Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, Krista napisał:

..."że mam dość...bo nawet tutaj nie ma spokoju... " @Mirelka1965

..."I tego zaczynam mieć po moją śliczną kokardę..." @Afryka

:d Ja jestem reformowalna, ugodowa, wyrozumiała i uszanuję:d

ale...obym nie okazała się tą, która ^nie zmienia zdania:haha:

 

Ponoć tylko krowa poglądów nie zmienia, ale tylko ponoć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Opiekunkowo w ten piękny, słoneczny dzień :)!

Czekam na szefa, na powitanie dostanie rosół z kostki z Leberspätzlami z Penny, co z pewnością po dwutygodniowym pobycie w szpitalu bardzo go ucieszy, bo nie ma to jak smaki dzieciństwa :D.

Życzę udanej i uśmiechniętej reszty dnia :).

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, beatrix+ napisał:

Oby! Oby,  chłopaku, skończyło się to wszystko już w czerwcu!

Witojcies!

Kwarantanny dobrowolnej ciąg dalszy. Kolejne obostrzenia,  żeby chociaż przyniosły skutek. 

Kasa się kończy...chyba od maja pojadę na Zaodrze. A wręcz będę musiała. 

Boszsz,  co za czasy..

Trzymajcie się i myjcie rączki!

Przed,.I po!

:)

Jeśli planujesz,to raczej wcześniej wyjedź.W maju w Pl będzie już tylu zakażonych, że Niemcy zamkną granicę.Bo u nich wirus już będzie w odwrocie.

Może ten scenariusz się nie ziści,ale duże prawdopodobieństwo że tak właśnie będzie.Bo u nas inwazja wirusa jest opóźniona o kilka tygodni w stosunku do De.

Dzień dobry wszystkim

 

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano , przed wyjściem Heli do pracy ( >:( ) uświadamiałyśmy Jadzię , że nie ma co fochów robić , bo zabronione są wizyty fryzjerki i mistrzyni pazurów nożnych . Jeżuuu...ale się pultała , że przecież nikt nie będzie widział , że one odwiedzą ich dom . Hela już z wk..nerwów czerwieniała na licu , Jadzia pokrzykiwała na nią . W końcu jej powiedziałam , że w razie " w " Hela i te , które z usługami odwiedzą zapłacą ogromną karę  ogromną ...tylko pieniądz mógł pomóc w tłumaczeniu . Nadal upierała się , że ona musi , bo włos na głowie zmierzwiony i przydługi , że pazury lada moment same spacerować będą ...noż kuźwa ...pazury miała obrabiane regularnie co 4 tygodnie . Mistrzyni tylko taką kosmetykę wykonywała , bo ciąć tam nie było czego . Jadzia pokrzykiwała , my już też trochę , boo ...przeca nikt się nie dowie , że one tu były a im , mistrzyniom też się parę ojro przyda . Dyskusję zakończyła , kiedy powiedziałam , że nie daj bobrze lekkiego przeziębienia u mnie i wzywam odpowiednie służby , że mogłam zostać zarażona coronawirusem i od kogo mogłam go załapać . Pomogło . Hela mogła wyjść z domu . Pacjenci Heline już rezygnują z usług ...nowych operacji , po których miałaby ona i jej pracownicy robotę na razie niet ...i niech tak będzie . Na zakupy jutro , czy pojutrze Hela pojedzie sama , ja tylko wymodzę listę potrzebosi i pasuje , nie będę szlajać się po Aldiku i Rewe ...od dezynfekowania rąk mam tak suchą skórę , że krem na kilogramy prawie wmasowuję a skóra sucha i niemiła jak tarka ...Nakazałam jej kupić też dla mnie krem do rąk , bo mój ino patrzeć jak m wyjdzie . Na razie podrzuciła mi krem ( cały/nowy ) od siebie a podczas zakupów ma mi jeszcze na zapas kupić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłam do Sanepidu jak to ma wyglądać ta koncówka kwarantanny.Jezeli ja czuję się dobrze / wg mojej oceny/ to jest koniec. Siostra dzwoniła to jej powiedzieli że przyjadą pobrać wymaz. Nie wiem czemu tak chociaż ten sam sanepid i ona też zdrowa. Wyczytałam ze osobom , które pracują na umowę o prace / ja taką mam tylko na warunkach niemieckich/, za okres kwarantanny należy się płatne chorobowe, / wzór na stronie ZUS/ tez się o to zapytałam, to Pani z sanepidu powiedziała ze wystarczy nadmienić w firmie ze podpisywałam oświadczenie lokalizacyjne na granicy i to wystarczy. Dzwoniłam do firmy - nic na ten temat nie wiedzą.

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Michasia 1959 napisał:

Dzwoniłam do Sanepidu jak to ma wyglądać ta koncówka kwarantanny.Jezeli ja czuję się dobrze / wg mojej oceny/ to jest koniec. Siostra dzwoniła to jej powiedzieli że przyjadą pobrać wymaz. Nie wiem czemu tak chociaż ten sam sanepid i ona też zdrowa. Wyczytałam ze osobom , które pracują na umowę o prace / ja taką mam tylko na warunkach niemieckich/, za okres kwarantanny należy się płatne chorobowe, / wzór na stronie ZUS/ tez się o to zapytałam, to Pani z sanepidu powiedziała ze wystarczy nadmienić w firmie ze podpisywałam oświadczenie lokalizacyjne na granicy i to wystarczy. Dzwoniłam do firmy - nic na ten temat nie wiedzą.

Jak zwykle...Burdello...bum....bum....:szydera:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Michasia 1959 napisał:

Dzwoniłam do Sanepidu jak to ma wyglądać ta koncówka kwarantanny.Jezeli ja czuję się dobrze / wg mojej oceny/ to jest koniec. Siostra dzwoniła to jej powiedzieli że przyjadą pobrać wymaz. Nie wiem czemu tak chociaż ten sam sanepid i ona też zdrowa. Wyczytałam ze osobom , które pracują na umowę o prace / ja taką mam tylko na warunkach niemieckich/, za okres kwarantanny należy się płatne chorobowe, / wzór na stronie ZUS/ tez się o to zapytałam, to Pani z sanepidu powiedziała ze wystarczy nadmienić w firmie ze podpisywałam oświadczenie lokalizacyjne na granicy i to wystarczy. Dzwoniłam do firmy - nic na ten temat nie wiedzą.

A czy pani z Sanepid "zdjęła" cię z systemu? Jeśli nie, to sorki...musisz odpękać do końca. W razie wizyty policji dostaniesz mandat. I po co ci to? Jeśli dostaniesz oficjalne pismo, to wtedy kwarantanna się skończy. "Na gębę" nic nie bierz za pewnik.

A z tym chorobowym, to ciekawe.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dodzisława, nie omieszkam, dzięki :).

Szef wykazał się piramidalną głupotą, wyszedł na własne żądanie :/. Powinien co najmniej do piątku zostać. No nic, zobaczymy, co będzie dalej, zła jestem.

Czekamy teraz na rodzinnego, pewnie też się zachwyci, bo w wypisie jak byk jest napisane, że wypis nastąpił wbrew lekarzowi prowadzącemu.

Przy okazji poproszę o receptę, bo L - Thyroxu starczy mi na koło 10 dni.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Michasia 1959 napisał:

@Mirelka1965 W niedzielę zadzwonię o zdjęcie z systemu , będzie 2 tyg. teraz to już z górki, a ta, miedzy nami to się bardzo rozleniwiłam:tak2:

Nie wiem czy to będzie konieczne, bo mam świeżutkie info od córki. Z dniem dzisiejszym w systemie eWUŚ jest informacja, że dany pacjent objęty jest kwarantanną od dn do dn. Więc chyba automatycznie wypadnie z systemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mirelka1965 napisał:

Że tak spytam bo już nie wiem...A jak to się ma do śmieciowej umowy?? Umowa zlecenie i chorobowe to raczej nie funkcjonuje...W Polsce z reguły bywam  na tzw bezpłatnym urlopie

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, lucinda napisał:

Że tak spytam bo już nie wiem...A jak to się ma do śmieciowej umowy?? Umowa zlecenie i chorobowe to raczej nie funkcjonuje...W Polsce z reguły bywam  na tzw bezpłatnym urlopie

Oczywiście ,że funkcojnuje o ile masz odprowadzaną składkę chorobową.Jeśli nie zgłosiłaś ,że chcesz ją mieć potrącaną/składka jest dobrowolna/ to nie masz i L4 nie dostaniesz.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, foczka63 napisał:

Oczywiście ,że funkcojnuje o ile masz odprowadzaną składkę chorobową.Jeśli nie zgłosiłaś ,że chcesz ją mieć potrącaną/składka jest dobrowolna/ to nie masz i L4 nie dostaniesz.

Nie wypowiem się bo jak już zaznaczyłem nie mam pewnosci

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, lucinda napisał:

Nie wypowiem się bo jak już zaznaczyłem nie mam pewnosci

Ja mam,bo taką składkę miaŁam cały czas dobrowolnie zgłoszoną i odprowadzaną i korzystałam z L4.Korzysta tezwiele opiekunek zatrudnionych na umowę zlecenie,także tych tu ,na forum.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, foczka63 napisał:

Ja mam,bo taką składkę miaŁam cały czas dobrowolnie zgłoszoną i odprowadzaną i korzystałam z L4.Korzysta tezwiele opiekunek zatrudnionych na umowę zlecenie,także tych tu ,na forum.

Ok...nie mam w tej kwestii erfahrung stąd było moje pytanie, teraz póki co jakby ...temat jest poza mną...ale najważniejsze nie musieć korzystać z tych uprawnień 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lucinda napisał:

najważniejsze nie musieć korzystać z tych uprawnień 

i mieć możliwośc skorzystać w razie W:)

Poza tym o potracanie tej składki trzeba się samemu upomnieć,agencje rzadko o takiej możliwości informują...

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...