Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Afryka napisał:

Ta kotecka się nawet na górę do mnie nie zapuszcza, zresztą z Giselą też nie sypia, ma trzy ulubione miejsca : sofa, jedna szafka górna w kuchni, tuż obok pochłaniacza i miejsce w łazience na kaszmirowym puliwerku Giselki za 300 ojro

Zauważyłam, że dementywni pdp na ogół nie lubią kotów... To nie dotyczy AL.., ale może moje spostrzeżenia są mylne O.o

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już jestem to się przywitam :cześć: Siedzę już przy kawce, papierosek też był xd leje, ale jest ciepło... Nim pdp wstanie o 8,30 to zdążę jeszcze i jakieś góry poprzenosić :haha:a na pewno poczytam Lema bo się wciągnęłam... jeszcze panną byłam jak coś jego czytałam, ale później już nie. Wam miłego dzionka i buziaki :cmok:

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, NNNdanuta napisał:

Jak już jestem to się przywitam :cześć: Siedzę już przy kawce, papierosek też był xd leje, ale jest ciepło... Nim pdp wstanie o 8,30 to zdążę jeszcze i jakieś góry poprzenosić :haha:a na pewno poczytam Lema bo się wciągnęłam... jeszcze panną byłam jak coś jego czytałam, ale później już nie. Wam miłego dzionka i buziaki :cmok:

Sześć KOLEŻANKO ??

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Mirelka1965 napisał:

Popełniłam czyn straszliwy :haha: Upiekłam szarlotkę z bezą :oklaski: Zdjęcia nie zapodam, bo leniwiec jestem i nie chce mi się zmniejszać :haha: Musicie mi uwierzyć na słowo, że wyszła boooooska :oklaski: Jakby co, to dużą blachę popełniłam i możecie się częstować do woli  :ciacho::oklaski:

Masz pozdrowionka z...od....

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Opiekunkowo :)!

Są tu tacy, którzy o tej nieludzkiej porze wstają dobrowolnie?!

No nic, mamy piątek i dobrze, bo tydzień się ciągnął jak rozgotowany makaron i smakował tak samo.. Oby weekend minął fajnie i nastrój mi się poprawił, czego i Wam życzę, a niedospanym więcej snu, zaspokojenia deficytów i uśmiechu :).

71388287_1163012843908647_90927532852903

 

 

 

  • Lubię to 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, salazar napisał:

Dzień dobry Opiekunkowo :)!

Są tu tacy, którzy o tej nieludzkiej porze wstają dobrowolnie?!

No nic, mamy piątek i dobrze, bo tydzień się ciągnął jak rozgotowany makaron i smakował tak samo.. Oby weekend minął fajnie i nastrój mi się poprawił, czego i Wam życzę, a niedospanym więcej snu, zaspokojenia deficytów i uśmiechu :).

71388287_1163012843908647_90927532852903

 

 

 

Są tacy....nawet ci na urlopie niby

Ja od wczoraj wolna ale w rytmie zlecenia...3

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja ładne ukłony sle.. 

Melduję że zamknęłam drzwi za wroblami:hura:

Zostałam odebrana punktualnie...genisuje poranek z kawa w łapie...słyszę jakieś senne pomruki...I czuje się prawie jak w Gdańsku

Jest harmonijny spokój psychiczny...Ale mi kurna..prawie zrymowalo

Fajnego dnia 

  • Lubię to 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

39 minut temu, NNNdanuta napisał:

Zauważyłam, że dementywni pdp na ogół nie lubią kotów... To nie dotyczy AL.., ale może moje spostrzeżenia są mylne O.o

Danusiu, nie lubią na początku swej drogi, czy na końcu? 

Chyba różnie jest. Moja pierwsza, ulubiona pdp, została mocno wbrew sobie obdarowana pięknym, mądrym kotem na początku choroby i po krótkim czasie najbardziej obchodziło ją to, czy Sammy jest w domu, tzn. czy jest bezpieczny i czy za niedługo wpakuje się jej na kolana i pozwoli się głaskać :).

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, lucinda napisał:

No to i ja ładne ukłony sle.. 

Melduję że zamknęłam drzwi za wroblami:hura:

Zostałam odebrana punktualnie...genisuje poranek z kawa w łapie...słyszę jakieś senne pomruki...I czuje się prawie jak w Gdańsku

Jest harmonijny spokój psychiczny...Ale mi kurna..prawie zrymowalo

Fajnego dnia 

Hmmm, ja o tej porze w zimie nie jestem w stanie niczego innego "genisować" poza odwróceniem się na drugi bok i przytuleniem do poduszki ;).

Lucindo, harmonizuj się na zdrowie i odpoczywaj w rytmie dźwięków, które najbardziej lubisz, ja idę przygotowywać się na walkę ze światem, czyli myć włosy i namalować sobie twarz ;).

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry ....

Skowroneczki już świergolą to i ja się przyłączę ....do świergolenia . Dziś nie mogłam sobie pozwolić na dolegiwanie w betach ...równo z dzwonkiem budzika wstałam . Pół godzinki na lenistwo , potem już  ostro za robotę trza się brać ...jakieś jeszcze drobne zakupy , ślęczenie w kuchni i oczekiwanie ....Później ,znam siebie ...też oczekiwanie ....kiedy se w końcu pójdą , pojadą do siebie . I znów sprzątanie , układanie , doprowadzanie chałupy do pierwotnego stanu  :szydera:

Miłego , spokojnego dnia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Dziś mam dzień dobroci dla zwierząt i ugotuję gar zupy jarzynowej z dostawą do domu....:szydera: niech jedzą na zdrowie moje kochane dzieciaki  :cmok:wczoraj Julka wpadła po szkole i złożyła zamówienie...przy okazji zrobiła kipisz w szafkach i szufladach ( ma to po mamusi ), przejrzała czy czegoś nowego nie kupiłam a co mogło by jej się przydać i wypadła....:oklaski:

Miłego dnia.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2117698197_dziedobrywiewirka.gif.89e587584766b656920f1c6e3081e960.gif więc ja...i ja...i ja przykulałam się z powitaniem :oklaski: Kapie z nieba, ale ciepło jest, więc rachunek za gaz mnie nie powali na kolana :haha: I po takim głębokim przemyśleniu już dla mnie dzień pozytywnie się zaczął :szydera: Jest moc :oklaski: Tylko chęci jeszcze nie dotarły :haha: Ale może jeszcze się pojawią? :haha:Póki co, to poczekam, aczkolwiek bez zbytniej niecierpliwości, gdyż przyzwyczaiłam się do odgniotów i nie chciałabym ich się pozbywać :szydera: Radujmy się więc :oklaski:  I tego wam życzę, a także spokoju i luzu :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, NNNdanuta napisał:

Zauważyłam, że dementywni pdp na ogół nie lubią kotów... To nie dotyczy AL.., ale może moje spostrzeżenia są mylne O.o

Nic takiego nie zauważyłam, bo po prawdzie pierwszy raz mam do czynienia z Pdp z kotem, z prawdziwym i żywym . Do Giselki puka już demencja, ale zapuka i odchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakże cenna chwila wolności:)Kulka pojechała do dr z córką.Ja odrzuciłam propozycję wspólnej przejażdżki na rzecz spokojnego posiedzenia przed kompem, bez nasłuchiwania:)

Wreszcie przerwa w deszczu.Ciepło.

Zaczynają tu kwitnąć wiosenne kwiatki,ptaszęta sie drą jak w maju,koty się marcują.Wszystko do góry nogami.Płonąca Australia też ma wpływ na te klimatyczne zawirowania.Świat się powoli kończy:(

Z lokalnego podwórka,podwyżka śmieci o 85%!Tylko czekać następnych:( Tego niestety,nie przeskoczymy:(

Se zakurzę na to wszystko:)O!

 

 

 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Leje masakrycznie.Spacer z piesem szybko obskoczyłam.Bidak tak zmókł ,że suszyłam go suszarką.Anita śpi o bożym świecie nic nie wie.Coś oblecę w chałupie,podszykuję obiad na 17 i przerwa po ciężkiej pracy.:dNuda i monotonia też potrafi dobić opiekunkę.

Miłego dnia foremki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Teresadd napisał:

Dzień dobry. Leje masakrycznie.Spacer z piesem szybko obskoczyłam.Bidak tak zmókł ,że suszyłam go suszarką.Anita śpi o bożym świecie nic nie wie.Coś oblecę w chałupie,podszykuję obiad na 17 i przerwa po ciężkiej pracy.:dNuda i monotonia też potrafi dobić opiekunkę.

Miłego dnia foremki. 

Lepiej niech nuda i monotonia dobija , niż rozrywkowi , pomysłowi  PDP-ni i ich rodziny :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Lepiej niech nuda i monotonia dobija , niż rozrywkowi , pomysłowi  PDP-ni i ich rodziny :szydera:

Hi.Moja Anita ma demencje .Narazie jest spokojna,nic nie wymyśla.Córkę widziałam przez godzinę we wrześniu. ( mieszka w Berlinie czyli ok.500 km.)Przyjaciółka Anity  nam pomaga jak coś potrzeba. Ale to super babka.

I to jest idealna sprawa.Jak rodzina  daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Teresadd napisał:

Hi.Moja Anita ma demencje .Narazie jest spokojna,nic nie wymyśla.Córkę widziałam przez godzinę we wrześniu. ( mieszka w Berlinie czyli ok.500 km.)Przyjaciółka Anity  nam pomaga jak coś potrzeba. Ale to super babka.

I to jest idealna sprawa.Jak rodzina  daleko.

No to nie pozostaje nic innego jak  cieszyć się chwilą :dobrze:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Teresadd napisał:

Dzień dobry. Leje masakrycznie.Spacer z piesem szybko obskoczyłam.Bidak tak zmókł ,że suszyłam go suszarką.Anita śpi o bożym świecie nic nie wie.Coś oblecę w chałupie,podszykuję obiad na 17 i przerwa po ciężkiej pracy.:dNuda i monotonia też potrafi dobić opiekunkę.

Miłego dnia foremki. 

I tu się zgadzam. Nuda i.konotonia dobijają, szczególnie jak się jest "uwiązanym" do pdp. Zazwyczaj miałam fajne lekkie adresy i tam nuda szczególnie doskwierała. Poza Szwarcwaldem gdzie na pauzie łaziłam po górkach i lasach i to ładowało moje wyczerpane akumulatorki. Tam mogłabym zamieszkać na stałe, tak mi się podobało. 

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...