Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dobry wieczór moi kochani. dotarłem w miarę szybko. ale upewniłem się - tak ugruntowałem przekonanie w sobie, że będę latał mimo strachu przed lataniem. 

Heinz jest w tragicznym stanie. dwa i pół tygodnia w heimie. na cito we wtorek załatwiamy klinikę dentystyczną. na teraz dzidzia leci na bardzo silnych przeciwbólowych i antybiotyku. Elka odebrała go w piątek po południu. mówi że zębów nie miał mytych przez ten czas.

penis biały. nie myty, prawa stopa między palcami grzyb

d**a czerwona, odparzona

Heinz jest łysy. Elka go ogoliła na zero. egzema tak wielka że to była jedyna metoda dotarcia. a wystarczyło co drugi dzień głowę umyć przeciwłupieżowym szamponem. on ma taką urodę, na twarzy i we włosach ma takie wykwity drożdżaków, ale szampon i clotrimazol miejscowo świetnie dają radę

worek na mocz brązowy. mimo zapasu jaki zostawiliśmy Heinz leciał na jednym.

dren od pompy do dwunastnicy śmierdzi trupem mimo opatrunków czyściutkich. oj będę miał co robić przez najbliższe tygodnie. 

  • Lubię to 5
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, scarlett napisał:

i tu się nie zgodze..bo mnie życie niemiecki szpital uratował..dwa lata temu pod Bad Kreuznach wstając rano do pdp zemdlałam u drzwi jej sypialni...szybka reakcja syna mieszkającego piętro niżej..pogotowie w 10 minut..na izbie przyjęć badania wszystkie /a zaznaczam że był poniedziałek wielkanocny/, badania wykazały hemoglobinę 3,6...skierowanie na oddział..na drugi dzień gastroskopia, kolonoskopia, oba badania przy pełnej narkozie...potem USG jamy brzusznej, pełna ginekologia..niestety nie znaleziono przyczyny...dostałam kilka worków z krwią, kilka z żelazem..po tygodniu wyszłam na własnych nogach z dobrymi wynikami., syn pdp po mnie przyjechał..jeszcze przed wypisem poszukano wśród szpitalnego personelu osobę mówiącą po polsku żeby mi wszystko dokładnie wytłumaczyć..można? można..wszędzie i w PL i DE są różne szpitale

 

I to jest sedno . Podpisuje się pod tym obiema łapkami, a może nogami tez dam radę :oklaski:Generalizowanie może być krzywdzące dla pojedynczych przypadków , wiec unikajmy, a przede wszystkim nie jest prawdą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, scarlett napisał:

i tu się nie zgodze..bo mnie życie niemiecki szpital uratował..dwa lata temu pod Bad Kreuznach wstając rano do pdp zemdlałam u drzwi jej sypialni...szybka reakcja syna mieszkającego piętro niżej..pogotowie w 10 minut..na izbie przyjęć badania wszystkie /a zaznaczam że był poniedziałek wielkanocny/, badania wykazały hemoglobinę 3,6...skierowanie na oddział..na drugi dzień gastroskopia, kolonoskopia, oba badania przy pełnej narkozie...potem USG jamy brzusznej, pełna ginekologia..niestety nie znaleziono przyczyny...dostałam kilka worków z krwią, kilka z żelazem..po tygodniu wyszłam na własnych nogach z dobrymi wynikami., syn pdp po mnie przyjechał..jeszcze przed wypisem poszukano wśród szpitalnego personelu osobę mówiącą po polsku żeby mi wszystko dokładnie wytłumaczyć..można? można..wszędzie i w PL i DE są różne szpitale

 

Potwierdzam, również miałam bardzo dobrą opiekę w de.

  • Lubię to 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Grzegorz B napisał:

dobry wieczór moi kochani. dotarłem w miarę szybko. ale upewniłem się - tak ugruntowałem przekonanie w sobie, że będę latał mimo strachu przed lataniem. 

Heinz jest w tragicznym stanie. dwa i pół tygodnia w heimie. na cito we wtorek załatwiamy klinikę dentystyczną. na teraz dzidzia leci na bardzo silnych przeciwbólowych i antybiotyku. Elka odebrała go w piątek po południu. mówi że zębów nie miał mytych przez ten czas.

penis biały. nie myty, prawa stopa między palcami grzyb

d**a czerwona, odparzona

Heinz jest łysy. Elka go ogoliła na zero. egzema tak wielka że to była jedyna metoda dotarcia. a wystarczyło co drugi dzień głowę umyć przeciwłupieżowym szamponem. on ma taką urodę, na twarzy i we włosach ma takie wykwity drożdżaków, ale szampon i clotrimazol miejscowo świetnie dają radę

worek na mocz brązowy. mimo zapasu jaki zostawiliśmy Heinz leciał na jednym.

dren od pompy do dwunastnicy śmierdzi trupem mimo opatrunków czyściutkich. oj będę miał co robić przez najbliższe tygodnie. 

No wiesz...to ta fachowość tej instytucji...A serio..:ostrzegam:

Współczuję...

Nie wiem co z tą sytuacją Elka zrobi..mogłaby  chyba wyciągnąć jakieś konsekwencje

tobie z pewnością nudzić się bedzie

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzegorz B tak na przyszłość. Powiedz Elce że ma monitorować stan pacjenta w Haimie i za każdym razem jak coś jej się nie podoba to zgłaszać to. Mam na oddziale jedna babkę której głowę myje się codziennie bo takie jest życzenie córki. I takich specjalnych życzeń rodziny jest kilka. Ale są też osoby, które ciężko jest zagonić do mycia czy kąpieli. A przymuszać nam nie wolno. Podobno domy opieki Caritas są najlepsze, więc niech w przyszłości tam uderza. 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

875283054_dziedobrydeszczabaruchoma.png.2d9bb9319749b988bdedd831c4ab1e46.png z mokrej Gdyni :oklaski: Wczoraj mróz i śnieg, a dzisiaj leje...czyli sprzyjająca przeziębieniom pogoda się rozpanoszyła na dobre :donos: Lecimy więc od wczoraj na Gripex'ie, bo z nosów zaczęło kapać i w gardle drapać :sos:  I jak tu się cieszyć z życia, tfu...ze święta? :haha:No....nic to...nie pierwszy raz i nie ostatni, więc...szlafrok na grzbiet, gorąca herbata i zestaw domowego szpitalnika gotowy :donos: I tym mało optymistycznym akcentem kończę moje wypocinki i mimo wszystko życzę wspaniałego dnia wam i sobie z całego serca :oklaski: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Mirelka1965 napisał:

na Gripex'ie

Polecam rewelacyjne krople na przeziębienie UMCALOABO z pelargonii afrykanskiej.I nieśmiało przypominam,że GRIPEXU nie powinno się łączyć z innymi specyfikami na przeziębienie typu Rutinoscorbin,syropy,vit C bo wtedy w ogóle nie działa!Z pelargonią jest też syrop PELAVO ,ale duzo słabszy.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, foczka63 napisał:

Polecam rewelacyjne krople na przeziębienie UMCALOABO z pelargonii afrykanskiej.I nieśmiało przypominam,że GRIPEXU nie powinno się łączyć z innymi specyfikami na przeziębienie typu Rutinoscorbin,syropy,vit C bo wtedy w ogóle nie działa!Z pelargonią jest też syrop PELAVO ,ale duzo słabszy.

Dzięki Kasiu. Krople zakupię jutro, a chociaż nie wiedziałam o zasadzie niełączenia, to i tak nie stosuję żadnych dodatków. Jedynie sok z pigwy i pigwowca do herbaty z kwiatów czarnego bzu lub rokitnika. Jestem gorącym orędownikiem samodzielnego działania systemu immunologicznego, jednakże chcę chronić pozostałych domowników przed wirusami, stąd Gripex. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Afryka napisał:

A moja "Śpiąca Królewna" vel Gisela śpi aż furczy :d. Trzeba będzie przywyknąć, że tu czas jest bardzo płynny i względny. Za wcześnie wstają ci nasi seniorzy niedobrze, za późno, tyż niedobrze. No nie dogodzisz :szydera:

No...i rozpierducha czasu wolnego jak się patrzy :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Afryka Wszystko zależy od "rytmusa".Kulka 7.00 ,rzadko później a jak juz to cały rytmus szlag trafia a na 12.00 obiad....Juz sie przyzwyczaiłam i momo wszystko wolę tę siódmą ,choc to b wcześnie.No i nie lubie takiego rozwalonego dnia:(

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...