Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Kolejny dzień opieki nad psem i domem. No i w południe  krótka wizyta w szpitalu, żeby Anitę nakarmić.

Nie chce jeść,boi się wstać,o chodzeniu nie ma mowy.

Z mobilnej Pdp zrobiła się do całkowitej opieki.

Wszystkie potrzebne urządzenia mają być w domu przed jej powrotem ze szpitala i Pflegedienst rano i wieczorem. 

Zostaję tydzień dłużej, żeby być jak ze szpitala wróci ,ogarnąć plan dnia  i w praniu zobaczyć jak to wszystko będzie. Bo będzie o 360  stopni inaczej.

No i Anita z demencją musi to zaakceptować. Bo  głowa nie funkcjonuje dobrze.

Parę dni ,potem zmienniczka przyjedzie, a po powrocie zobaczę ja sytuacja się ma.

Miłego dnia foremki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, foczka63 napisał:

Witaski:)W pogodzie bz.Niechciej mnie jakiś dopadł bo się nie wyspałam,film do 1.30 oglądałam wczoraj /Erin Brocovich/i wstałam b.b wcześnie,Trochę oblecę kąty i kimnę się chyba.Wiadereczko laskowych czeka na łupanko,ale to potem potem .Niech już wiosna będzie ,taka porządna,ciepła i słoneczna !!!

Mam zapytanie do tych co przez Odrę w ostatnich dniach podróżowali - jakieś kontrole,pomiary temperatury,cokolwiek?

Kilka dni temu nic nie było,żadnych kontroli na granicy z De.

Z ciekawości sprawdziłam czy Sindbad jeździ na północ Włoch.

Jeździ.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry!

Od rana bylam na zakupach z corka pop.

Masakra jakas,

Wykupione makarony (Aldi)

Groszek ,inne puszki:kopara:

Normalnie niektore polki swieca pustkami.

Te z konserwami np.

Nie uswiadczysz zelu do mycia rak, maseczek.

Ani w Rewe, (tez rowniez resztki makaronow:kopara:

Ani DM,ani w aptece.

Ludzi ogarnia panika, beda sie bunkrowac w domach,czy jak?

Jezdzilysmy od sklepu do sklepu,aby kupic makaron i platki na lasagneDont GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Veni, vidi...

Ludzi było full, czyli kolejka przy kasie dluga( mam market po sasiedzku) ale makarony były.

Reszta też. Może z półek ubyło, ale na weekend ludzie kupują więcej . Trudno ocenić czy na wypadek wirusa.

Hm...

Porozgladalam się, coś tam kupiłam, ale o artykule pierwszej potrzeby zapomniałam.

Do jutra chyba nie wykupią, to się nie psuje :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, sayonara 52 napisał:

@hawana ić ić zobacz sama.

Zrob zapasy.

Makaron, puszki.

Jeszcze tylko brakuje,zeby cukier kupowali jak u nas wczesniej.

A moze w tym szalenstwie jest metoda????

O rekawiczkach jednorazowych tez mozna zapomniec:mur:

Rękawiczek mam zapas, bo...zmienniczka nie używała.Makaronow jemy mało, kupiłam sery, bułki mrożone dla babci, chleb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wieczorową porą :cześć2:U nas (we Wrocławiu) też zauważyłam wzmożone zakupy :o Myślałam, że mnie tu pocieszycie, ale widzę że dyskusja idzie zupełnie w inną stronę :( Teraz żałuję, że do koszyka nie wrzuciłam choć z dwóch paczek ryżu i jakiś makaron... Jutro się poprawię ...

Bokami, czyli od strony niemieckiej, zdobyłam nr telefonu na moją nową sztelę. Pogadałam z dziewczyną.., oczywiście są różnice w tym co mi powiedziano a stanem faktycznym, ale dramatu być nie powinno... Jak ona daję radę (lat 72) to i ja chyba to przeskoczę :d Ogólnie to babka fajna i z głową :d

Buziaki :cmok:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór.Na zakupy jedziemy jutro.Po amerykańsku,robimy je w sobotę:)Okaże się jak wyglądają półki w lokalnych sklepach.Jedno ,co zaobserwowałam to multum przecen i promocji w marketach - korzystają  z okazji,żeby wyprzedać towar zalegający w magazynach.

Przypomniało mi się ,że mam gofrownicę i gofrów natrzaskałam aż miło:)Mniam mniam

Piękne kocisko białe krąży w naszej okolicy,komuś się chyba zgubił.  bo nie wygląda na dzikiego,ale ostrożny jest, bo bliżej nie chce podejść.

Popadało w ciągu dnia trochę takiego zmrożonego śniegu,teraz 2 stopnie i średnio wieje.Zimno:(

Szanse na spacer weekendowy nad morzem marne ,bo cały czas taka kijowa pogoda być :(

Wirus wczoraj był w 40 krajach,dziś w 60.....

Laskowe orzeszki mnie zawiodły,więcej pustych niz pełnych,musi przez suche lato:(Ale juz mam z nimi spokój.Z jesieni zostały mi 3 dynie,leżą sobie  w chłodku i nic się z nimi nie dzieje,będzie zupka na dniach:)

Spokojnego wieczoru:)

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilam remanent w spizarni.

Mamy ,,zelazny,,zapas:haha:

Zupy w puszkach,szt 6 (litrowe).do uzycia jeszcze 3 lata:kopara:

# puszki czerwonej fasoli, jakies pulpety 2 puszki groszku.

Makaron i spaghetti nabylam z trudem dzisiaj,

Kupi sie metr kartofli  natopi skwarek,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

175897652_dziedobryddownica.jpg.b521657d82a7360941441867e4a4feac.jpg Veni...vidi...a tu pusto :haha: A ja przykulałam się przywitać i pożegnać :oops: Kofer spakowany czeka od wczoraj i przypomina mi o smutnym fakcie, że dzisiaj nastąpi nieuniknione :smutek: Jeszcze bułeczki zrobię, kawunię w termosik i trzeba będzie Niuńka odpalić :tak2: A potem ponad 1000 kilosków do B-W, gdzie padnę w ramiona stęsknionej rodziny :cool: Pozwolę sobie zatem zrobić przerwę w komunikacji do niedzielnego wieczora :donos: Jeszcze pozostaje mi życzyć wam miłej soboty...bez stresu i roboty :oklaski: A ja odmeldowuję się...over :cześć3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema

Śniadanko za mna kawa przede mna...

Słoneczko mówi dzień boberek...zapowiada się pogodny dzień.. 

Szkoda kusego...cudownie ciepły człowiek z niego był.. miałam okazję poznać bo osobiście...

Szaleństwo zakupowe na dzielni niby jest...mam też troszkę zapasów w domu...obawiam się tylko co to będzie jak geldautomaty nie będą w stanie gotówki wypłacać.. A taki scenariusz też się pewnie pojawi..zobaczyc stan konta i nie wypłacać...hmm.

Mój rycerz śpi...potem jedziemy w strony koleżanki...zwiedzimy jej Kaszuby.. 

Mam rękawiczki...mam maseczki..mam płyny dezynfekujace...

Obawy...pewnie że mam bo niebawem ruszam na podbój niemcowni

Będzie dobrze..jest moc

Miłego dnia szanownym foremkom

 

 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry .....

Mroźno na dworze ....w chacie cieplutko .  Kawa smakuje ... przekąska też . I co tu więcej pisać ....wybudzić się najpierw trzeba . @Mirelka1965 szerokiej drogi :cmok:

 

Miłej , spokojnej soboty .

Edytowane przez Baśka powtarzająca się
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam spokojnego dnia życzę.Kawa już po połowie, dymek tez, jeszcze włosy ujarzmić / chyba nocka była ciężka, nie pamiętam O.o/. Zmiany jeszcze nie mamy.Jeszcze równe 2 tygodnie. U nas tez półki w Aldim ogołocone, zobaczymy dzisiaj Rewe.Maski i rękawiczki , srodki dezynfekcyjne mamy .pozdrawiam.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...