Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieeeeń dooooobry :oklaski: 434009792_dziedobryniedzielamysz.gif.557f74ecc8ba2274bcea8ee0b3a9e698.gif A u mnie kawunia się siorbie, fotelik ulubiony utula odwłok, fajeczki się uśmiechają...jest dobrze :oklaski: Wczoraj miałam moc atrakcji...w cudzysłowie i dosłownie :donos: Dosłownie, to fajna wizyta u rodziny była....i jedzonko pyszne i plotunie :oklaski: Z cudzysłowu to autko mnie "zachorzało" w drodze powrotnej i droga powrotna (60 kilometrów) zajęła dwie i pół godziny >:( Nie będę opisywać co i jak, bo jeszcze mnie się jelita na drugą stronę wywracają :słabo: Powiem tak...ten przedświąteczny okres jest masakryczny...i to nie tylko ze względu na autko :sos:  Nie podam detali, ale musicie uwierzyć mi na słowo :donos: Niemniej jednak nie tracę humoru...co będzie, to będzie :tak2: Niech więc moc będzie z wami...i ze mną :tak2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Dzieeeeń dooooobry :oklaski: 434009792_dziedobryniedzielamysz.gif.557f74ecc8ba2274bcea8ee0b3a9e698.gif A u mnie kawunia się siorbie, fotelik ulubiony utula odwłok, fajeczki się uśmiechają...jest dobrze :oklaski: Wczoraj miałam moc atrakcji...w cudzysłowie i dosłownie :donos: Dosłownie, to fajna wizyta u rodziny była....i jedzonko pyszne i plotunie :oklaski: Z cudzysłowu to autko mnie "zachorzało" w drodze powrotnej i droga powrotna (60 kilometrów) zajęła dwie i pół godziny >:( Nie będę opisywać co i jak, bo jeszcze mnie się jelita na drugą stronę wywracają :słabo: Powiem tak...ten przedświąteczny okres jest masakryczny...i to nie tylko ze względu na autko :sos:  Nie podam detali, ale musicie uwierzyć mi na słowo :donos: Niemniej jednak nie tracę humoru...co będzie, to będzie :tak2: Niech więc moc będzie z wami...i ze mną :tak2:

Mirello....czas wymienić na nowszy egzemplarz....auto to :szydera:

Nie mylić z mężem.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam cieplutko :cześć:U mnie za oknem mgła.., Dzień od jutra zacznie się rozkurczać, czyli idzie na lepsze :oklaski:dość mam już tej ciemnicy >:( Na poważnie to za święta jeszcze się nie zabrałam...jutro zacznę xd , ale też nic szczególnego nie zamierzam bo berło przygotowań dałam w ręce córki :d

@LACH Jestem w Polsce, odpoczywam i sama nie wiem kiedy się wybiorę na drugą stronę Odry... Jeszcze muszę pare spraw przemyśleć :d

Miłego dzionka i buziaki Wsiem :cmok:

  • Lubię to 7
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, awe59 napisał:

No popacz....a myślałam, że błysnę niczym gwiazda betlejemska :trele:

Iiiiii....gdzie tam ! U mnie też w nocy padało , deszcz walił w dachowe okno , że wybudzałam się i lukałam na zegarek ....Niewybudzona dostatecznie też jestem ....a kuźwa w kubku już fusy widać ...Idę zajarać ...może to mnie do jako takiego stanu przytomności doprowadzi . Chooo...Ewka na cugaska :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Od wczoraj starsza, mądrzejsza i bardziej opanowana postaram się przeżyć dzisiejszą wizytę czyli kontrolę wkurzająco- irytującą ze stoickim spokojem. Będę na emigracji wewnętrznej .

Za trzy tygodnie moje walizki będą już stały w przedpokoju. I tego się trzymam. Trochę sobie przemyślałam rady @Baśka powtarzająca się i @Dodzisława i dochodzę do wniosku, że ja wcale nie mam tak źle . Podopieczna naprawdę ok. A reszta? Nieważna.

Miłego dnia. Dziś ważniejszy dzień niż następne dni . Mnie się czasem wydaje, że ludzie tutaj tak się naświętują Adwentu, że na prawdziwe święta już nie mają siły ani ochoty. 

Miłego dnia .

 

  • Lubię to 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

Ani myślę wymieniać...obu modeli :haha: Do obu jestem głęboko przywiązana...z autkiem łączy mnie więź emocjonalna, a z Mężem kredyt :szydera:

To znaczy, że jak my spłaciliśmy już kredyt to mogę męża puścić wolno? 

Auto nasze nówka sztuka trzeci rok mu idzie ( jak auto ma 10 lat to robi się marudny, mąż nie auto ), ale to powiązanie męża z kredytem dało mi do myślenia . Tyle, że my jeden domek mamy i to malutki. Chyba zostawię jak jest. 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, aniao napisał:

Dzień dobry. Od wczoraj starsza, mądrzejsza i bardziej opanowana postaram się przeżyć dzisiejszą wizytę czyli kontrolę wkurzająco- irytującą ze stoickim spokojem. Będę na emigracji wewnętrznej .

Za trzy tygodnie moje walizki będą już stały w przedpokoju. I tego się trzymam. Trochę sobie przemyślałam rady @Baśka powtarzająca się i @Dodzisława i dochodzę do wniosku, że ja wcale nie mam tak źle . Podopieczna naprawdę ok. A reszta? Nieważna.

Miłego dnia. Dziś ważniejszy dzień niż następne dni . Mnie się czasem wydaje, że ludzie tutaj tak się naświętują Adwentu, że na prawdziwe święta już nie mają siły ani ochoty. 

Miłego dnia .

 

Andzia....bierz wszystko na klatę i do przodu....nie rozkminiaj :d

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Ani myślę wymieniać...obu modeli :haha: Do obu jestem głęboko przywiązana...z autkiem łączy mnie więź emocjonalna, a z Mężem kredyt :szydera:

Czy Twoje autko nie było całkiem niedawno u doktora?Jakiś konował to musiał być ,skoro znów zachorzało:(

Mąż i kredyt......da się i pogodzić i rozdzielić,ale w sumie w pewnym momencie życia człowiek robi się zwyczajnie za leniwy na radykalne  zmiany ,hi hi hi

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, aniao napisał:

To znaczy, że jak my spłaciliśmy już kredyt to mogę męża puścić wolno? 

Auto nasze nówka sztuka trzeci rok mu idzie ( jak auto ma 10 lat to robi się marudny, mąż nie auto ), ale to powiązanie męża z kredytem dało mi do myślenia . Tyle, że my jeden domek mamy i to malutki. Chyba zostawię jak jest. 

Przymusu zmiany nie ma...nawet w konstytucji :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj szanowne grono Opiekunkowa!

Babka wymyśliła, że chce na Wigilię (???) kaczkę nadziewaną jabłkami i kasztanami. No to kupiłam. Babka chciała 2 kaczki to kupiłam małe - bo kto to niby ma wchłonąć. Zlitujcie się dziewczyny, podpowiedzcie, cóż mam z tymi kasztanami zrobić? Pewnie odgotować, zdjąć skórkę, a potem? Wepchnąć je wraz z jabłkami w d... kaczce? Czy ułożyć obok? Proszę o rady!

stuffed turkey thanksgiving GIF

Wasza oddana ewamarchewa :d

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, foczka63 napisał:

Czy Twoje autko nie było całkiem niedawno u doktora?Jakiś konował to musiał być ,skoro znów zachorzało:(

Mąż i kredyt......da się i pogodzić i rozdzielić,ale w sumie w pewnym momencie życia człowiek robi się zwyczajnie za leniwy na radykalne  zmiany ,hi hi hi

Moje autko potrzebuje troski i uwagi...a ja zajęłam się przygotowaniami świątecznymi i je zignorowałam :haha: Mea culpa :mur: A z ta radykalizacją bym nie przesadzała...to zwykła lenistwo, gdyż lepszy wróg znany, niż nieznany...i dotyczy to zarówno auta jak i męża :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ewamarchewa napisał:

Witaj szanowne grono Opiekunkowa!

Babka wymyśliła, że chce na Wigilię (???) kaczkę nadziewaną jabłkami i kasztanami. No to kupiłam. Babka chciała 2 kaczki to kupiłam małe - bo kto to niby ma wchłonąć. Zlitujcie się dziewczyny, podpowiedzcie, cóż mam z tymi kasztanami zrobić? Pewnie odgotować, zdjąć skórkę, a potem? Wepchnąć je wraz z jabłkami w d... kaczce? Czy ułożyć obok? Proszę o rady!

stuffed turkey thanksgiving GIF

Wasza oddana ewamarchewa :d

Ja bym je obok kaczki dała ale nie obgotowała. Jak sie upieką to skórka bedzie odstawać. Ale nie jestem ekspertem bo nigdy kaczki z kasztanami nie piekłam.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ewamarchewa Kasztany najpierw trzeba upiec w piekarniku i zdjąć skórkę.Potem dodać do farszu.https://www.mojewypieki.com/przepis/pieczone-kasztany

http://www.smakizycia.pl/kuchnia/przepisy/kaczka-nadziewana-kasztanami/

Jest z tym trochę roboty.Powodzenia.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...