczej, bo rente ma ktos niezdolny do pracy.

Na emeryturze można dorabiać skolko godno ...chyba ...Na RR( renta rodzinna ) nie można przekroczyć w roku coś ponad 30 tys.zł ....Nie pamiętam dokładnie . Jeśli przekroczy się to nie , że zatrzymują RR , tylko jakieś tam obniżają do spłaty tej nadrobionej nadwyżki .... Oj ,....już mi sie pitoli ....w chaos wpadam ....idę zajarać lepiej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, foczka63 napisał:

Ma bo nawet jeśli w PL nie osiągasz żadnych dochodów powinno się złożyć PIT tzw.zerowy.A i tak musisz się liczyć z wezwaniem do udowodnienia z czego się utrzymujesz.Już tam polski US o nas tak szybko nie zapomina.nie ,nie.

Dokladnie tak jak piszesz, ale maras moze rozlicza sie z zona, wiec jest w US odhaczony, a ZUS go nie drapnie, bo ubezpieczony jest tez z zona.

Sorry @maras1 nie obgaduje, posluzyles jako przyklad, ale znam wiele dziewczyn, ktore pracuja na czarno i "podpinaja sie" pod meza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, violka napisał:

Zastanawiam się jak rozwiązujesz sprawę meldunku . Co 6 tygodni meldujesz się pod jakimś adresem i wymeldowujesz , czy jesteś ciągle zameldowany ? 

Wlasnie poruszylas sprawe dla mnie interesujaca:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, hawana napisał:

Dokladnie tak jak piszesz, ale maras moze rozlicza sie z zona, wiec jest w US odhaczony, a ZUS go nie drapnie, bo ubezpieczony jest tez z zona.

Sorry @maras1 nie obgaduje, posluzyles jako przyklad, ale znam wiele dziewczyn, ktore pracuja na czarno i "podpinaja sie" pod meza.

szkoda ,że żadna nie chce się podpiąć pode mnie i kwitnę tu samotnie:d

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, foczka63 napisał:

Ma bo nawet jeśli w PL nie osiągasz żadnych dochodów powinno się złożyć PIT tzw.zerowy.A i tak musisz się liczyć z wezwaniem do udowodnienia z czego się utrzymujesz.Już tam polski US o nas tak szybko nie zapomina.nie ,nie.

Ja zawsze mówię,że żeby się w niemeicką gewerbe bawić trzeba znać ichnie przepisy na mur beton,żeby się nie przejechać

 

Pewnie o ten dokument ci chodzi :) 

Zaświadczenie UE/EOG jest wystawiane we właściwym dla danego podatnika urzędzie skarbowym w Polsce. Jest to dokument poświadczający dochody ogólnoświatowe osiągnięte w danym roku podatkowym. Jest on niezbędny do złożenia deklaracji podatkowej w niemieckim urzędzie skarbowym.

Podstawą do wystawienia zaświadczenia UE/EOG jest złożenie poprawnego zeznania podatkowego PIT 36 z załącznikiem ZG wykazując wszystkie dochody osiągnięte przez podatnika w danym roku zarówno w Polsce, jak i na terenie Niemiec.

 

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Na emeryturze można dorabiać skolko godno ...chyba ...Na RR( renta rodzinna ) nie można przekroczyć w roku coś ponad 30 tys.zł ....Nie pamiętam dokładnie . Jeśli przekroczy się to nie , że zatrzymują RR , tylko jakieś tam obniżają do spłaty tej nadrobionej nadwyżki .... Oj ,....już mi sie pitoli ....w chaos wpadam ....idę zajarać lepiej ...

http://www.regiopraca.pl/portal/porady/zus/ile-i-na-jakich-zasadach-mozna-dorobic-do-renty-z-zus

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, hawana napisał:

Nawiazujesz swoja wypowiedzia do tematu poruszonego przeze mnie i przez marasa1.

Nie drazylam wiecej tematu, bo sama czulam, ze to wkraczanie na jego prywatny podworek na forum moze zostac odczytane jako nietakt i BN ma racje.

Tez wiem o takich przypadkach.

Chyba Cię trochę poniosło Hawanko. Jaki nietakt? Forum słuzy nie tylko do pisania pierdoletów od rana do wieczora , ale również słuzy do pomocy i informowania się nawzajem o róznych kruczkach prawnych i legalnosci zatrudnienia. Nie przypominam sobie, abyś pytała ile Maras zarabia i na co wydaje pieniądze. On sam o tym pisał, choć nie wiem po co. Skoro juz temat poruszyłaś i zadawałaś pytania związane z ubezpieczeniem, to nie jest to raczej wchodzenie na prywatne podwórko droga Hawanko. Są to normalne pytanie osób z branży, ktore są zainteresowane tymi sprawami, a nie życiem Marasa! Pytać każdy może i powinien, nie każdy jednak musi odpowiadać ze szczegółami. Wystarczy merytoryczna odpowiedz, albo po prostu żadna, skoro ktoś nie ma ochoty odpowiadać.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maras1 napisał:

fakt ,nie mam meldunku w polsce,ale możesz mieć również meldunek w polsce i w niemczech

Jak masz meldunek tu i tu, to w obu krajach musisz rozliczac sie z urzedami, nawet za glupie smieci placic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, maras1 napisał:

mam prywatne ubezpieczenie niemieckie zdrowotne i wypadkowe

Chodzi mi tylko o to , że będąc na urlopie nadal masz obowiązek opłacania kasy chorych , bo jeżeli jesteś zameldowany ciągle w De i nie opłacałbyś jej regularnie  , to oni kiedyś się o tą kasę upomną a to może być niemały majątek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maras1 napisał:

mam prywatne ubezpieczenie niemieckie zdrowotne i wypadkowe

Ale tu chodzi o oplaty, kiedy nie pracujesz a jestes w Polsce. Nie ma Cie w Niemczech ponad miesiac  a skladke trzeba oplacac kazdego miesiaca, co znacznie podwyzsza koszty pracy na Gewerbie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...