Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zawalca kiedyś dostanę z Kasieńką.

Poszła niby grzecznie spać i przed chwilą słyszę przez okno że  z kimś rozmawia. Zamiatała ulicę. :haha:

Co gorsza, zaczęła gotować ziemniaki w łupinach. Cały kilogram ! Na obiad zjadamy obie 2-3 ziemniaczki a to będzie na cały tydzień. Teraz muszę warować i później sprawdzić czy na inny ciekawy pomysł nie wpadła. :szydera:

Myślę że jak dalej tak będzie to wrócę tu we wrześniu i to będzie ostatni raz pewnie. Coraz dziwniejsze ma pomysły, coraz częściej zapomina słowa. Cóż z tego że pracy mało, Kasieńka fajna i rodzinka się nie wtrąca jak widzę że zmiany postępują zbyt szybko....

 

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Maria Jolanta napisał:

Zawalca kiedyś dostanę z Kasieńką.

Poszła niby grzecznie spać i przed chwilą słyszę przez okno że  z kimś rozmawia. Zamiatała ulicę. :haha:

Co gorsza, zaczęła gotować ziemniaki w łupinach. Cały kilogram ! Na obiad zjadamy obie 2-3 ziemniaczki a to będzie na cały tydzień. Teraz muszę warować i później sprawdzić czy na inny ciekawy pomysł nie wpadła. :szydera:

Myślę że jak dalej tak będzie to wrócę tu we wrześniu i to będzie ostatni raz pewnie. Coraz dziwniejsze ma pomysły, coraz częściej zapomina słowa. Cóż z tego że pracy mało, Kasieńka fajna i rodzinka się nie wtrąca jak widzę że zmiany postępują zbyt szybko....

 

mariolanto..pisalam ze szacun dla pracujacych z demencja..nie nadaje sie do takich przypadkow.....nocne czuwanie i taka twoja kasienka....po miesiacu zlecenia mam dziure w glowie...nie umiem chyba sie zdystansowac i przezywam bardzo chorobe pdp

podziwiam 

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minut temu, geronimo napisał:

Dzień dobry państwu.

Miłego dnia, kawa poranna właśnie pita.

Za chwilę udaje się na zwiad terenowy, apraciki spakowane i na podmokłe

tereny.

Zimno jak cholera a do tego mglisty poranek.

Miłego dnia

milego polowania na ciekawy swiat

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Afryka napisał:

Ja to się tym niemieckim praktykom medycznym to nadziwić nie mogę .

Otóż zmuszona byłam udać się dzisiaj do praxis ,ponieważ ,gdyż ta moja infekcja zaczęła przybierać na sile,po chwilowej poprawie ,na dodatek zaczął ćmić mnie pięknie zaplombowany ząb,tzw siódemka górna .Znając swój organizm już kupę lat....a może dłużej .:haha:wiedziałam,że antybiotyku potrzebuję na gwałt ,o czym poinformowałam w przelocie miłego pana doktora ,któryż to był już spóźniony na wizytę domową.

Doktorek po krótkiej rozmowie ze mną , jeszcze krótszej z pielegniarką ,zostawił mnie w rękach tejże ?A ta zabrała mnie na zabiegówkę i upuściła mi krwi z paluszka , oczywiście b e z.  r ę k a w i c z e k za krew lała się wyjątkowo obficie ,a ona tamowała mi to maleńkim skrawkiem jakiegoś gazika ....o tempora,o mores .:haha:.

Pobrana krew posłużyła do określenia czy ja faktycznie potrzebuję tego antybiotyku ,taki test na ...bakterie !? O.o

Potem było dzwonienia do koleżanki co ma zrobić z tym moim ekuzem ,ale w końcu wreszcie nareszcie ,jakieś myki w komputerze porobiła , wydruk dała mnie do podpisu . Poszła sprawdzić wynik testu i w trzystopniowej skali był na trójce ,czyli jakieś gówno posiadam i kwalifikuję się do natychmiastowego wypisania recepty .krem tylko telefon do doktorka co mi wypisać i w jakich dawkach ...a jeszcze było pytanie o alergie na specyfiki i w końcu pobiegłam do apteki ,uiściłam 5 ojro i mam .:szydera:

Postęp technologiczny pierwsza klasa ,a zasady higieny i bezpieczeństwa w du...ie.:tak2:

 

ta...cos w tym jest...sraja sie z tabletka na tzw powietrze jak im nie pasuje, wariuja na bol glowy i katar antybiotykowa terapia ale zasady higieny...no to juz niestety jakos umyka im czesto..

ale wiesz pamietam jakies...dziesci lat temu meczyly mnie moje migdalki...bole gardla itd..i kiedy ropna mnie rozlozyla...umieralam w domu, pogotowie akcja lisc debu, telepalo mnie itd..kiedy poczulam sie lepiej trafilam do starego zboczonego laryngologa...on zrobil wymaz, on poslal do badan...i dostalam terapie debecylina..do dzisiaj spokoj...nie wiem czy u nas jeszcze praktykuja to czy na slepo wala ludziom recepty ..no chyba ze pacjent swiadomy ze mozna inaczej...

uwazaj sie kuruj bo wiesz..nadziej na kawe wspolna mam:szydera:

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mirelka1965 napisał:

A ja kotów nie miałam, nie mam i nie będę miała...i wiem dlaczego...:oklaski: Nie znalazły by szyneczki i paróweczek...umarły by z głodu...:haha: Taka miłościwa jestem....nie chcę zwierzątkom krzywdy robić....:szydera:

u mnie z glodu nie umieraja ale czasami mam nerwa...

kiedy cezary byl w domu i w misce mial psie groszki to wygarnialy mu zarelko...a jak gotowalmu mu jakies makarony z wkladka to wiesz ze figa praktcznie nosem w misce siedziala i wybierala mu co lepsze kaski...piesa nie ma:smutek:, wiec z okazja na smakolyka trafic to  troche gorzej ale przy sniadaniu zawsze widze dwie pary swidrujacych oczu...cichutko wpatruja sie w ciebie ..hipnotyzuja...DAJ, DAJ, DAJ...no chyba ze to jogurt albo...awokado...wtedy maja mnie gdzies

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje wyjete i czesciowo spakowane torby usmiechaja sie do mnie...27 27 27 27 ...wyglada na to ze tir nie bedzie mi potrzebny..sie pomieszcze....

pogoda idealna na rower..pora bladym switem cisza, swieze powietrze..no ale...jak sie nie ma co sie ma..to zwlekam doopsko ide babke przygotowac do mycia...

zeby mi sie chcialo jak mi sie nie chce....

 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, geronimo napisał:

Dzień dobry państwu.

Miłego dnia, kawa poranna właśnie pita.

Za chwilę udaje się na zwiad terenowy, apraciki spakowane i na podmokłe

tereny.

Zimno jak cholera a do tego mglisty poranek.

Miłego dnia

,,,,,,,,,,, jak pita to już jest dobrze. :haha:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...